Dünyada her yıl milyonlarca çift çocuk sahibi olabilmek amacı ile uzmanlara veya tüp bebek merkezlerine başvuruyor. Çoğunda problem aşılıp tedavi de başarı yakalanabilse de, başvuruların yaklaşık %10’luk bir kısmında ne yazık ki sperm veya yumurta hücresi tespit edilemediğinden tedavi iptal edilebiliyor. Tüp bebek tedavisinde kök hücre tedavisi bu durumda bir umut olabilir mi? Gelin bu sorunun cevabına birlikte bakalım.

Kök hücre uygulaması ile bebek sahibi olma

Özel bir hastanenin Tüp Bebek Bölüm Koordinatörü ve Doğum Uzmanımız, tüp bebek ve 1990’lardan sonra uygulanan mikro enjeksiyon yöntemiyle çocuk sahibi olmaları hayal dahi edilemeyen pek çok çiftin çocuk sahibi olduğunu belirterek, günümüzde devam eden kök hücre araştırmalarıyla hiçbir şekilde çocuk sahibi olma imkanı bulamayan çiftlerin de gelecekte bu imkana kavuşabileceğini ifade etti.

Hem tedavilerin maliyeti azalacak hem bebek sahibi olma şansı artacak

Tüp bebekte günlük kullanılan enjeksiyonların yerini uzun etkili, ağızdan kullanılan ilaçlar alacak. Genetik inceleme yöntemlerinin geliştirilmesiyle hem bu tedaviler ucuzlayacak hem de sağlıklı embriyo ile gebe kalma şansı artacak.

Tedaviyle yumurta veya sperm elde edilemeyen çiftlere de kök hücre ile laboratuvarda geliştirilecek yumurta, sperm ve embriyolarla çocuk sahibi olma imkanı sağlanacak.

Bugün yardımcı olamadığımız bir diğer grup hasta rahim iç tabakası hasar görmüş, endometriumu tedaviye rağmen kalınlaşamayan hastalardır. Bu hastalarla ilgili kök hücre ve diğer tedavi yöntemleri ile araştırmalar devam edip çocuk sahibi olma umudunun olması bile sözkonusudur.

Doğru tedavi doğru uygulama

Kısırlık tedavisinde tek tedavi yönteminin tüp bebek olduğu algısının yanlış olduğunu belirtmek isteriz. Önemli olan doğru bir değerlendirmeyle hangi tedavi yöntemi uygulanacağına karar verilmesi ve bu yöntemin doğru uygulanmasıdır. Kısırlık tedavisi sabır ister, baştan hemen sonuç alınamayacağını kabul ederek işe başlamak gerekir.

Sabırla, güvendiğiniz bir merkezle yolunuza devam edin

Sabırla, güvendiğiniz bir merkezle yolunuza devam edebilir, maddi olarak yıpratılmadan ve doğru tedavi uygulandığına inanıyorsak merkez değiştirmeden sebat gösterebilirsiniz. Ne yazık ki bu tedavi suistimale açık bir tedavidir ve sağlık merkezi seçerken dikkatli olmak gerekir. İşte tam da bu nokta etraflıca bir araştırma yapmak mutlaka önemlidir.

Bir aile kurmak için hayatınızı değiştiren adımı attıktan sonra, bebeğinizin sağlığını ve mutluluğunu korumak aniden ön plana çıkıyor. Yeni doğmuş bebeğinizin göbek kordonundan toplanan kök hücrelerin saklanması, bir kaç yıl içinde hayat kurtarıcı olabilecek değerli bir kaynağı yakalamak için bir kez bir ömür boyu fırsattır. Şimdiye kadar yaptığınız en akıllı yatırım olan basit, ağrısız bir prosedür.

Artık kısırlık bir kader değil

Artık kısırlık bir kader değil. Tıp bilimi her geçen gün yeni buluşlarla karşımıza çıkıyor. Eğer siz veya  bir yakınınız normal yollardan anne baba olamıyorsanız tüp bebek tedavisi için bu kararı verdikten sonra iyi araştırmalısınız.Evlat sahibi olmak için size en doğru merkezi bulmamız için http://www.visittobetreated.com adresinden bize ulaşın. Uzmanlarımız uygun bütçe ve tedavi planlaması ile size dönüş yapacaktır. Visit to be treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece ”Formu doldurmanız yeterli.”