Saç ekimi için Türkiye’yi tercih eden yabancı misafirlerin sayısı oldukça fazla. Kaliteli hizmet, son teknolojiler ve fiyat uygunluğu bunun en önemli nedeni.

Saç ekimi teknikleri nelerdir?

Günümüze kadar insanoğlunun saç konusundaki ihtiyaçlarını karşılamak için cerrahi bir sürü yöntemler bulunmuş, yapılmış, uygulamaya geçilmiş. Ama en son 2000’li yılların başında footla devam eden bu araştırma geliştirme sistemi fue tekniği çıktıktan sonra yerini tamamen fue ye bırakmış. Ve şu anda dünyada da çok gelişmiş bir noktada özellikle de ülkemiz yani Türkiye’de bu konuda çok başarılı sonuçlar alıyoruz.

Saç ekimi sonrasında iz kalır mı ?

Günümüz şartlarının teknolojide ve tıp alanında çığ gibi büyüyen teknoloji araştırmaları ile saç ekiminde de son dönemde oldukça başarılı ve hatta gelinecek en mükemmel noktalara varıldı. Bu sayede de muhteşem yöntemler uygulanabiliyor.

Gelişen yöntemler ile saç ekimi tamamlandıktan sonra artık kafada kesinlikle iz kalmıyor. Buna en güzel örnek fue yöntemiyle yapılan saç ekme işlemidir.

Oldukça nadir görülmekle beraber, bazı zorunlu durumlarda da fut yöntemine başvurulabilir.  Bu yöntem sonucunda 1 mm eninde 22 cm genişliğinde, çizgi şeklinde iz kalması söz konusu olsa da izler oldukça nadir görülür ve izler dışarıdan belli olmaz.

Bu yöntemin uygulanması kararını saç ektirecek kişi ve doktoru veriyor. Bu yöntem sonucunda iz kalma riski, yöntemin uygulanacağı kişi ile ilgili. Saç alınacak alandaki saçlar cansız ve seyrek ise bu gibi durumlarda uzman fut yöntemine karar verebiliyor. İz kalması üzücü, moral bozucu bir durum olabilir. Saçlar özellikle ilk başta kısa olduğu için saç diplerinde kesik yer belirgin olabilir. Fakat saçların uzamaya başlamasıyla bu durum da ortadan kalkıyor. Saç ekiminden belli bir süre sonra ise saçlar uzamaya başlıyor. Bu sayede de kafada herhangi bir dikiş izi belli olmuyor.

FUE yönteminin avantajlarından bir diğeri de, saç ekimi ardından greft alınan ya da ekilen bölgede hiç bir şekilde yara izinin söz konusu olmaması. Ancak bu aşamada dikkat edilmesi gereken, işlemin yalnızca profesyonel ellerde yapılması… Ancak işini bilen ve uzman kişilerce yapılan saç ekimlerinde iz kalmıyor. Profesyonel olmayan ellerde yapılan ekimlerde, alınan greftlerin boyutları ve yoğunluğu ayarlanamazsa saç derisinde izler kalması gibi riskler doğabiliyor.

FUE tekniği nedir?

FUE tekniği  foottan ayıran temel şeyi tek tek alındığı için herhangi bir yara izi söz konusu olmadığı gibi operasyon sonrası iyileşme süresi çok hızlı gerçekleşir. Halbuki eski teknik dediğimiz foo tekniğinde arkada şerit şeklinde bir greft doku alındığında o dokunun tekrar dikilip o dokunun iyileşme süreci söz konusu olduğu içinde orada oluşan sikatrizan doku yara izi hem kişileri rahatsız ediyor, hem de görsel anlamda orada bir çirkin kötü bir görüntü veriyor. Halbuki fue tekniğinde böyle bir şey söz konusu değil. İkinci günden itibaren tamamıyla suyla temiz hale getirip, saçlı operasyon geçirmiş bölgesini yıkar ve yaklaşık 72 saatten itibarende görsel anlamda çok hızlı iyileşme süreci yaşanıyor.

Saç ektirmek isteyenlerin merak ettiği bir çok soru var. İz kalacak mı? Ekim sırasında acı hissedecek miyim? Ya da normal hayatıma ne zaman döneceğim? Gelişen teknolojiler saç ekimini doğal ve mükemmel hale getirdi. Bu sayede de hiçbir iz kalmadan, oldukça başarılı ve doğal duran saç ekimleri yapılabiliyor.

FUE smart cilit tekniği nedir?

Bu yöntem gelişen tecrübelerle doğru orantılı olarak geliştirilmiş bir teknik. Fue tekniğine paralel… Özellikle buradaki temel slogan şu; iyileşmenin çabuk olması, saçların çıktığında sık olması ve doğal görünümü… Smart slit tekniğinde olmazsa olmaz temel şey; smart slitte dokuların özellikle minimum derecede deforme olması, minimum derecede travma yaratılması ve çok micro yatay kanalların açılarak sıklığın temin edilmesi… Yara iyileşmesinin çok hızlı geliştirilmesi ve yön vermede smart slit tekniği oldukça yardımcı oluyor.

Bu tekniğin klasik fue tekniğinden farkı ne?

Klasik fue tekniğinde çeşitli materyaller kullanılarak açılan kanallarda iz kalma ihtimali çok daha fazla oluyor. Yara oluşumu geç iyileşebilir ve orada sikatrizan doku oluşumuyla görsel anlamda o doğallık ve estetik görüntü sağlanamayabilir. Yaranın iyileşmesi gecikebilir. Halbuki fue artı smart slit tekniğinde açılan kanallarda yara iyileşmesi çok hızlı olacağı için köklerin kendi yerine koyulan noktada çabuk kaynaması iz kalmaması ve dolayısıyla saçların daha gür çıkmasını sağlayan çalışmaya yardımcı olan bir teknik olarak değerlendirmek mümkün.

Bu yöntemde acı ya da ağrı var mı?

Bu yöntemde hiçbir şekilde ağrı yok, acı yok.  2 günde normal hayata dönüyorsunuz ve 1 haftada doğal bir görünüme kavuşuyorsunuz. Üstelik bu hizmeti Amerika ve Avrupa’ya göre  çok daha ucuza alıyorsunuz. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.