Nurten Hanım, 26 yaşında şeker hastalığı ile tanıştı. Diyabet ile mücadele etmeye çalışmasına rağmen başarılı olamadı. Şekerini bir türlü kontrol altında tutamadı. Ta ki Visit to be treated ile tanışarak, şeker hastalığı ameliyatı ile tedavi olana kadar. Nurten Hanım’ın hikayesine gelin birlikte bakalım.

Aşırı kilom olmuştu

Nurten Hanım;

“Benim aşırı kilom olmuştu. Ağız kuruluğu çok fazlaydı ve beni bayağı kötü yapıyordu. Sağlığımın elimden kaydığını hissediyordum. Öyle bir aşamaya gelmişti ki sağlığım, acil olarak sağ gözümden ameliyat oldum çünkü doktorlar körlük derecesine geldiğini söylemişti.”

Tedaviler, insülin kullanımı, diyetler…

Bütün bunlar 26 yaşında baygınlık geçiren ve ardından şeker hastası olduğunu öğrenen Nurten Hanım ve eşi Mustafa Bey’in yaşadıkları. Tedaviler, insülin kullanımı, diyetler…

Hiç biri fayda etmedi ve Nurten Hanım’ın sağlığı gün geçtikçe kötüleşti.

Nurten Hanım: “Denge bozukluklarım çok oldu. Ayaklarımda bayağı bir yükselme, denge kaybı yaşadım. Hissizlik gibi problemler başladı. Yaşadıklarım beni ciddi manada rahatsız etmeye başladı ve arkasından farklı hastanelere giderek doktor tarafından verilen insülin tedavisini kullanmaya başladım. 10 sene insülin kullandım. Ve bir süre sonra o kadar zorlanmaya başladım ki artık ne olursa olsun dedim. Her işimde çok zorlanmaya başlamıştım. Daha yaşım genç olmasına rağmen hiçbir şey yapamıyordum, evin rutin işlerini yapamadığım gibi rahat gezemiyor, dolaşamıyordum. Artık ne olacaksa olsun bundan daha kötüsü artık toprak olur diye düşündükten sonra ameliyat olmaya karar verdim.

Eşi, yaşadıkları süreyi şöyle yorumladı:

Eşi Mustafa Bey; yaşadıkları süreyi şöyle yorumladı: “ Gün geçtikçe daha güçsüzleştiğini bitkinleştiğini ve yorgun olduğunu, artık çabucak sinirlendiğini ve bu şekilde kendini yorarak tükendiğine şahit oldum. Çok zor bir pozisyondaydı.”

Nurten Hanım’ın bu durumunu gördükçe araştırmaya başladı. Çünkü gördüğü tedaviler fayda etmiyordu. Bize başvurarak doğru sağlık kuruluşunu tercih etti ve tedavi için ameliyata karar verildi.

Eşi Mustafa Bey: “Tabi ki her şeyin bir tereddüt dönemi var. Mutlaka en sonunda bir ameliyat masasına yatıyorsunuz ve ne kadar olursa olsun yani tereddütlerimiz vardı. Ama hastane personeli ve ameliyat ekibinin güven verici, pozitif yaklaşımı içimizdeki tüm tereddütleri ortadan kaldırdı.”

Dünyada çok az sayıda hastane tarafından gerçekleştiriliyor bu ameliyat

Dünyada çok az sayıda hastane tarafından ve 10 doktor tarafından gerçekleştirilebiliyor bu ameliyat. Bu ameliyatlarda aracı olduğumuz hastanelerin sağladığı başarı oranı yüzde 95’e yakın. Nurten Hanım da bu başarılardan biri.

Nurten Hanım; öncelikle 112 kilodan 78 kiloya kadar düştü

Nurten Hanım : “En önemlisi benim için insülini bıraktım. Allah’ıma şükrediyorum. Hamdolsun ve Allah herkese nasip etsin. İnsülin kullanımı her ne kadar doktorlar çok zor olmadığını söylese de benim için çok zor geliyordu. Psikolojik olarak ta kabullenememiştim. Ama mecbur kaldığım için kullanmıştım. Bu tedavide insülini bırakmak en güzeli oldu benim için. Çok sevindim hayatımda çok daha güzel değişiklikler oldu. Yürüme şeklim bile değişti daha güzel yürüyorum. İlk ameliyattan önce daha çok zorlanıyordum. 2-3 adım atsam böbreklerim çok ağrıyordu, yürüyemiyordum çok zorlanıyordum ve iş yapamıyordum. Tabi ki şimdi biraz daha dikkat ediyorum. Hamdolsun daha iyi oldum, yürüyebiliyorum, rahat hareket edebiliyorum, zayıfladım. Kiloluydum çok şükür kilolarımı verdim böylece hayatım hoş daha hoş oldu.

Ameliyat sonrası Nurten Hanım

Ameliyat sonrası Nurten Hanım’da ki değişiklikleri en iyi gözleyen kişi eşi Mustafa Bey oldu.

Ameliyattan sonra eşimin kendine olan öz güveni arttı. Ve daha hareketli olmaya başladı. Mevcut sıkıntıları daha hafiflemiş daha bir üst düzeyden alt seviyelere inmiş vaziyette görünce daha mutlu oluyorsun. Her şeyden evvel insülini kabullenememişti. Ve bırakmaktan çok mutlu oldu. Sinirli hali düzeldi, en önemlisi de budur.

Şeker hastalığında, düzenli bir diyet, doğru insülin kullanımı ile hastalar hayatlarını düzene sokmaya, sağlıklı olmaya çalışıyorlar. Ancak bunu ne yazık ki şeker hastalarının sadece yüzde 15’i başarabiliyor. Diğer yüzde 85 şeker hastaları ise şekerden kaynaklanan hastalıklarla baş etmek zorunda kalıyor. Zamanla hayat konforlarını tamamen yitiriyorlar.

Nurten Hanım şeker hastası herkese ameliyat olmasını tavsiye ediyor

Nurten Hanım :”Bence hiç şey yapmasınlar, beklemesinler gerçekten çok güzel. Ameliyat olduğuma çok memnunum ve ameliyat olduğum için çok seviniyorum. Herkese de Allah nasip etsin. Gelsinler ameliyat olsunlar, korkmasınlar yani sonuçta ne olacaksa oluyor çok şükür iyide oldu. Benim yanımda olan bir grup ile beraber grup halinde biz böyle bir karar almıştık. Ameliyatları grup grup yapıyorlardı hepsi de çok iyi oldular. Hayat bu şekilde çok daha güzel geçiyor.” dedi.

Siz veya bir yakınınız tip 2 diyabet hastasıysanız

Nurten Hanım gibi sizde tip 2 diyabet hastasıysanız veya bir yakınınız şeker hastasıysa ve ameliyatla bu hastalıktan kurtulmak isterseniz sizlere en doğru merkezi bulmamız için http://www.visittobetreated.com adresinden bize ulaşın. Uzmanlarımız uygun bütçe ve tedavi planlaması ile size dönüş yapacaktır. Visit to be treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece ”Formu doldurmanız yeterli.”