Saç dökülmesi probleminiz var ve aynaya baktığınızda kendinizden memnun değil misiniz? Teknolojinin gelişmesi ile birlikte saç ekim teknikleri de değişiyor ve gelişiyor.

Kellik özgüven eksikliği mi yaratıyor?

Saç ekimi kararı alan bir kişinin bu işlemi bir kez yaptırıp ömür boyu kullanmak için işini şansa bırakmaması gerekiyor. Bu kararı alan kişi öncelikle şunu bilmeli ki saç ekimi estetik olduğu kadar tıbbi bir işlemdir. Yani sıradan bir merkezde sıradan uzmanlara yaptırılamayacak kadar ciddi bir işlemdir.

Saç ekiminin başarılı olması için bir çok etkenin bir arada olması ve bu bir arada olan etkenleri doğru yorumlayarak işlemi yapacak profesyonel bir merkez ve tecrübeli uzmanlar gerekiyor.

Saç kaybının artık çok belirginleştiği ve geriye dönüşünün olmadığı durumlarda kişinin çok geç kalmadan bir saç ekim merkezine başvurması ekimin başarısını arttıran faktörlerdendir. Saç ekiminde geliştirilen son tekniklerle işinin uzmanı doktorlar gerçekten de mükemmel sonuçlar yaratabiliyor. Artık yeni tekniklerde saç ekimi, kesmeden, ameliyatsız, yara izsiz yapılabiliyor. En önemlisi, ihtiyaç olduğunda göğüs ve sırt gibi vücudun başka bölgelerinden alınan kıl köklerinden bile yararlanılabiliyor.

Saç ekim teknikleri

Saç ekim teknikleri ikiye ayrılmakta

Saç ekim teknikleri ikiye ayrılmakta. Her iki teknik de canlı saç kökü naklini sağlar ve genel anestezi gerektirmez. Aralarındaki fark saçın alınma şeklidir.

Birincisi, FUT tekniği olarak adlandırılan klasik saç ekimi tedavisidir. Bu yöntemde ensenin biraz üzerinden iki kulak arasından alınan yaklaşık 10×3 cm ebatlı saçlı deri mikrogreftler haline getirilir ve mikrogreftler şeritler halinde saçsız alanlara tek tek ekilir. Arka taraftan saç alınır ve akabinde bu kısım dikilir ve bu kısımda sadece çizgi şeklinde yaklaşık 8- 9 cm’lik bir iz kalır. Bu yöntemde tek seferde 5000- 6000 civarında saç teli ekilmektedir. Bu rakam bir seans için çok iyidir ve tek seferde açıklık çok geniş değilse tamamen kapanır.

İkinci yöntem olan FUE yönteminde ise saçlar yine aynı alandan alınır. Yani ensenin biraz üzerinden, iki kulak arasında kalan alandan alınır. Fakat burada saçın alınma şekli farklıdır; saçlar ucu 1mm çaplı olan punch aleti ile alınır. Alınan her 1 mm çaplı doku içindeki saç sayısı bir iki veya üç civarında olabilir. Bu yöntemde bir günde 1000- 1500 saç teli nakledilebilir. FUE yönteminin belirgin olan üstünlüğü arka kısımda saç alınan yerde herhangi bir iz kalmamasıdır. Saçını çok kısa kestirip kullanmak isteyen kişiler açısından bunun önemli olduğu göz önüne alınmalıdır.

Fue yönteminin bir başka avantajı vücudun diğer bölgelerindeki kıl kökleri de kafaya nakledilebilmesidir. Yani, örneğin göğüsten alınarak başa nakledilen kıl kökleri burada normal saç olarak uzarlar.

Dünyaya bir kere geliyoruz

Araştırmalar gösteriyor ki, saç ekimi yaptıran kişilerin özgüvenlerinde artış yaşanıyor, kendilerini daha mutlu hissediyorlar. Dünyaya bir kere geliyoruz. Eğer  aynaya baktığınızda görüntünüzden memnun değilseniz, saç ekimi kararı almalı, doğru bir merkezde yapılacak işlemle hayata özgüvenli ve mutlu devam etmelisiniz.

Hiç vakit kaybetmeyin

Saç ekim kararı aldıysanız hiç vakit kaybetmeyin. Almadıysanız da saç ekimi üzerine düşünmeye şimdiden başlayın.  Çünkü kellik sorunu yaşayanlar için günümüzde en iyi tedavi şekli saç ekimi.

Her yıl, dünyanın birçok ülkesinden  binlerce hasta saç ekimi için Türkiye’ye geliyor. Kalitesi, uygun fiyatı ve uluslararası hastalara sunulan imkanlar nedeniyle Türkiye dünyanın bir çok ülkesinden bir adım önde. Türkiye’de yapılan saç ekimine ve uluslararası hastaların dikkat etmesi gereken hususlara daha yakından bakacağız.

