Modern dünyada söz konusu saç ise erkeklerin en çok yaptırdığı estetik operasyonun başında saç ekimi gelmektedir. Özellikle son 5 yıldır doğal görünümlü saç ekimi konusunda sağlanan başarı hemen arkasından hastanın konforunu arttıracak çalışmalara hız verilmesine sebep oldu. Tıraşsız saç ekimi de bu çalışmalardan biri.

Tıraşsız saç ekimi tekniği, aslında tam bu noktada işe yaramıştır

Saç ekim işlemi yaptırmak isteyen birçok ilk işlem olarak saçlarının tıraşlanması gerektiğini öğrendiğinde operasyondan vazgeçer. Saç ekimi operasyonu geçiren kimselerin tıraş olmuş bir kafa ile toplum içerisine çıkmak istememeleri oldukça normal bir arzudur. Baktığımızda yaklaşık olarak birkaç yıl öncesine kadar klasik olarak yapılan saç ekiminde saç köklerinin çoklu ya da tek tek alımı durumunda bölgenin komple tıraş edilmesi gerekiyordu. Bu toplum içerisinde yarısı tıraş olmuş saç haliyle gezmek durumunda kalan hastalar için çok da kolay bir durum değildi. Tıraşsız saç ekimi tekniği, aslında tam bu noktada işe yaramıştır ve bu problemi ortadan kaldırmak üzere geliştirilmiş yeni bir tekniktir.

Saç ekim işlemi doğal bir görünüm oluşturulacak şekilde tamamlanır

Tıraşsız saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerden istenilen en önemli taleplerden birisi de ameliyattan önce saçlarını bir miktar uzatmalarının istenilmesidir. Bu aşamada izlenilen yol çok önemlidir zira donör bölgenin işlem yapılmaya gerek olmayan saçların arasına saklanması sağlanır. İlk aşama olarak saç foliküllerinin alınacağı bölge belirlenir ve ikinci aşama olarak da cerrah, ekibin yardımıyla mümkün olan en az etkiyle belirlenen güçlü ve sağlıklı folikülleri alır. Bir sonraki yapılan işlem de alınan saç folikülleri ekilmeye hazır hale getirilir. Ve en son olarak da saç ekim işlemi doğal bir görünüm oluşturulacak şekilde tamamlanır.

Tıraşsız saç ekimi yani Fue tekniği ile 2 seansta ortalama 4.000 civarında saç kökü ekilebilir. Her bir saç kökünden de 1 ile 3 tel arasında saç kökü çıkabilir. Fue tekniğinde kullanılan aletler ve teknikler sayesinde ekilen saç köklerinin tutma oranı yüksek olur. Altın iğneli kalemler, mikro motor tekniği gibi son model cihazlarla plastik cerrahideki gelişmeler sayesinde saç ekimi işleminin başarısı her geçen gün daha da artmaktadır.

Estetik, doğal ve sağlıklı saçlara kavuşmak herkesin hakkı

Türkiye dünyada en iyi saç ekimi yapan ülkelerin başında geliyor. Estetik, doğal, sağlıklı saçlar gelişmiş ülkelere göre yarı yarıya daha uygun ücretlerle yapılıyor.

Her yıl 5000 yabancı hasta saç ekimi için Türkiye’yi tercih ediyor. Doğru merkezi seçenler istedikleri saçlara kavuşarak ülkelerine dönüyor. Saç ekim kararı almak zordur. Bu zorluğun en büyük nedeni de doğru saç ekim merkezini bulamama endişesidir. Endişelenmeyin, biz sizin için en doğru merkezi en uygun fiyata buluyoruz.

Eğer siz ya da bir yakınınız saç ekimi kararı aldıysanız, gördüğünüz tedavilerden bir sonuç alamıyorsanız, saçlarınıza kavuşup daha öz güvenli bir hayat yaşamak istiyorsanız vakit kaybetmeden http://www.visittobetreated.com adresinden bize ulaşın. Uzmanlarımız en kısa zamanda sizinle iletişim kurarak uygun bir bütçe ile tedavi planlaması sunacaktır. Visit to be treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’ nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece ” Formu doldurmanız yeterli” .