Dünyada doğal tedavi yöntemleriyle teknolojiyi birleştiren çok az fizik tedavi merkezi var. Türkiye’deki en iyi ve en modern fizik tedavi merkezlerini ise Visit to be Treated aracılığı ile bulabilirsiniz.

Fizik tedavi yöntemleri, asla iyileşmez denilen hastaların iyileşmesini sağlayabilen yöntemler. Özellikle de yurt dışından Türkiye’ye yalnızca modern fizik tedavi yöntemleri için gelen hastalar dahi var.

Modern fizik tedavi nedir?

Modern fizik tedavi yöntemlerinde; rehabilitasyon merkezi ve hastaların konforu entegre olmalı. Özellikle sağlık turizmi açısından oldukça önemli olan modern fizik yöntemleri, 5 yıldızlı otel konforunda yapılıyor. En teknolojik tedavi uygulamaları ve ispatlı, en iyi tedavi yöntemleri uygulanıyor. Bu sayede hastalar psikolojik açıdan rahatlıyor ve tedavi süreci daha kolay ilerliyor.

Tedavi olmak için gelen bir çok hasta aileleri ile birlikte kalıyor. Hasta tedavi olurken, yakınları tatillerini yapabiliyorlar.

Modern fizik tedavi yöntemleri nelerdir?

Modern fizik tedavi yöntemleri mutlaka eski ve ispatlanmış yöntemlerle harmanlanmalı. 2500 senedir uygulanan doğal tedavi yöntemleri kapsamında kaplıcalar ve çamur tedavisi de tedaviye de destek sağlıyor. Özellikle de hastaların sağlıklarını korumak için doğal tedavi yöntemlerinin oldukça önemi var. Kireçlenmeler ve romatizmalı hastalıklar, felçler ve deri hastalıkları doğal tedavi yöntemleri ile iyileştirilebilmektedir. Deri hastalıkları kapsamında sedef hastalığı adı verilen psoriasis adı verilen hastalıklar için de en iyi tedavi yöntemleri doğal yöntemler. Bu yöntemlere teknolojik uygulamalar da eklendiğinde başarı şansı oldukça yükseliyor.

Yurtdışından gelen hastaların Visit to be Treated aracılığı ile tedavi tercih sebeplerinden en önemlisi doğal su ve çamur tedavisi. Kırmızı termal su , 58 derece sıcaklıkta yeryüzüne çıkıyor ve soğutma işleminden sonra  termal havuzlarda 38 ila 40 derecede kullanıma sunulmakta. Kaplıca suyu aynı zamanda içilebilir nitelikte.

Teknoloji ile doğal kaplıcanın bir arada nasıl bir sonuç veriyor?

2500 yıldır uygulanan tedavileri modern anlamda hastalara uygulamak başarı açısından oldukça olumlu etkiler yapıyor. Türkiye’de kaplıcayla tedavi çamur tedavisi yaygın olarak yapılan bir uygulama. Doğal ve çok eski yöntemleri aynı zamanda en ileri yöntemlerle birlikte robotik rehabilitasyon birlikte uygulanıyor.  Türkiye’nin en teknolojik ve başarılı tedavi merkezlerinde; tatil ve tedaviyi aynı anda sunması, zor vakalarda yakaladıkları başarı ve kullandıkları teknolojiler başarı şansının yükselmesini sağlıyor.

Fizik tedavi uzun süren bir süreç. Dünyada oldukça pahalı olan bu tedavi yöntemi Türkiye’de neredeyse gelişmiş ülkelerin yarı fiyatına. Almanya gibi Avrupa ülkelerinden bile sağlık turizmi adına Türkiye’ye akın oluyor.

Tedavi aşamaları nedir?

Modern fizik tedavi yöntemlerinde oldukça kısa sürede iyileşen hastalar da olabiliyor, daha uzun zamanda iyileşebilen hastalar da… Bazı hastalara birden fazla ve komplike tedaviler yapmak gerekirken, bazı hastalar için daha kolay tedaviler yeterli olabiliyor. Fizik tedavi ve rehabilitasyon seansları 21 seans oluyor. 21 seansta ortalama olarak hastaların çoğu düzeliyor. Ama düzelmeyen hastalar her 10 seansta bir  kontrol ediliyor ve seansları uzatılabiliyor. Boyun fıtığı gibi bel fıtığı gibi hastalıklar daha kısa sürede düzelebiliyor. Ama felçler özellikle beyin felci, omurilik felci çok uzun zaman alabiliyor.

Sıcak tedavisi nedir?

Tıp alanında her hastaya özel bir tedavi uygulamak gerekiyor. Sıcak tedavi, her hastaya uygulanabilen bir tedavi yöntemi değil. Bazı hastalar şeker hastası ya da tansiyon hastası olabilir. Bu hastalara sıcak tedavi uygulanmamalı. İlla uygulanacak ise suyun sıcaklığı ayarlanıyor. Çamur ya da kaplıca suyu ya da farklı bir tedavi yöntemi için ısı ayarlanabiliyor. Eğer bir hastalık alevlenme döneminde ise o zaman sıcak uygulama yapılmıyor. Daha çok soğuk uygulama yapılıyor ki hastalık daha kötü hala gelmeden engelleniyor. Bununla hastalığı düzelttikten sonra sıcak uygulamalara başlanıyor.

Ameliyatsız tedaviler nedir?

Fizik tedavi ile bazı hastalıklar ameliyatsız şekilde tedavi edilebiliyor. Teknolojik cihazlar robotik rehabilitasyon ile birlikte dekopesron cihazı da gerçekten hastaları çok iyi ediyor ve ameliyatsız düzeltiyor. Ortalama olarak 10 seans uygulanıyor. Tek seans dahi uygulandığında ağrılarda ciddi bir azalma sağlıyor.  İbn-i Sina’dan beri bilinen bir kaide; bir hastalığı engellemek daha kolaydır. Hastalık olduktan sonra tedavi etmek çok zordur, hem de çok pahalıdır. İnsanları zora sokan bu durum nedeniyle de sağlıklı insanlara da uygulanması gereken tedaviler. Sağlıklı insanlara da uygulanan bu tedaviler sayesinde, henüz hastalık ortaya çıkmadan engellemek mümkün oluyor.

Sizin de ağrılarınız varsa, ağrıları hafifletirken tatil de yaparak rahatlamak isterseniz formu doldurmanız yeterli. Türkiye’nin en modern ve başarılı tedavi merkezlerinde ağrılarınızdan kurtulmak ya da zinde ve sağlıklı bir bedene sahip olmak için biz ulaşabilirsiniz. Bütçenize en uygun şekilde, en kaliteli tedavi almanız için; uzmanlarımız en uygun bütçe ile size dönüş yapacaktır.