Bir evlat sahibi olmak dünyanın en büyük mutluluğudur. Bu mutluluğa kavuşmak içinde tüp bebek en iyi yöntem. Umarız bu hayali kuran herkes istediğine kavuşur.

Tüp bebek tedavisi kaç kere uygulanır? Daha etkin, daha güvenli ve daha başarılı yeni bir dönem başlıyor

Teknolojinin gelişmesiyle hayatımızın her alanında olduğu gibi üreme tıbbında da pek çok yeni uygulama gelişmiştir. İlk uygulamalardan bugüne kadar geçen uzun süreçte tüp bebek tedavileri de önemli aşamalar kat etti.  İlk uygulamalarda son derece kısıtlı olan tedaviler ve  uygulama şekilleri, gün geçtikçe artan bilgi düzeyi ile beraberinde pek çok alternatif üreme yöntemleri geliştirilmesini de sağladı. İlk tüp bebek çalışmalarında doğal bir yumurta gelişiminin süreci  takip edilmiş ve ardından alınan yumurtalar sperm ile ayni ortama konularak döllenmesinin sağlanmış, akabinde de erken gelişim döneminde laparoskopik olarak transfer edilmesi şeklinde yapıldığı göz önüne alınırsa, o günlerde tedavi görmüş bir çift için veya uzman için günümüzde gerçekleştirilen ovülasyon indüksiyonu ile ayni siklusta çok sayıda yumurtanın elde edildiği, elde edilen yumurtaların mikroenjeksiyon  yöntemi ile döllendiği ve döllenen embriyoların yaklaşık olarak 5-6 gün laboratuvar ortamında izlenip büyütülerek rahme tutunma aşamasına kadar takip edildiği ve genetik olarak incelendiği bir aşamaya gelinmiş olmasını gerçekten olağanüstü bir teknolojik ilerleme olarak kaydetmek mümkün.

Uluslararası hastalar tüp bebek tedavisi için sıkça Türkiye’ye geliyorlar. Onlar için doğru merkezi bulmak, tedavilerle başarı sağlamak ve kucaklarında bir bebekle eve dönmek çok önemli. Çocuk sahibi olma hayali kuran çiftlerin bu isteğini önemsiyor ve tedavi için Türkiye’ye gelen hastalar için tüm organizasyonları yaparak onların evlerinde hissetmesini sağlıyoruz.

Peki tüp bebek tedavisindeki en yeni gelişmeler nelerdir?

  • Era Testi
  • Kapsamlı Kromozom Taraması
  • IMSI
  • Embryoscope
  • Oosit ve Embriyo Dondurma

Era Testi

ERA testi embriyo transferi yapılması planlanan gün rahimden alınan küçük bir doku parçasının da, embriyonun rahme tutunmasında rol alan 230’dan fazla genin incelenmesi sonrası rahmin embriyoyu kabul edip etmeyeceğini veya ne zaman kabul edebileceğini belirlemek için gerçekleştirilen bir yeni bir test.

 Kapsamlı Kromozom Taraması

Kapsamlı kromozom taraması ile artık embriyo biyopsi işlemini embriyo gelişiminin 5. veya 6. gününde yaparak, alınan hürce veya hücreleri tüm kromozomları  ve genetik yönünden incelemek artık çok daha kolaylaştı. Embriyolar dondurulur. Ve sağlıklı olduğu tespit edilen embriyo veya embriyoları daha ileri bir dönemde doğal rahim ortamına transfer etmek mümkün olur. Bu şekilde daha yüksek gebelik oranları elde edebilmektedir.

IMSI

Son 15 yıldır yardımcı üreme tekniklerine bakıldığında, sperm hücrelerinin bilinmeyen herhangi bir sebeple  kadın rahmine ,yumurtasına erişemediği veya erişip yumurta zarını aşamadığı erkek kısırlığı yaşanıldığı durumlarda, mikroenjeksiyon (ICSI) yöntemi ideal olarak başarıyla kullanılmakta.

