Plastik cerrahi tanımı genel olarak estetik anlamda algılanır. Oysa içinde birçok dalı barındırır. Rekonstrüktif bunlardan biridir. Plastik rekonstrüktif ve  estetik cerrahi  vücudun görünür kısımlarındaki doğumsal ya da sonradan kazanılmış deformitelerin düzeltilmesine ilişkin bilim alanıdır.

Rekonstrüktif ve estetik cerrahi ile plastik cerrahi arasındaki fark nedir?

Plastik cerrahi estetik cerrahi ve onarım cerrahisi olmak üzere 2 kısımdan oluşur. Estetik cerrahide yüz ve vücuda ilişkin bütün estetik, güzellik amaçlı ameliyatlar bu alana girer. Onarım cerrahisi yani rekonstrüktif cerrahi dediğimizde ise yanıklar, vücuttaki yaralar, tümörler,  doğumsal deformiteler hepsi rekonstrüktif alanına girer.

Türkiye’de bu alanda kullanılan en son teknoloji ile bir çok hastanede en zorlu ameliyatlar başarı ile gerçekleştiriliyor.

Rekonstrüktif cerrahisinde hangi alanlar yer almaktadır?

Dudak, damak yarıkları, çene ve yüz deformiteleri, baş ve boyun tümörleri, vücuttaki yanıklar, acil durum ve sonrasında kalan yanığa bağlı deformiteler, vücuttaki deri kanserleri, el cerrahisi, elin tüm cerrahi ilgi alanı yani elin tüm cerrahisi bu bağlamda tedavi edilir. Örneğin çene yüz deformiteleri  doğumsal  ya da sonradan travmalar sonrası gelişebiliyor. Dişlerdeki kapanma sorunları, çenelerdeki eğrilikler, uzunluklar – kısalıklar bunların hepsi çene cerrahisi ya da ortognatik cerrahi dediğimiz ameliyatlarla düzeltilebiliyor. Bunun yanında yüzün: burun, kulaklar ve diğer göz kapakları gibi diğer kısımları da bütün olarak ele alınıyor ve ona göre gerekli cerrahi planlama yapılıyor.

Tüm yaş gruplarında uygulanabiliyor

Plastik cerrahi doğumdan yaşlılık dönemine kadar tüm yaş gruplarında uygulanabiliyor. Doğuştan olan dudak damak yarığı gibi rahatsızlıklarda bebekler de başarı ile ameliyat ediliyor. Ancak estetik ameliyatlar için hastanın ergenlik dönemini tamamlayıp, 17-18 yaşa gelmesi bekleniyor.

Hangi tedavi yöntemler kullanılıyor?

Teknolojinin sunduğu tüm olanakları cerrahi ya da cerrahi dışı olarak kullanmak mümkün. Bütün estetik ameliyatları cerrahi olarak gerçekleştirilmektedir bu sırada gerekirse endoskoplar mikroskoplar kullanılmaktadır. Cerrahi dışı yöntemlerde de dolgular, botokslar, güzellik için gerekli tüm cilt bakımı ve tedavileri kullanılmaktadır.

Ayrıca vücuttaki yağların ameliyatsız eritilmesi için soğuk lipoliz yöntemi de kullanılmaktadır.

Bu tedavi uygulanırken kullanılan özel bir teknoloji var mı?

Güzellikle ilgili tedavilerde lazerler farklı tiptedir. Örneğin bazı lazerler, leke tedavisi olabilir, kıl tedavisi olabilir ya da cilt gençleştirme tedavisi olabilir yoğun olarak kullanılmaktadır. Yağları ameliyatsız olarak eritme yöntemi, özellikle yurt dışından gelen hastalarda çok yaygın tercih sebebidir. Bunun dışında ameliyatla ilgili olan tedavilerde de örneğin endeskop denilen kameralarla alın ve yüz germe ameliyatları yapılmakta, burun estetiği ameliyatı da gerçekleştirilmektedir. Ayrıca  rekonstriktif cerrahide de ileri mikroskoplarla kopan eklemleri parmakları birbirine tekrar dikebilmek mümkündür. Teknolojik olarak her türlü imkan mevcut.

