Başarılı bir tüp bebek tedavisi birçok çiftin hayali. Günümüzde doğal yollarla bebek sahibi olamayan pek çok çift tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olmaya çalışıyor. Türkiye de tüp bebek tedavisinde dünyanın en önemli ülkelerinden biri. Bekleme sırası yok, dünya ile aynı teknolojileri uygulanıyor ve maliyetler Avrupa ve Amerika’ya göre çok daha düşük. Türkiye’de Bazı tedavilerde gelişmiş ülkelerden daha başarılı sonuçlar elde edilebiliyor.

Türkiye’de Tüp Bebek Tedavisi

Maalesef günümüzde bebek sahibi olmak isteyen, neredeyse 10 çiftten 1’i anne ve baba olabilmek  gibi güzel bir duyguyu doğal yöntemlerle gerçekleştiremiyor. Bu çiftlerin en büyük umudu ise tüp bebek tedavisi. Medikal turizm sektöründe hızlı ve emin adımlarla ilerleyen Türkiye, Avrupa ve Amerika’da sunulan en son tedavi yöntemlerini, kaliteli merkezler ve alanında uzman doktorlarla birlikte hastalarına sunuyor. Tüp bebek tedavisi aslinda diğer tedavi yöntemlerine göre de daha fazla tercih ediliyor. Türkiye’de yılda 50 bin tüp bebek tedavisi yapılıyor. Bebek sahibi olmak için uygulanan popüler yöntemlerin  ilk üç sırasının içinde yer alıyor.

Bu başarıyı elde etmek içinse çiftlerin tüp bebek tedavisinden önce ve sonra yapması gereken şeyler var. Her çiftin endişesi birbirinden farklı olduğu için her çifte ayni tedavi programını ve ayni metotları uygulamayı uzmanlar tavsiye etmiyor. Başarılı bir tüp bebek uygulamasının ardında da her ailenin endişesine yönelik tüp bebek tedavi programlarını uygulamak var. Bu, tüp bebek tedavilerindeki başarı oranını oldukça etkileyen bir nokta. Dolayısıyla kişiye özel hazırlanmış tüp bebek tedavi programlarıyla birlikte başarı oranını yükseltmek oldukça mümkün.

Tüp bebek tedavisinde başarı oranını yükselten bir diğer şey ise genetik taramalar. Genetik taramalar kişinin gebelik şansını yükseltiyor ve hamilelikten sonra düşük riskini azaltıyor.

Tüp Bebek Tedavisinde Psikolojik Destek

Tüp bebek tedavisinde psikolojik destek çok önemli çünkü her çift evlendikten sonra belirli bir zaman dilimi içerisinde çocuk sahibi olmak istiyorlar. Bazı sebeplerden ve dolayı çocuk sahibi olamadıkları için de zaten psikolojik olarak oldukça fazla gerilip sıkıntı yaşıyorlar. Bu noktada kadın hastaların stresten arınıp psikolojik olarak rahat olmaları ve tedavi süreçlerini rahat geçirmeleri oldukça önemli. Yapılan araştırmalar stres ve kısırlık arasındaki bağlantıyı belirlemiş, artık kısırlığın yaşanan stres seviyesini arttırdığı ve stresin artmasıyla birlikte gebeliğin elde edilmesinin riske girdiğini tespit etmiştir.

Avrupa’da yapılan araştırmalara göre, psikolojik destek alan kadınlarda gebelik oranı daha Yüksek ve sağlıklı doğum oranı çok daha fazla. Ayrıca bu destek sayesinde çiftlerde kaygıda ve streste azalma,  birbirleri ile çatışmalarda da bir düşüş olduğu gözlemlenmiş. Bu yüzden doktorlar psikolojik desteğin ne kadar önemli olduğunun farkında. Kısırlık sorununun ortaya çıkardığı diğer sorunların çözülmesi ve tüp bebek tedavisinde yaşanan stres ve kaygıyla baş edilmesi için, çiftler hem bireysel olarak hem de toplu olarak psikolojik destek alabilir. Bu şekilde danışmanlık alan eşlerin aralarındaki uyum artıyor ve alınan kararlarda birlikte çözüm üretme olanağı sağlanıyor.

Son zamanlarda doğal yollarla çocuk sahibi olamayan çiftlerin en çok tercih ettiği yöntemlerden biri olan tüp bebek uygulaması zor bir uygulama olsa da iyi bir merkezde ve uzman bir doktor yardımıyla başarı elde etmeniz çok kolay. tüp bebek tedavisinde başarı elde etmenin yolları ise iyi bir psikolojik hazırlıktan, ileri teknolojik yöntemlerden ve kişiye özel tedavi yöntemlerinden geçiyor.

Siz de doğal yollardan çocuk sahibi olamıyorsanız ve tüp bebek tedavisine ihtiyacınız varsa www.visittobetreated.com adresinden bize başvurun. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece “Formu doldurmanız yeterli”.