Özellikle erkeklerde saç dökülmesi ile birlikte alında açılma olur ve rahatsız edici bir görüntü meydana çıkar. Bu gibi durumlarda, alın daraltma yöntemlerinden faydalanmak mümkün.

Saç dökülmesi ile karşı karşıya kalan şahıs, kolayca gerçekleştirilen saç ekimi operasyonlarına yönelir. Fakat bu operasyonları yapan merkezlerin, doğru seçilmesi oldukça önemli.

Alın daraltmada hangi yöntemleri kullanıyorsunuz?

Alın bölgesi, en dikkat çeken bölge olduğu için bu bölgeye saç ekimi oldukça titiz yapılmalı ki estetik bir görüntü oluşsun. Visit to be Treated aracılığı ile seçilen tedavi merkezleri dünyada kullanılan teknolojilerin yanı sıra kendi geliştirdiği teknolojilerle de alın bölgesindeki açıklığı  çok başarılı bir şekilde kapatıyor. Dünyanın bir çok ülkesinden hastalar saç ekimi için Türkiye’yi tercih ediyor. Üç gününü  alacak bu işlemden önce ya da sonra tatillerini yapıyorlar.

FUE (foliküler ünite ekstraksiyonu, bazen de foliküler ünite transplantasyonu olarak da adlandırılır), genellikle saçın bir kısmından, başın ve başın arka kısmından bireysel saç köklerinin çıkarılmasını içeren bir tür saç ekimi işlemi. Kişinin donör bölgesinden alınan kıl kökleri, kelleşmeye başlayan ya da kelleşen bölgeye implante ediliyor. İşlem sırasında, tek tek foliküller lokal anestezi altında çıkarılır.

Uzman mikro cerrahi iğneler kullanarak, greftleri almak için kafa derisi alanını uygun hale getiriyor. Ardından da orijinal saçlara uygun açıda ve doğallıkta olacak şekilde kıl köklerini yerleştiyor. Bu sayede en doğal ve sağlıklı görünümlü saçlara kısa sürede ulaşmak mümkün oluyor. FUE saç ekimi, uzman ellerde uygulandığında oldukça kısa sürede, kalıcı sonuçlara ulaşmak mümkün.

Günümüzde, saç ekimi operasyonlarının çoğunluğunu FUE yöntemi ile yapılmaktadır. Cerrahi bir girişim olmadığı için hastalar daha rahat karar vermekte ve bu tekniği tercih etmektedirler.

Saç ekimi sonrasında iz kalır mı ?

Günümüz şartlarının teknolojide ve tıp alanında çığ gibi büyüyen teknoloji araştırmaları ile saç ekiminde de son dönemde oldukça başarılı ve hatta gelinecek en mükemmel noktalara varıldı. Bu sayede de muhteşem yöntemler uygulanabiliyor.

Gelişen yöntemler ile saç ekimi tamamlandıktan sonra artık kafada kesinlikle iz kalmıyor. Buna en güzel örnek fue yöntemiyle yapılan saç ekme işlemidir.

Oldukça nadir görülmekle beraber, bazı zorunlu durumlarda da fut yöntemine başvurulabilir.  Bu yöntem sonucunda 1 mm eninde 22 cm genişliğinde, çizgi şeklinde iz kalması söz konusu olsa da izler oldukça nadir görülür ve izler dışardan belli olmaz.

Bu yöntemin uygulanması kararını saç ektirecek kişi ve doktoru veriyor. Bu yöntem sonucunda iz kalma riski, yöntemin uygulancağı kişi ile ilgili. Saç alınacak alandaki saçlar cansız ve seyrek ise bu gibi durumlarda uzman fut yöntemine karar verebiliyor. İz kalması üzücü, moral bozucu bir durum olabilir. Saçlar özellikle ilk başta kısa olduğu için saç diplerinde kesik yer belirgin olabilir. Fakat saçların uzamaya başlamasıyla bu durum da ortadan kalkıyor. Saç ekiminden belli bir süre sonra ise saçlar uzamaya başlıyor. Bu sayede de kafada herhangi bir dikiş izi belli olmuyor.

FUE yönteminin avantajlarından bir diğeri de, saç ekimi ardından greft alınan ya da ekilen bölgede hiç bir şekilde yara izinin söz konusu olmaması. Ancak bu aşamada dikkat edilmesi gereken, işlemin yalnızca profesyonel ellerde yapılması… Ancak işini bilen ve uzman kişilerce yapılan saç ekimlerinde iz kalmıyor. Profesyonel olmayan ellerde yapılan ekimlerde, alınan greftlerin boyutları ve yoğunluğu ayarlanamazsa saç derisinde izler kalması gibi riskler doğabiliyor.

Saç ekimi işlemi 18 yaşından itibaren erkek tipi saç dökülmesi olan herkese başarılı şekilde uygulanıyor. Eğer önemli bir sağlık sorunu mevcut ise, alerji, yüksek tansiyon gibi sorunlar varsa uzmana bu durumların önceden bildirilmesi gerekiyor. Ekim işleminin tamamlanmasından sonra ise günlük yaşantıya direkt olarak dönülebiliyor. Saç ekiminin herhangi bir yan etkisi ya da uzun vadede yol açacağı bir sorun da olmadığı için oldukça güvenli bir işlem olarak sıkça uygulanıyor.

Saç ekimi sırasında ve ekim sonrasında herhangi bir ağrı duyar mıyım?

Saç ekimi işleminde bölgesel anestezi uygulanır. Bu sayede ekimde ya da ekim sonrasında herhangi bir ağrı ya da acı duyulmuyor.

Kadınlara saç ekimi yaptırabilir mi?

Kadınlara saç ekimi yaygın olarak hali hazırda yapılıyor. Erkeklere yapılan saç ekiminde olduğu kadar, kadınlara yapılan saç ekimi de başarı ile sonuçlanıyor.

Operasyondan hemen sonra günlük hayata devam edilebiliyor. Ertesi gün, iş hayatına başlayabiliyor, gezebiliyor hastalar. Yeme içme ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor. Saç ekimi işleminden sonra herhangi bir ağrılı dönemi olmuyor. Bir günde tamamlanan operasyonlar sayesinde hastalar hem tatillerini yapabiliyor hem de estetik bir görünüme kavuşuyor.

Saç ekimi tedavilerindeki esas hedef; saç ekimi için gelen kişilere, modern tıbbi uygulamalar ile konforlu bir şekilde istenilen doğal ve sağlıklı saçlar verebilmek oluyor. 1930’lu yıllarda ilk defa saç ekimi işlemi Japonya’da uygulanmış. O günden beri de yöntem her geçen gün geliştiriliyor. Günümüzün en büyük estetik sorunlarından olan saç dökülmesi, erkeklerin yüzde ellisinde görülüyor. Kadınlarda da azımsanmayacak derece görülen saç dökülmesinin en doğal çözümü ise saç ekimi…

Estetik bir saç ekimine ihtiyacınız varsa formu doldurabilirsiniz. Visit to be Treated aracılığı ile en doğal yöntemlerle sorununuzun çözümünü bulabilirsiniz. Uzmanlarımız en uygun bütçe ile size dönüş yapacaktır.