Günden güne artış gösteren saç ekimi ile saç sıklaştırma işlemlerinin en önemli artış sebebi yapılan işlemin oldukça kolay ve gayet makul fiyatlara yapılıyor olması. Bunun dışında sürekli artan teknikler saç ekimi ve saç sıklaştırma işlemlerinin sonrasında iyileşme süresini azaltmaya başladı.

Saç dökülmesi, kısa zamanda saçların seyrelmesine ve estetik olmayan görüntülerin ortaya çıkmasına sebep olur. Saç dökülmesi seviyeniz, “kelleşme” halini almadan önce saç sıklaştırma için uygulanabilecek çeşitli yöntemler uygulanabilir

Saç Seyrekleşmesi Sebepleri

Seyrekleşmelerin birçok sebebi olabilir. Saç dökülmesine bağlı olarak çeşitli saç dökülme tiplerinden sonra saçlar seyrekleşir daha sonra o bölgede kelleşme olur. Seyrekleşme aşamasında da kişiler rahatsız olup saç sıklaştırma ihtiyaçlarını tespit ederler ve bundan bir talep doğar. Uzmanlar bu işleme sıklaştırma adı veriyorlar. Saç sıklaştırmanın estetik bir görüntü dışında birçok etkisi var. Belirli aralıklarla saç sıklaştırma işlemi yaparsanız kellik gecikir ya da önlenebilir. Saç tellerini besleyip kalınlaştırır. Bu işlem için en doğru saç ekim merkezini bulmalısınız. Çünkü kolay ve hızlı bir işlem gibi görünse de çok tecrübe isteyen bir iş.

Saç Sıkılaştırma İşlemi

Saç ekiminde teknikler aslında birbiriyle aynı fakat saç sıklaştırmada ya da daha doğrusu seyrek olan bir saça ekimde temel olan şey, eğer mevcut hali koruyarak zarar vermeden yeni bir estetik görüntüye kavuşturulacaksa, mevcut halinin içerisindeki saçların korunarak çalışma yapılması lazımdır.

Saç sıklaştırma işleminde uygulanması gereken temel 2 tane teknik bulunuyor. fue tekniği, olmazsa olmazdır ve smart slide tekniğiyle kanal açma işlemidir. Uzmanların dikkat ettiği nokta kişinin kendi mevcut saçlarına zarar vermeden sıklaştırma yapma işlemi yani kanalları açarken 1 hafta 10 gün sonra doğal görünümü birbiriyle uyumu. Bu işlem saç seyrekliğinden şikâyet eden erkeklerin yanında kadınlara da kolaylıkla uygulanabiliyor.

Eğer siz veya bir yakınınız saç seyrekliğinden şikayetçiyseniz Türkiye’ye gelip en iyi şekilde hizmet alabilirsiniz. www.visittobetreated.com adresinden bize başvurun. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece “Formu doldurmanız yeterli”.