Estetik bir görünüm başarılı bir hayat için çok önemli oluyor. Güzel görünmek, şık olmak, hem özel hayatta hem de iş hayatında konumunuzu belirleyen önemli etkenler arasında yer alıyor. Diş estetiği de güzellik için tamamlayıcı bir unsur oluyor.

Diş estetiği nedir?

Diş estetiği; sadece güzel değil aynı zamanda sağlıklı, doğal dişlere sahip olmak anlamına geliyor. Elbette diş estetiği için uzman bir hekim bulmak önemli oluyor. Çünkü dişin uzunluğu, kısalığı, diş etlerinin görünümü gibi birçok alanı kapsayan ayrıntılı bir tedavi gerekiyor.

Diş estetiğinde teknolojik gelişmeler

Teknolojinin gelişmesi diş sağlığı alanında yapılan çalışmalara da olumlu katkıda bulunuyor. İmplant teknolojisi ile neredeyse gerçek dişi aratmayan çalışmalar yapılıyor, hasta en doğal görünüme sahip oluyor.

İmplantlar titanyumdan üretiliyor. Vücudun normalde yabancı maddelere karşı geliştirdiği iltihabi veya alerjik reaksiyonlar titanyum için gerçekleşmiyor. Dolayısıyla vücudumuz titanyumdan üretilen implantla kolayca bütünleşiyor.

Gülüş tasarımı

Gülüşün mükemmel olabilmesi için kişiye özel gülüş tasarımları oluşturuluyor. Bunun için yaş, cinsiyet, yüz yapısı, diş ve diş eti rengi gibi kriterler göz önünde bulunduruluyor. Doktorun tavsiyeleri ile danışanın isteklerinin kesişim noktalarından en iyi sonuçlara ulaşılıyor. Örneğin erkeklerde daha keskin hatların ortaya çıkarılması için uğraşılırken kadınlarda daha yumuşak hatlar oluşturulmaya çalışılıyor.

Diş estetiğine ne zaman başvuruluyor?

Diş ve ağza estetik müdahaleler bazen sağlık sorunları nedeniyle bazen de sadece kişinin bireysel olarak görüntüsünden memnun olmaması nedeniyle yapılıyor. Dişlerin büyüklüğünden hoşnut olunmaması, dişlerde kırık-çatlak olması, diş aralarının fazla olması, gülüşün yeterince beyaz ve parlak olmaması, diş etleriyle ilgili problemlerin olması kişileri diş estetiğine yönlendirebiliyor. En çok istenen diş estetiği yöntemleri arasında beyazlatma bulunuyor. Diş lekeleri beyazlatma yöntemleri sayesinde düzeltilebiliyor. Kliniklerde özel yöntemler uygulanabildiği gibi uzmanlardan alınan jeller ile evde de özel beyazlatma işlemleri yapılabiliyor.

Yaprak porselen ile inci gibi dişler

Laminate veneer yani yaprak porselenler dişlere takılıyor ve düzgün, bembeyaz gülüşler elde ediliyor. Özel yapıştırıcılar ile uygulama yapıldığı için yaprak porselenlerin düşmesi gibi durumlar ortaya çıkmıyor. 2-3 seansta biten işlemden sonra yıllar boyunca yaprak porselenler kullanılabiliyor.

Diş estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Hangi işlem yapılmış olursa olsun diş ve ağız sağlığına özen gösterilmesi işlemden uzun yıllar verim alınabilmesinin anahtarı oluyor.

 

Gülüşünüzdeki ufak bir değişiklik ile hem psikolojiniz düzeliyor hem de özgüveniniz artıyor. Diş estetiği uygulamaları sayesinde ışık saçan bir gülümsemeye sahip olunabiliyor. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.