Halk arasında inme diye bilinen hemipleji rahatsızlığından ve bu hastalığın mağdurlarından Abdil T.nin hikayesinden burada bahsetmiştik. Şimdi Abdil Bey’in hastalığına ve tedavi sürecine daha yakından bakalım. Abdil Bey parmaklarında  aniden başlayan hissizlik problemiyle doktora gitmişti ve ilerleyen zamanlarda daha da artan rahatsızlıklığı nedeniyle  hastaneye yatmak zorunda kaldı fakat gördüğü tedavi sayesinde tekerlekli sandalyede geldiği hastaneden yürüyerek çıktı.

İnme Başlangıcı

59 yaşındaki Abdil Bey aylar önce, parmaklarında uyuşma nedeniyle doktora başvurdu ve kısa bir sürede felç geçirdiği anlaşıldı. Abdil Bey’e hemipleji yani inme teşhisi konuldu. Yemeğini yiyemiyor ve giyinemiyordu, hiçbir ihtiyacını karşılayamıyordu. Yemeğini yiyemeyen, tuvalete gidemeyen ve oturup kalkamayan Abdil Bey tedaviler sonucu bütün ihtiyaçlarını giderecek hale geldi. Abdil Bey, 100 gündür tedavisini hiç aksatmadan devam etti. Doktoru ve fizyoterapisti onun bu gayretinden oldukça memnun.

İnme Tedavi Yöntemleri

Abdil Bey başarılı geçen tedavi sürecin titizlikle uygulanan fizik tedavi yöntemlerine borçlu. Abdil bey hastaneye yattıktan sonra elektro tedavi, masaj tedavisi, suda tedavi ve çamur tedavilerini gördü.

Doktorlar önce Abdil Bey’i muayene ettiler, ihtiyaçlarını titizlikle belirlediler ve özel bir programa aldılar. Doktorlar Abdil Bey’in başarılı tedavisinin arkasında doğal yöntemler ile ileri teknoloji yöntemlerini harmanlayarak tedavi edilmesinin olduğunu söylüyor. Böylece kısa sürede başarı elde etmişler.

Abdil Bey tekerlekli sandalye ile geldiği hastaneden 100 günün sonunda yürüyebilecek hale geldi. Artık yardıma ihtiyaç duymasan her yere gidip gelebiliyor, merdiven inip çıkabiliyor. Hiç oynatamadığı sol kolunda bile ciddi bir ilerleme gözlenmiş, artık sol kolunu tamamen oynatabiliyor.

Abdil Bey’in tedavisi şu an hala devam ediyor, doktorların amacı Abdil Bey’in kol ve bacaklarını daha iyi kullanabilmesini sağlamak, felç geçirmeden önceki yaşamına tamamen döndürebilmek. Doktorları istedikleri bu noktaya gelebileceklerini düşünüyorlar.

Kişinin geçmiş,ne, çalışma temposuna ve yemek düzenine bağlı hemipleji hastalığı herkesin başına gelebilir, fakat uygun fizik tedavi yöntemleri doktorların hayatınızı eski haline getirmesi mümkün. Tedaviye bağlı kalındığı takdirde hemipleji rahatsızlığında yüzde yüz başarı oranıyla sağlanabiliyor.

Size ya da bir yakınınıza hemiplejı teşhisi konmuşsa ya da herhangı bir nedenden dolayı fizik tedaviye ihtiyacınız varsa www.visittobetreated.com adresinden bize başvurun. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece “Formu doldurmanız yeterli”.