Adını altının zenginliğinden alan Altın Bakım sayesinde cildinize yepyeni bir görüntü verebilirsiniz. Altın Bakım son dönemde kullanılan popüler bir cilt bakımı ama aslında çok eski çağlardan beri bir tedavi yöntemi olarak kullanılıyor. Tarihin en güzel ve güçlü kadınlarından kabul edilen Kleopatra’nın güzelliğini bu bakıma borçlu olduğu biliniyor. Japonya’da da altın farklı şekillerde güzelliğe katkı sağlıyor. Salata ve balıkların üstüne anti-aging etkisinden yararlanmak için altın zerrecikleri ekleniyor.

Altın Bakım nedir?

Altın tıpta çok uzun zamandır farklı tedavilerde kullanılıyor. Yüze uygulandığında da kan dolaşımını arttırıyor, cildi nemlendiriyor, cilde parlaklık kazandırıyor ve yaşlanma belirtilerini azaltıyor. Ayrıca Altın Bakım yüzdeki leke tedavisi için de kullanılıyor.

Altın Bakım nasıl uygulanıyor?

Estetik ve kozmetikte kullanılması için altının küçük parçacıkları kullanılıyor ve özel maskelere dönüştürülüyor. Altın zerrecikleri vücudun elektriksel eylemlerini dengeliyor ve pozitif etki yaratıyor.

Önce cilt temizleniyor ve peeling yapılıyor. 24 ayar altının serumla birleşmesi sonucu oluşturulan maske uygulanıyor. Maske 20 dakika ciltte kalıyor. Tedavi sonrası daha yumuşak, daha nemli, kadife gibi bir cilt ortaya çıkıyor.

Altının etkileri nelerdir?

Altının doğal ve iyileştirici içeriği sayesinde cilt gençleşiyor ve parlaklaşıyor. Ayrıca altın sıkılaştırıcı özelliğiyle ciltteki sarkmaları önlüyor. Hücre yenilenmesini hızlandıran altın elementleri gençleşme sağlıyor. Altın maskeyle nemlendirme de sağlanıyor ve cilt daha pürüzsüz hale geliyor. Melanin salgısı da yavaşlıyor ve böylece yaşlılıkla ortaya çıkan lekeler de azalıyor.

Cildin düşmanı olan serbest radikallerle savaşan altın maske cildin genç kalmasına destek oluyor. 24 ayar altın parçacıkları, C ve E vitamini desteğiyle cilt korunuyor.

Altının stres önleyici, yaşlandırmayı geciktirici ve anti-bakteriyel etkileri olduğu biliniyor. Altın içerikli tedaviyle kan akışı hızlanıyor ve toksinler daha kolay atılıyor. Altın deriden emiliyor, kemikleri ve kasları güçlendiriyor.

Kleopatra’nın gece yatmadan önce altın maskesi yaptığı ve Nefertiti’nin de altını güzelliği için kullandığı söyleniyor. Altın Bakım sayesinde günümüzde de daha güzel görünmek mümkün oluyor. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.