Yaşadığımız yaralanmalar sonrası saç, sakal ya da kaş bölgelerinde yanıklar, kalıcı yanık ve yara izleri oluşabilir. Saç ekim yöntemleri ile bu yaralardan kurtulmak artık mümkün.

Vücudumuzda yapılmış olan bir kaza ya da çeşitli sebepler ile oluşmuş yaralar bulunabilir. Bakıldığında görünüşümüzü olumsuz etkilemeyecek, bozmayacak bir yerde olduğunda bile rahatsızlık duyduğumuz bu tür izler eğer bir de başımızın üzerinde veya yakınında veya yüzümüzde ya da görünür herhangi bir yerde ise sosyal ve psikolojik açıdan bizi çok olumsuz etkiler. Böyle bir durumda yapılması gereken tek şey saç ektirerek rahatsızlık duyulan görüntüyü kapatmak olacaktır.

Ülkemizde 50 farklı ülkeden hastalara saç ekim hizmeti veriliyor. Saç ekim merkezlerimiz yara ve yanık izlerinin üzerine uyguladığı başarılı saç ekimleri ile dünyanın birçok ülkesinden birçok hastanın tercih sebebi oluyor.

Hangi teknikleri veya yöntemleri kullanıyorsunuz?

Yanık yaralanmasından kaynaklanan saç dökülmesi sekonder skar alopesi kategorisine girer. Transplantasyona başlamadan önce, yaralar tamamen olgun iyileşmiş olmalıdır. Örneğin soluk, yumuşak, düz ve esnek olmaları muhtemeldir. Bundan dolayı hastalar kısa sürede saç restorasyonuna devam etmekten endişe duymaktadır. Yaraların iyileşmesi yani olgunlaşması ise en iyi sonucu elde etmek için temkinli bir yaklaşım olarak benimsenmelidir.

Yanık izi alopesi için çoğu foliküler ünite saç nakli, özel saç ekimi kliniklerinde gerçekleştirilmelidir. Modern saç ekimi, uzun süreli, doğal sonuçlar sağladığı için, saçsız saç derisinde “güvenli” verici bölgeden alınan foliküler üniteler etrafında odaklanır. Verici: alıcı oranı kavramı, verici alandaki kılların sayısını, yaralı bir alanı kaplamak için gerekli olan kıl sayısıyla karşılaştırır.

FUT ve FUE

Donör kılı – Foliküler Ünite Transferi (Strip FUT) yöntemi ve Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) yöntemi) şeklinde iki ana yolu vardır. Her iki yöntemde, cerrah ve ileriye dönük hasta için dikkate alınması gereken avantaj ve dezavantajlar vardır.

Her iki yöntemde lokal anestezi, genel anesteziden çok daha güvenlidir ve çoğu durumda bizim tercihimiz olmaya devam etmektedir.

Yanık izlerinde saç ekimi için rıza ve hasta eğitim süreci önemlidir ve foliküler ünite greftindeki değişkenliği, prosedür başına elde edilebilecek saç yoğunluğundaki sınırlamayı ve elde etmek için birden fazla prosedürün gerekli olabileceğini dikkate almalıdır. Tatmin edici bir yoğunluk isteniyorsa hastanın bu işlemler için motivasyonunu anlamak ve kısa ve uzun vadeli sonuçlar için beklentilerinin neler olduğunu ortaya çıkarmak ve bu konuda hastaya doğru bilgi aktarmak önemlidir.

Konusunda uzman kadromuz ile hızlı ve estetik çözümler üretiyoruz

Her şeyden evvel saç ekim yaptıracaksanız işlem yaptıracağınız saç ekim merkezlerinin güvenilir olması çok önemli bir husustur. Sağlık merkezlerimiz daha önce yaptığı yara yanık üzerine saç ekimi uygulamaları ile benzerlerinden ayrılıyor. Bu konuda uzman kadrosu ile hızlı ve estetik çözümler üretiyor.

Ancak, çoğu yanık rekonstrüktif cerrah ve yanık hizmetleri, kaliteli bir saç ekimi hizmeti sağlamak için beceri, eğitim, altyapı, kaynak veya muhtemelen vak’a yüküne sahip değildir. Sonuç olarak, özel saç ekimi merkezlerinin yara yanık üzerine stabil bir şekilde tedavi gerçekleştirme tecrübesi önem arz etmektedir.

Saç ekim merkezlerimiz ve farklı illerdeki şubelerinde saç, sakal ve kaş ekimi gerçekleştiriliyor.  Yurt dışından gelen hastalar bu turistik şehirlerde tatillerini yaptıkları gibi, aynı zamanda saç ekimi ile estetik bir görüntüye kavuşuyorlar.

Eğer siz veya bir yakınınız kaş, sakal veya saç ekimi tedavisine ihtiyaç duyarsanız

Eğer siz veya bir yakınınız kaş, sakal veya saç ekimi tedavisine ihtiyaç duyarsanız ve tedavi olmak isterseniz sizlere en doğru merkezi bulmamız için http://www.visittobetreated.com adresinden bize ulaşın. Uzmanlarımız uygun bütçe ve tedavi planlaması ile size dönüş yapacaktır. Visit to be treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece ”Formu doldurmanız yeterli.