Embryoscope Dinamik embriyo görüntüleme sistemleri

Son teknoloji ile gelişmiş bir  tüp bebek laboratuvarın da Embryoscope Dinamik embriyo görüntüleme sistemleri ile tedavi sırasında elde edilen embriyolar inkübatör adı verilen ve anne rahmi koşullarını taklit etme amaçlı olarak üretilmiş cihazlar içerisinde büyütülürler.

 Oosit ve Embriyo Dondurma  (Kriyoprezervasyon)

Anne adaylarına en fazla 2 embriyo transferi yapılmaktadır. Eğer anne adayından alınan embriyo sayısı 2’den fazla ise kalan embriyolardan uygun olanlar gerektiği takdirde ileride kullanılmak üzere dondurulabilir. Böylece hastada gebelik ilk transferde oluşmamışsa bile dondurulan embriyolarla ikinci bir gebelik şansı yakalayabilir.

8. defada tüp bebekten gebe kalan hasta var

tüp bebek tedavisi kaç kere

8. defada tüp bebekten gebe kalan hasta var. Dünya çapında yapılan araştırmalar 2. tüp bebeğin en başarılı olduğunu gösteriyor.Başarı seyrinde ilkinde başarısız olup 3.de bu başarının yakalandığı mümkün olduğu gibi ondan sonra da bir plato çizdiği söyleniyor. Başarı için çok etken var. Tüp bebek tedavisi çok komplike bir işlem olup bir çok doğruyu aynı anda yakalamanız gerekir. Bu da ancak tecrübe ile teknolojinin bir arada olması ile ancak mümkün olur. Biz tüm bunları bir arada sunabiliyoruz. Hamile kaldığında bir anne adayının bir kadının mutluluk gözyaşlarını görmek en büyük mutluluk bizim için. O gözyaşlarını görünce hedefimiz sağ salim o bebeği dünyaya getirmek oluyor ve o ailenin mutluluğunu devam ettirmek oluyor. İddialıyız ki bu konuda büyük başarılar elde ettik.

Tüp bebek tedavisinin aşamaları

Tüp bebek tedavisinin hazırlık dönemi en önemli aşamalardan biridir. Bu hazırlıklar tamamlandıktan sonra 15 günlük bir tedavi süreci gerekiyor.

Daha  önceleri uzun protokollerimiz vardı ve tedaviye adet öncesi başlıyorduk . Şimdi yeni protokollar yeni ilaçlar çıktığı için yumurtanın hazırlanması için en fazla 3 gün 4 gün bekliyoruz. 15 16. günde bebeği anne adayının rahmine yerleştiriyoruz ve kişiyi evine gönderiyoruz yani anne adayı eğer adetinin 2. günü gelirse ki tedaviye öyle başlıyoruz. Hazırlık döneminde ise hastaların ülkelerindeki doktorları ya da bizim önereceğimiz doktorlarla çalışarak çiftlerin Türkiye’de daha kısa kalmalarını hedefliyoruz. Hazırlık dönemlerini kendi ülkelerinde geçirecekler ki zaten tüp bebeğin uzun dönem alan aşaması budur.

İdeal olan Türkiye’ye gelip 15 gün kalarak , embriyoyu ana rahmine yerleştirdikten sonra da ülkelerine dönmeleridir. Eğer arzu edilirse elbette hazırlık sürecini de Türkiye’de geçirebilirler. Bütün olanaklarımız mevcut olup sonrasında biz tedaviyi takip edeceğiz. 7/24 kendi dillerinde destek alacaklar. Kafalarına takılan her soruyu sorabilecekler. Ne zaman kendi ülkelerinde doktora gitmeleri gerektiğini, hangi işlemleri yapmaları  gerektiğini biz ileteceğiz. Yani karar aldıkları ilk günden bebeği kucaklarına aldıkları son güne kadar yanlarında olacağız.

Eğer siz ya da bir yakınınız tüp bebek kararı aldıysa

Türkiye’de, Avrupa ve Amerika ile aynı tedavileri uyguluyor, aynı teknolojileri kullanıyor ancak tüm bu işlemleri onlardan çok daha uygun fiyata yapıyor. Eğer siz ya da bir yakınınız tüp bebek kararı aldıysa www.visittobetreated.com adresinden bize ulaşın. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece ”Formu doldurmanız yeterli.”