Saçlar, kişinin kendi psikolojisini etkileyen önemli faktörlerden birisidir. Saçı dökülen ve kelleşen bir birey kadın erkek fark etmeksizin kendilerine olan öz güvenlerini yitirmeye başlar. Bu süreç bazı kişiler için tahmin edildiğinden çok daha fazla tahrip edici olabilir. Psikolojik destekler bir yana, bu sorunu kökten çözecek olan saç ekim operasyonudur.

Saç ekimi gelişen teknoloji sebebiyle en çok tercih edilen estetik cerrahi işlemlerinden biridir ve  Türkiye saç ekiminde hem kalite, hem beceri, hem hizmet, hem fiyat yönünden çok başarılı ve önemli bir noktadadır.

Her yıl, Arap ülkelerinden 5000’den fazla hasta Türkiye’ye geliyor

Uluslararası hastaların aktif olarak Türkiye’yi tercih etmeleri, saç ekim merkezlerinin sayısını arttırdı. Bu durum sağlık kuruluşları saç ekimi ile birlikte seyahat planlaması, tatil gibi birçok olanaklar da sunmaya başladı.  Bu da çeşitli kalitelerde hizmet veren saç ekim merkezleri oluşmasına neden oldu. Her yıl, Arap ülkelerinden 5000’den fazla hasta Türkiye’ye geliyor ve tedavi oluyor.

Peki doğru merkezi nasıl seçeceğiz?

Öncelikle saç ekim işlemi tıbbı bir işlemdir. Bunu bilerek hareket etmek , buna göre araştırma yapmak gerekir. Yani işinizi şansa bırakmamalısınız. Saç ekiminin yapılacağı uygun koşullar, yüksek teknoloji, tecrübeli uzmanlar tarafından yapılacak saç ekimi  yüzünüzü güldürür ve ömür boyu kullanabilirsiniz.

Saç ekimi cerrahi yaklaşım gerektiren minimal invaziv bir operasyondur. Kişiden alınacak ve aktarılacak kök miktarına göre değişebilmekte ortalama 4-6 saat sürmektedir. Öncelikle kişinin saçsız bölgesi ve donör bölge dediğimiz ense bölgesindeki yoğunluğa göre bir planlama yapılmalıdır. Unutmayın, saç açıklığı fazla, donör bölgesi yetersiz olan kişilere saç ekimi önerilmez. Eğer buna rağmen saç ekimi yapabileceğini söyleyen bir merkez varsa şüpheyle yaklaşmalısınız.

Ne yazık ki; Körfez  ülkelerinden saç ekimi için Türkiye’ye gelen bazı hastalar mağduriyetler yaşamakta. Lisanssız ve steril olmayan ortamlarda çalışan merkezler tarafından yapılan saç ekimleri sağlık açısından tehlike oluşturmakta, estetik olarak ise hayal kırıklığına uğratmaktadır.

Sağlık turizmi için Türkiye’ye gelen hastalara tüm sağlık kuruluşları ulaşım, konaklama, tercüman desteği vermekteyiz. Siz doğru kararı verdikten sonra, sadece sağlığınızla, estetik görüntünüzle ilgili kaygılar taşır, diğer hiçbir organizasyonla ilgilenmezsiniz. Önemli olan, doğru sağlık kuruluşunu bulmak ve yeterli donöre  sahip olmaktır.İşte biz tam bu noktada sizlere hizmet vermekteyiz.

Türkiye, doğru saç ekim merkezi bulunduğunda dünyada en iyi sonuç alabilen ülkelerin başında geliyor. Öyle ki, Avrupa’da başarısız saç ekimi yaşayan birçok hasta doğru sonuç almak için Türkiye’yi seçiyor.

Türkiye’deki saç ekim merkezleri Avrupa ve Amerika ile aynı teknolojileri kullandığı halde neden onlardan daha başarılı?

Çünkü, çok daha fazla hastaya saç ekimi uyguluyorlar. Bu da tecrüyi artırıyor. Ayrıca Türkiye’de uzmanlar -dünyada var olan teknolojilerin yanında- kendi teknolojilerini üretmek için de ciddi çalışmalar yapılıyor. Üstelik, bu başarının yanında ücretler Avrupa ve Amerika’ya göre çok daha uygun. Üstelik, uluslararası hastalar, saç ekimi öncesi ya da sonrası tatillerini yapabiliyorlar.

Eğer saç ekimi kararı aldıysanız www.visittobetreated.com adresinden bize ulaşın. Sizi en iyi lokasyona yönlendirelim. Gelişmiş teknolojiler eşliğinde, uzmanlarca yapılacak doğru yöntemle , doğru sonuç almanızı sağlayalım. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz  için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece ”Formu doldurmanız yeterli.”