Yüzünüzde çeşitli sebeplerden dolayı bozulmalar olabilir ve bu durum güzelliğinize doğrudan etki edebilir. İşte yüz dolgusu tam bu anda imdada yetişiyor.

Aynaya her baktığınızda yüzünüzde mutlu bir tebessümün oluşması paha biçilemez. Yüzdeki bozulmalara karşı ‘‘Dolgu Uygulamaları’’ ile savaşabilirsiniz. Galip geleceğiniz bu savaşta kazancınız, uzun yıllar sürecek mutlu tebessümler olacaktır.

Yüz dolgusu nedir?

Yüz dolgusu, yüz bölgesinde zamanla meydana gelen kırışıklıkların tedavisinde hacim kayıplarının tedavisinde kullanılan, bir tedavi şeklidir. Yüz dolgusunda özel üretilmiş seltetik hyaluronik asit kullanılır. Hyaluronik asit zaten vücumuzda olan ve vücudumuzun ürettiği bir protein. Ama yaşla birlikte azalıyor. Azaldığı bölgelerde de  tekrar yerine koyma tedavisi yapılıyor. Hyaluronik asit cilde nem veren, gençlik veren, özel bir maddedir. Hyaluronik asit enjeksiyonları sonrasında hacim kaybımı düzeltirken aynı zamanda o bölgenin nemini arttırılıyor ve gençliğini sağlamış oluyoruz.

Dolgu maddeleri deri altına enjekte edilerek yapılan yüz dolgusu estetiği, derideki ince ve derin kırışıklıkları gidermek, yara izlerini tedavi etmek, ciltteki çukurları yok etmek, ince dudakları kalınlaştırmak, yanaklara dolgunluk vermek amacıyla kullanılıyor.

Yüz dolgusu hangi bölgelere uygulanıyor?

Yüz dolgusu genelde burun kenarlarından ağız kenarlarına uzanan çizgide, nazolabial bölge adı verilen bölgede, kaş arasındaki çöküntülerde, elmacık kemiklerindeki çöküntülerde kullanılır. Çeneyi yeniden yapılandırmada da kullanılıyor. Alın çöküntülerinde de oldukça başarılı bir şekilde kullanılıyor. Dudaklarda yapısal incelikte, bazen de yaşla birlikte dudaklar incelmesinde kullanılıyor. Bazen de dudaklardaki asimetri durumunu tedavi etmek için uygulanabiliyor.

Yüz dolgusunu yaptırırken dikkat edilmesi gereken hususlar var. En önemlisi güvenilir bir klinikte, uzman ellerde yapılması.

Yüz dolgusunun yan etkileri var mı?

Dolgu uygulamasının  ehli ellerde yan etkisi yoktur. Her tıbbi uygulamada olduğu gibi bunu da mutlaka doktor uygulamalıdır. Dolgu uygulamasında kullanılan madde çok önemlidir. Hyaluronik asit içeren formülasyonun kalitesi çok önemlidir, iyi ve kaliteli malzemeler kullanıldığında yan etki riski az olur ve dolgunun da kalıcılığı uzun sürüyor.

Yüz dolgusu tedavisinden önce dikkat edilmesi gerekenler neler?

Yüz dolgusu işlemi yaklaşık 20 dakika – 30 dakika süren bir işlem. Ama daha sonrasında yapılması gerekenler ve cilde oturması zaman istiyor. Dolgu için istenilen etki bir hafta 10 gün sonra görülüyor. Bu süreç içerisinde bazı şeylere dikkat etmek gerekiyor. Özellikle ilk 3 gün dolgu bölgesini aşırı sıcaktan korumak gerekiyor, saunadan ve ağır spordan da sakınmak gerekiyor. Onun dışında sosyal hayatınızı etkilemeyecek gezi programınızı, toplantılarınızı, etkilemeyecek gündelik hayatınıza devam edebileceğiniz bir yöntemdir .

Yüz dolgusu nasıl yapılıyor?

Dolgu enjeksiyonları, cilt güzelleştirme için en çok tercih edilen işlemlerden biri… Her bölge için farklı çözümler sunan ve çoğunlukla hyalüronik asit bazlı olan bu maddeler yaşlanmanın en belirgin olduğu yüz için sıkça kullanılıyor. Kırışıklıklar, derideki yaşlanma, yüz kontürlerinde bulunan bozukluklar dolgu sayesinde ortadan kalkıyor. Bununla beraber cilt daha iyi şartlarda yeniden canlanma fırsatı buluyor. Cilt altına verilen dolgu maddesi sayesinde cildin alt katmanları destek kazanıyor ve kırışığın ya da çöküklüğün içini dolduruluyor. Çoğunlukla yüz dolgu işlemi yaptıran kişilere dışarıdan bakıldığında, müdahale belli olmuyor. Yüz dolgu işlemleri desteği ile ince kırışıklıkların, çukurlukların hafif veya orta dereceli burun-ağız kenarı çizgiler doldurulabiliyor. Dolgu işlemi, yüzün her bölgesinde belirgin olmayan kırışıklıklar için özellikle tercih ediliyor. Burun bölgesine de asimetriyi düzeltmek için de sıklıkla uygulanıyor.  Yüksek başarı oranlarının elde edildiği yüz dolgusu uygulaması, hemen hemen herkese uygulanabiliyor. Özellikle de cerrahi işlemlerden çekinen ve daha kolay ve kısa sürede uygulanan işlemleri tercih edenler için bir numaralı genç kalma yöntemi olarak kabul ediliyor.

Yüz dolgusu gençleştirir mi?

Yaşın ilerlemesi ile birlikte özellikle, yanak bölgesinde belirgin bir hacim kaybı ortaya çıkıyor. Bu durumun yorgun ve daha yaşlı bir görünüme yol açıyor. Dolgu uygulaması sayesinde elmacık kemikleri yüzün gerektirdiği şekilde belirginleşiyor. Yüz şekline göre küçültmek de mümkün. Ancak elmacık kemiği hacmini fazlalaştıracak dolgu uygulamaları yapılırken yalnızca profesyonel kişilerin tercih edilmesi gerekiyor. Yüz dolgu işleminin uygulanması da oldukça kolay ve pratik bir işlem. Bunun için önce ilk olarak alanında uzman olan doktor, hastanın yüzünü analiz ediyor. Daha sonra ise, doldurulması gereken alanlar belirleniyor. Ondan sonra bu bölgeler anestezik kremle ya da çok hassas bir böl gevşe diş hekimlerinin kullandığı türde anestezi uygulamasıyla uyuşturuluyor. Bu aşamalardan sonra ise çok ince iğnelerle, dolgu maddesi gerektiği miktarda doku altına transfer ediliyor ve dolgunluk elde ediliyor. İşlem tamamlandıktan birkaç gün sonra hafif bir şişlik olabiliyor, bu şişlik çok kısa sürede geçiyor. İşlemin tekrarlanması kalıcılığın artmasını sağlıyor ve seans araları git gide uzuyor. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.