Türkiye’ye her yıl tedavi olmak için yurt dışından çok sayıda hasta geliyor

Türkiye’ye her yıl tedavi olmak için yurt dışından çok sayıda hasta geliyor. Tedavilerde sağlanılan başarı oranının yüksekliği bunda çok etkilidir. Türkiye’de çalışan tüm hekimler çok tecrübeli. Bu konuda uzmanlaşmış birçok hekim yurt dışında eğitim almış ya da bu alanda çalışmış bir ekibin üyesidir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik operasyonları bu ekipler gerçekleştirmektedir. Özellikle güzellikle ilgili olan teknolojiler, her türlü teknoloji Türkiye’de mevcut. Bunlarla kişiye ve onun sorununa yönelik, kişiye özgü çözümler sunulmaktadır. Yine özellikle yurt dışından gelen hastalarda zaman çok önemli olduğu için zamanı en iyi şekilde değerlendirecek tedaviler uygulanmakta ve genellikle birden çok seans gerektiren bu tür taleplere rağmen bunlar en kısa sürede ve en az seansla çözülmektedir.

Rekonstriktif ameliyatları Türkiye’de başarıyla uygulanmaktadır.

Çok hızlı ve güvenilir işlemler yapılmakta ve özellikle çok zor olan rekonstriktif ameliyatları Türkiye’de başarıyla uygulanmaktadır. Gerek doku nakilleri gerek kopan uzuvların tekrar eklenmesi gibi. Hem estetik hem de estetik dışı operasyonlar hepsi zaten iç içe geçmiş tedavilerdir. Ve Türkiye’de birçok sağlık kuruluşunda en ileri teknolojilerle bu tedaviler yapılabilmektedir

Tedavi olmak isteyen yabancı hastalar için seçenek var mı?

Türkiye’de bazı sağlık kuruluşlarında  yurt dışından gelecek olan hastalar için ayrı birim mevcut  ve bu birim ulaşım, konaklama dahil her türlü ayrıntı ile ilgileniyor. Hastalar hangi dili konuşuyorsa o dilde tercüman desteği veriliyor. İsterlerse tedaviden arta kalan zamanlarında İstanbul’un  tarihi ve doğal güzelliklerini  gezmeleri için organizasyonlar yapılıyor.

Hastanelerimizde tüm teknolojik cihazlar ve tedavi yöntemleri mevcut.  Her şey bir hastane içinde çözülebilecek durumda. Aynı zamanda kültürel yakınlık sebebiyle ve ulaşım rahatlığı sebebiyle kesinlikle çok memnun kalacakları hizmetler sunulmaktadır. Hem yurt içine hem de yurt dışına yönelik olarak çalışmaktayız. Ancak yurt dışı hastaları için özellikle bulunduğu yere geldiğinde bütün sorunlarının bir arada çözülmesi çok önemlidir.

Gerek yurt içi ve gerekse yurt dışından gelen hastalar Avrupa’da ya da Amerika’da alabilecekleri hizmetin hizmet kalitesinde Türkiye’de hizmet alabilirler. Hem çok daha uygun fiyatlara ve hem de çok daha rahat ve mutlu olarak ülkemizden ayrılacakları kanaatindeyiz.

Eğer siz veya bir yakınınız tedavi kararı aldıysanız

Eğer siz veya bir yakınınız Rekonstrüktif cerrah ile estetik tedavisi kararı aldıysanız size en doğru merkezi bulmamız için www.visittobetreated.com adresinden bize ulaşın. Uzmanlarımız uygun bütçe ve tedavi planlaması ile size dönüş yapacaktır. Visit to be treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece ”Formu doldurmanız yeterli.”