Sağlık merkezlerimiz saç ekimi kararı veren hastalara hizmet veriyor. Kullandıkları teknolojiler, saç ekim konusunda yakaladıkları başarı ve uygun maliyet 50’den fazla ülkedeki hastaların saç ekim kararı aldıktan sonra aracılık yaptığımız sağlık merkezlerimize gelme nedenleri arasında. Sağlık ekibimizden uygulanan mega seans hakkında bilgiler alıyoruz.

Saç ektirme de Mega seans uygulaması nedir?

Mega Seans saç ekimi ameliyatında bir kerede alınan saç kökü sayısının en yüksek seviyeye çıkartılması işlemidir. Daha önce FUT tekniği ile gruplar halinde greft alımı gerçekleştirilirken ekilebilen saç miktarı 800-2.000 greft civarındaydı.

Mega seans yöntemiyle hedef greft sayısı 4.500-5.000 greft’in üzerine artık çıkartılmaktadır. Kellik bölgesi geniş ve saç sıklığı fazla olan kişiler için daha uygun bir yöntemdir.Mega seans uygulaması ile saç kökleri artık bir kerede çok daha fazla sayıda alınabilmektedir. Bu kolaylık dolayısıyla saç kökü alımındaki uygulanan seans sayısını azaltmaktadır.

Böyle olmasına karşın, tek seferde 4.500-5.000 adet saç kökünün ekilmesi yine de çok uzun süren ve biraz zahmetli bir iştir.
Mega seans yöntemiyle saç ektirmek için ortalama 12-14 saatlik bir süre gerekmektedir.

Mega seans sayesinde son teknolojiyle önceden mümkün olmayan greft sayılarına artık kolayca ulaşılabiliyor. Bu yöntem ile hedef, tek seferde ekim yapmak için en çok greft sayısına ulaşarak seans sayısını düşürmek ve en kısa zamanda arzu edilen estetik görünüme daha çabuk ulaşmaktır.

Saç ekiminde mega seansı özel kılan nedir?

Mega seansın en büyük avantajı Mega Seans yöntemiyle daha sık ve daha doğal saçlara, daha kısa sürede ve daha büyük başarıyla ulaşılır. Özellikle belirtilmesi gereken başka bir özellikse bu yöntemle birkaç sayıda yapılan ekim işlemi tek seansa düştüğü için bölgedeki saç köklerinin dökülme ihtimalini de ortadan kaldırmıştır.

Normal bir saç ekimi seansında 1000-3000 arası greft nakledilirken, mega seansta bu 4000-4500 grefte kadar nakil çıkıyor. Daha fazla greft nakledildiği içinde operasyon normal saç ekiminden biraz daha uzun sürüyor.

Diğer teknikler e bakıldığında istenilen sonuca ulaşmak için tekrarlanan seansların ücretleri de hesaba katıldığında Mega seans yönteminin avantajlı olduğu görülecektir.

Yurt dışından gelen bir hasta bir gün içinde mega seansla istediği saçlara kavuşuyor. Üstelik, saç ekimi öncesi ya da sonrasında tatilini de yapabiliyor. Ulaşım, konaklama gibi tüm organizasyonlar tarafımızdan planlanıyor ve hastalara gerekli organizasyonlarda her türlü destek veriliyor.

Mega seanslarında hangi teknikleri kullanıyorsunuz?

Mega seansta ki en büyük özellik çok sayıda greft yakalamamızdır. Saç kökleri almada fue tekniği kullanılırken, kanal açmada smart slit tekniği kullanılıyor. Bu tekniklerle, acısız, iz bırakmayan geniş bir bölgeye saç ekimi yapılabiliyor.

Saç ekim merkezlerimizi diğer merkezlerden farklı kılan nedir?

Tecrübeli bir ekip, dünya ile aynı anda kullanılan son teknolojiler , estetik ve doğal görünüm ekibimizin yaptığı bütün saç ekimlerinde görülebilir. Her şeyden evvel saç ekim merkezi seçerken hastalarımızı dikkat etmeleri konusunda uyarıyoruz.

Saç dökülmesi sonucu görülen kellik erkeklerde daha yaygın bir rahatsızlık olmasına rağmen günümüzde kadınların da şikayet ettiği rahatsızlıklar arasında. Bu rahatsızlığın çaresi ise saç ektirmek. Dünyanın bir çok ülkesinde saç ekimi gerçekleştiriliyor. ancak Türkiye, bu konuda en ileri sevideki ülkelerden biri. Saç ekim merkezlerimiz, saç kimi konusunda  Türkiye’nin dünyadaki markası olmakla beraber Türkiye için dünya ile yarışıyoruz.

Eğer siz veya bir yakınınız saç ekimi kararı verdiyseniz

Eğer siz veya bir yakınınız saç ekimi kararı verdiyseniz doğru merkezi seçmeli ve bir kere saç ektirerek estetik bir görüntüye kavuşmak isterseniz, bu kararı verdikten sonra iyi araştırmalısınız. Estetik saçlara sahip olmak için size en doğru merkezi bulmamız için http://www.visittobetreated.com adresinden bize ulaşın. Uzmanlarımız uygun bütçe ve tedavi planlaması ile size dönüş yapacaktır. Visit to be treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece ”Formu doldurmanız yeterli.”