Her kadın güzel olmak, bakımlı olmak istiyor… Şöhretli isimler ise güzel ve bakımlı olmayı seyircilerine duydukları saygı gereği daha da önemsiyor. Oyuncu ve şarkıcı Banu Zorlu da bu isimler arasında yer alıyor. Estetik ile oldukça ilgili olan ünlü sanatçı Banu Zorlu bu konuyla ilgili sürekli araştırma da yapıyor. Güzel ve genç kalmanın önemini bilen Banu Zorlu estetik ve plastik cerrahi merkezlerindeki uzmanlara da sık sık danışıyor.

Fraxeli ile daha estetik bir cilt 

Banu Zorlu sivilce izleri, gebelik lekeleri, boyun, dekolte bölgesi ve göz çevresi kırışıklıkları için kullanılan cihazların da etkili olduğunu düşünüyor. Uzmanlar bu konularda kullanılan fraxeli bir fraksiyonel lazer sistemi olarak tanımlıyor.  Bu cihazla cildin dermis denen alt tabakasındaki kolojen uyarılıyor. Uygulamanın ardından, hafif bir soyulma sonrasında, 2-3 saat içinde ciltteki kızarıklıklar geçiyor. Bu yüzden günlük kullanım için uygun görülüyor. Sonuçta cilt gençleşiyor, leke ve kırışıklıklar tedavi edilmiş oluyor.

Termaj cihaz ile sarkma ve kırışıklık tedavisi

Termaj cihaz da estetik alanında sık kullanılan bir başka cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Termaj cihaz daha çok çenenin gıdı bölgesini, göz çevresini toparlamada çok etkili oluyor. Birçok farklı ülkede de kullanılan bu cihazdan verim alınabilmesi için cihazın doğru kişilerde doğru şekilde kullanılması büyük önem taşıyor. Yaşın biraz ilerlemesi ya da kilodan kaynaklı boyunda olan sarkmalar ve göz çevresi için kullanılan termaj tek seansta çok etkili çözümler sunuyor. Termal ile yapılan tedavinin etkinliği 2 ya da 3 hafta içinde başlıyor, 4 ile 6. ay arasında da maksimum seviyesine ulaşıyor. Etkinlik süresi de oldukça uzun oluyor; 1 ile 1.5 yıl sürüyor hatta bazı kişilerde bu süre 2 yıla kadar çıkabiliyor. Kırışıklık ve sarkmaları toparlamada %40-%60 oranlarında olumlu sonuç alınıyor.  Çeşitli ameliyatlarla da toparlama yapılabiliyor ancak ameliyat denince işin içine ameliyathaneye girme, narkoz alma gibi insanların çekindikleri durumlar söz konusu olabiliyor. Bu yüzden hem hızlı hem de ameliyat zorlukları olmadan sadece termal sayesinde alınan sonuçlar çoğu kişiyi tatmin edebiliyor. Uygulama sırasında çok az acı olabiliyor. Termaj uygulaması genellikle 3 hafta aralıklarla 3 seans şeklinde yapılıyor. Banu Zorlu da bu uygulamayı kullanıyor.

Botoks ile daha estetik bir görüntü mümkün

Botoks uygulaması ile daha gergin bir cilt elde edilse de çoğu kişi acılı bir süreç yaşamaktan çekiniyor. Botoksta kullanılan iğneler ne kadar ince olursa acı da o kadar azalıyor. Hatta en son kullanılan ince iğneler sayesinde anestezi kremi kullanılmasına bile gerek kalmıyor.

Estetik ve plastik cerrahi merkezlerinde yapılan ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler

Banu Zorlu uzmanlarla yaptığı görüşmeler sonucunda genç kalmak için erken yaşta da ameliyatsız uygulamalardan faydalanılmasının iyi olduğunu düşünüyor. İster ünlü olun ister sıradan bir hayatınız olsun dış görünüş insanın kendine güvenini arttırıyor ve morali yükseltiyor. Estetik ve plastik cerrahiden yararlanmak tabii ki iyi bir seçenek oluyor ancak herkese aynı burun ya da aynı uygulamanın yapılması tabii ki uygun olmuyor. Özellikle ameliyatlı estetik değişikliklerde anatomiye uygun, kişiye özel operasyonlar yapılması iyi sonuç alınmasında büyük önem taşıyor. Banu Zorlu, sırf başkasına yakışıyor diye yüzde iyi durmayacak bir burun için estetik operasyon gerçekleştirilmesine sıcak bakmıyor.

 

Genç ve dinç kalmanın yollarından biri de estetik operasyonlar ve ameliyatsız tedavi yöntemlerinden geçiyor. Fraxeli ve termal son dönemlerin popüler ve etkili cihazları arasında bulunuyor. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.