Kilo vermek her zaman istenen sonuca ulaşmayı sağlamayabiliyor. Çünkü aslında kişiler giden kilonun istenen bölgeden olmasını arzuluyor. Bu yüzden de bölgesel incelme yöntemleri birçok insanın başvurduğu işlemler oluyor.

Neden kilo alıyoruz?

Sağlıklı bir yaşam sürdürmek için, alınan enerji ile harcanan enerjinin dengede tutulması gerekiyor. Obezite ve kilo sorunu; alınan enerjinin tüketilenden fazla olmasıyla oluşuyor. Şu an dünyada en tehlikeli hastalık olarak nitelendiriliyor. Obezite fazla kilonun en önemli nedeni oluyor.

Araştırmalara göre 90’lı yılların başından beri çocukların bel çevrelerinde yüzde 65’den fazla artış bulunuyor. 1988’den 2004’e kadar erkek çocukların bel çevresindeki yağlanmaya bağlı obezite yüzde 65, kız çocuklarındaysa yaklaşık yüzde 70 oranında artış olduğu biliniyor.

Vücutta yağ oranı nasıl olmalı?

Yağ hücresi fazla kiloda sorun olsa da aslında insan vücudu için çok önemli yapılar arasında yer alıyor. Vücudumuzda özellikle Vitamin A, D, E, K’nın depo yeri oluyor. Vücut ısısını sağlıyor, dışarıdan gelen darbeleri çekerek kemik kırılmalarını önlüyor. Yani aslında yağ dokusunun mutlaka vücutta bulunması gerekiyor. Ama oran kadınlarda vücut ağırlığının %30’undan erkeklerde %25’inden fazla olursa hem bölgesel kilo alma başlıyor hem de hastalıklara davetiye çıkıyor.

Bölgesel incelme yöntemleri nelerdir?

Uzmanlara başvurulduğunda; önce kişinin yağ oranı ölçülüyor ve neden kilo aldığı araştırılıyor. Yeme alışkanlıklarından, genetik faktörlere kadar her ayrıntı inceleniyor.

Diyet ve doğal besin takviyeleri ile yağları yakmakla birlikte bölgesel incelme mümkün olsa da yakılacak yağların hangi bölgeden olacağına yine vücut karar veriyor. Bu yüzden eğer bölgesel zayıflama isteniyorsa özel bölgesel masajlarla birlikte egzersiz programına ağırlık verilmesi ve gerekirse liposuction gibi estetik cerrahi uygulamalarından destek almak gerekiyor.

Ayrıca son yıllarda ultrason ve radyo frekansın kullanıldığı lazer sistemleri de bölgesel zayıflamada kullanılıyor. Özel sistemlerle yağlar dondurularak yağ hücrelerinin ölmesi de sağlanabiliyor.

 

Vücut tipi genetik kodlarda saklı olduğu için bunu tamamen değiştirmek pek mümkün olmuyor. Yani ne kadar zayıflasın bile kemik yapınız ve genel postürünüz değişmiyor. Ancak ileri estetik ve plastik cerrahi uygulamaları ile bölgesel incelme mümkün oluyor. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.