Yaşlanmayı önlemek mümkün değil belki ama yaşlanmayı geciktirmek artık mümkün. Yüzündeki kırışıklıklardan ve yaşlanma belirtilerinden kurtulmak isteyen kişiler artık modern tıptaki gelişmeler ve bakım önerileri sayesinde olumlu sonuçlar alıyor.

20’li yaşların sonlarına doğru cilt gelişim sürecini tamamlıyor. Yani ortalama olarak 25 yaşlarında hücre yenilenmesi neredeyse tamamlanmış oluyor. Bu yaşlardan sonraysa ciltte yavaş yavaş dinçliği sağlayan birleşenlerde eksilmeler olmaya başlıyor. Cildin yağ ve nem dengesini korumak git gide zorlaşıyor. Yaş alındıkça da yaşlanmayı geciktirme isteği doğru orantılı olarak artıyor.

Yaşlanma karşıtı uygulamalar ve öncesinde yapılan analizler

Yaşlanmayı geciktirici uygulamaların birçok çeşidi bulunuyor. Kişiye özel en uygun yöntemlerle verimli sonuçlar alınabilmesi için öncelikle yüz analizi yapılması gerekiyor. Analiz sürecinde alınan kandan da vücudun genel durumuna dair bilgiler ediniliyor. Tüm bu testlerle cildin durumu, su ve yağ değerleri, hücre yenileme oranı gibi farklı sonuçlara ulaşılıyor. Ayrıca bilgisayar destekli analizlerle de cilt yakından inceleniyor.

Yaş alındıkça en çok şikayet edilen sorunlardan biri cilt kuruluğu oluyor. Bunun için vegan yani hayvanlar üzerinde test edilmemiş ürünlerin kullanıldığı bir bakım uygulanabiliyor. Böylece cilde hiçbir zararı dokunmayacak şekilde ilerleniyor. Hücre yenilemesi düşük olan bir kişide bu bakım ritüeli uygulandıktan sonra hücre yenileme oranında ciddi bir artış gözleniyor. Cildin nem ve yağ oranı da dengelenmiş oluyor. Bu uygulama belli periyodlarla düzenli bir şekilde yapıldığında ise mükemmel sonuçlar ortaya çıkıyor. Uygulama yapılan kişileri kendini daha fresh, gençleşmiş ve dinç hissediyor.

Başka bir uygulama olan altın kristal bakımı sayesinde ise ciltteki toksinler ciltten uzaklaştırılıyor. Bu etki altının manyetik gücü sayesinde oluyor. Yer altının şifasını taşıyan altının manyetik etkisiyle anti-aging malzemeler, c vitamini ve kök hücrelerle harmanlanıyor. Harmandan elde edilen serumlarla cilt bakımı yapılıyor.

Anti-aging uygulamalarında kişiye özel değişkenler kullanılıyor. Kullanılacak malzemeler cildin esneklik kaybına, sarkma oranına, kırışıklık miktarına, mimik kırışıklıklarının olup olmamasına göre değişebiliyor. Cilt analizinde doğru teşhis yapmak doğru uygulamaları yapabilmek adına büyük önem taşıyor.

Cilt yaşlanması durdurulabilir mi?

Uzmanlar cilt yaşlanmasının önüne bakımlarla geçilebileceğini söylüyor. Bakım yapan ve bakım yapmayan kişiler arasındaki fark ciddi biçimde gözlemlenebiliyor. Cilt bakımı cilt büyük ölçüde yaşlanmasını geciktiriyor.

2 tip yaşlanma bulunuyor. Bunlardan biri içsel yaşlanma diğeri ise dışsal yaşlanma. İçsel yaşlanma ölçüsü özel cihazlarla tespit edilebiliyor. Dışsal  yaşlanma miktarı ise cilt analizi neticesinde anlaşılabiliyor. Bakım uygulamaları doğru kişiler tarafından doğru şekilde yapıldığında hem yaşlanmanın önüne geçiliyor hem de cilt koruma altına alınıyor.

Hayaliniz hep genç kalmak mı? Yaşlanma nedeniyle oluşan kırışıklıklardan şikayetçi misiniz?  Artık üzülmenize gerek yok, farklı bakım uygulamaları ile yaşlanma etkilerini ortadan kaldırılabiliyor. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.