Ağır kaldırma, yaralanmalar, kilo, omurgayı zorlayan hareketler, uzun süre aynı pozisyonda çalışma, hareketsizlik, sigara içme gibi faktörler bel ve boyun fıtıklarının temel sebeplerinden. Nobel Tıp Merkezinde bel ve boyun fıtığı tedavisi gören Mustafa Bey’in hikayesine bir göz atalım.

Mustafa Bey 58 yaşında. 36 yıllık bir öğretmen. Evli ve iki çocuk babası, beş de torun sahibi. Boyun fıtığı rahatsızlığı için Nobel Tıp Merkezine başvurmuş ve iyileşmişti. Ancak bu tedavinin ardından bel fıtığı sorunu yaşadı. Tekrar bel fıtığı tedavisi için Nobel Tıp merkezine başvurdu.

Nobel Tıp Merkezi

Nobel Tıp merkezi, Türkiye’nin Denizli ilinde, beyaz travertenleri ile ünlü Pamukkale’nin yanında bir fizik tedavi merkezi. Bölgede çıkan doğal su ve çamur 2500 yıldır hastalıklarda kullanılıyor. Nobel Tıp Merkezi, doğal yöntemlerle teknolojiyi birleştirerek tedavileri gerçekleştiriyor ve bu tedavilerde büyük başarılar elde ediyor.

Bel ve boyun fıtıkları toplumda oldukça sık görülen hastalıklar haline geldi. Bu hastalıkların tedavisinde ilaç, fizik tedavi ve ameliyat dahil pek çok yöntem uygulanıyor. Hastaların bir çoğu Mustafa Bey gibi ameliyatı tercih etmiyor, daha konforlu bir tedavi arıyor. Mustafa Bey’in tedavisinde kullanılan AntalgicTrak cihazı Amerika’da geliştirilen, ağrısız bel ve boyun fıtığı tedavilerinde kullanılan robotik bir cihaz.

AntalgicTrak Cihazı

Nobel tıp merkezi bel ve boyun fıtığını kullandığı robotik cihaz ve doğal yöntemlerle ağrısız, ameliyatsız, iğne ve ilaç gerektirmeden, hastanede yatmanıza gerek kalmadan tedavi ediyor. Bu tedavide başarı oranı yüzde 90’nın üzerinde. Hastalar ağrıdan kurtuluyor, ağrısız yaşama hızlı bir biçimde dönüyor ve yaşam kalitelerini arttırıyorlar.

Mustafa Bey’in Rahatsızlığı

Mustafa bey 4 yıl boyunca bel fıtığı rahatsızlığı çekmiş. Sonraları boyun fıtığı da eklenmiş ve ağrıları dayanılmaz hale gelince doktora başvurmuş. Doktorlar başta ameliyatı önermişler fakat Mustafa Bey biraz araştırma yapınca Nobel tıp merkezinde ameliyatsız iyileşebileceğini öğrenmiş.

Mustafa Bey boyun fıtığı yüzünden geceleri rahat uyuyamıyormuş, bu da dinlenmesini ve dolayısıyla gün içindeki verimini olumsuz etkiliyormuş. Fıtığın, yorgunluğun yanından baş ağrısı da yaptığından şikayetçi. Hem bel hem boyun fıtığı ise el ve ayaklarında uyuşma yapıyor ve yürümesine engel oluyormuş.

Mustafa Bey’in fıtık tedavisinde doğal su ve çamur kullanarak vücudunda bir yumuşama sağlandı ve ardından AntalgicTrak cihazında yarım saatlik bir seans gördü. Bu tedavi bel ve boyun ağrılarında basıyı ortadan kaldıran dekomprasif bir sistem.

Böylece basıyı ortadan kaldırmakla birlikte hem sinirlere hem omurgalara diske olan basıyı azaltmasıyla birlikte ağrılarda ve bacaklara inen ağrıları azaltıyor ve 3 boyutlu dekompresyon sağlamasıyla birlikte fıtığın gerilemesini fıtığın küçülmesine sebep olmakta ağrısız uygulanabilen ve aynı zamanda ameliyatsız bir bel fıtığı tedavisi.

Özellikle ameliyat olmak istemeyen, bel ve boyun fıtığı yaşayan uluslararası hastalar tedavi için Nobel Tıp merkezini seçiyor. Antalgic Trak cihazı dünyada çok az merkezde var. Üstelik doğal tedavilerle birleşince tedavinin başarısı çok büyük oranda artıyor. Boyun fıtığı tedavisi gören Mustafa Bey, gördüğü tedaviden ve Nobel Tıp Merkezinden oldukça memnun.

Eğer siz veya bir yakınınız burun bel fıtığından şikayetçiyse Türkiye’ye gelip en iyi şekilde hizmet alabilirsiniz. www.visittobetreated.com adresinden bize başvurun. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece “Formu doldurmanız yeterli”.