Şeker hastalığı yani diyabet pek çok kişinin kabusu. Hastalar diyabetin gündelik hayatlarını kısıtlamasından dolayı şikayetçi. Eğer tip 2 diyabet hastasıysanız, yani vücudunuz insülin üretiyor ama bunu kullanamıyorsa metabolik cerrahi ile şeker hastalığından kurtulabilirsiniz. Dünyada çok az ülkede ve 10 doktor tarafından yapılan bu ameliyat ile birçok hastanın hayatı değişiyor, adeta yeniden doğuyor. İşte onlardan biri olan Emine Hanım’ın hikayesi…

Emine Hanım uzun yıllar şeker hastalığıyla mücadele ediyordu. Günde beş farklı ilaç kullanıyor bunların yanında insülin alıyor ve pek çok başka hastalıkla daha mücadele ediyordu. Şeker hastalığının hayatını bu kadar kısıtlamasından dolayı oldukça şikayetçiydi.

Şeker Hastalığı Başlangıcı

Emine Hanım şeker hastalığının başlangıcında bu durumdan habersiz beş yıl geçirmiş. Beş senenin sonunda şeker hastalığı teşhisi konmuş ve doktorların verdiği ilaçlara başlamış. İlaç dozlarının ve hastalığının yıldan yıla arttığını ve artık ilaçlara bağımlı yaşadığını söylüyor. Bu bağımlılık hayatını adeta zindana çevirmiş. En kötüsü ise Emine Hanım yaptığı perhizlere, egzersizlere ve doktor tavsiyelerine uygun yaşamasına rağmen şekerini bir türlü kontrol altına alamamış. Aksine durumu daha da kötüye gitmiş.

Emine Hanım diyabetin yanında başka pek çok hastalıkla mücadele ediyor. Emine Hanım ayrıca kalp hastası, hipertansiyonu ve karaciğerinde yağlanma var. Tüm bu hastalıkları ve diyabeti düşününce Emine Hanım’ın hayatının önceden ne kadar zor olduğunu anlamak hiç de zor değil.

hpv

Metabolik Cerrahi

Emine Hanım bu zorlu sürecin içindeyken bir doktor tavsiyesiyle metabolik cerrahiyi yani şeker hastalığı ameliyatını öğrenmiş. Başlarda bu ameliyata sıcak bakmasa da artan rahatsızlıkları ve doktorların tavsiyesiyle ameliyat olmaya karar vermiş.

Metabolik Cerrahi Merkezinde ameliyat için başvuran her hastaya ayrıntılı bir check-up yapılıyor. Emine Hanım’a da bu check-up uygulandı. Çıkan sonuçlar Emine Hanım’ın durumunun ciddiyetini ortaya koyuyordu. Doktorların söylediğine göre Emine Hanım’ın hem şeker kontrolünde sıkıntısı vardı hem de çok ciddi bir kilo sorunu vardı, yürümekte ve uyumakta zorlanıyordu. Çok ciddi diz ve kalça eklemi ağrısı vardı. Hareket ederken zorlanıyordu ve sürekli bir şeyler yeme ihtiyacı duyuyordu. En önemlisi ayaklarında sinir iletim kusurları başlamıştı ve bu onun yürümesini neredeyse imkansız hale getiriyordu.

Ameliyat Süreci

Emine Hanım önce check up a girdi. Sonra karaciğerleri kontrol edildi, göz muayenesi oldu. Tüm organları kontrolden geçti. Check-up’tan çıkan tek olumlu sonuç, Emine Hanım’ın tip2 diyabet hastası olmasıydı. Zira bu ameliyat sadece tip 2 diyabet hastalarına yapılıyor. Bu ameliyatla vücudun ürettiği ama kullanamadığı insülini kullanması sağlanıyor. Emine Hanım ameliyata girdi ve yaklaşık 6 saat ameliyatta kaldı. Doktorlar ameliyat sırasında Emine Hanım’ın rahatsız olan safra kesenini de temizlediler. Oldukça kapsamlı ve başarılı bir ameliyat geçirdi. Doktorlar Emine Hanım’ı adeta hayata yeniden bağladılar.

Doktorlar Emine Hanım’ın ince bağırsaklarının en son kısmını alıp midesinin alt kısmına bağlantı yaparak onu tedavi etmişler. Bu işlem hem efektif bir iştah kontrolü sağlanması için yapılmış hem de kilo kontrolü sağlamak için. Buna ek olarak midesinin sol dış kısmı kapatılıp dışarı alınmış. Emine Hanım 1 yıllık süre zarfında yaklaşık 36 kilo vermiş, artık tamamen sağlıklı bir insan haline geldi.

Eğer siz de tip2 diyabet hastasıysanız ve şekerinizi bütün kurallara uymanıza rağmen kontrol altına alamıyorsanız çok geç olmadan tedavi veya kontrol amaçlı Türkiye’ye gelip en iyi şekilde hizmet alabilirsiniz www.visittobetreated.com adresinden bize başvurun. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece “Formu doldurmanız yeterli”.