MİCHEAL HOGBURN İngiltere’den diş estetiği için Türkiye’ye gelerek sağlık merkezlerimizle tanıştı. Sağlık merkezlerimizin  diş,ağız ve çene hizmetlerini görünce de dişlerini yaptırmaya karar verdi.

Yapılan estetik çene ameliyatlarına bakıldığında, ister yanlış ısırma gibi kaygılarla isterse sadece estetik nedenlerle yapılmış olsun, yaşanılan sorunların tamamını ortadan kaldırmayı amaçlar.

Her çene ameliyatı birbiriyle aynı değildir

Bilinmesi gereken önemli bir bilgide her çene ameliyatı birbiriyle aynı değildir. Çene ameliyatları birbirinden farklıdır.

Estetik çene ameliyatları, hastanın ısırma ve çiğneme sorunu olup olmamasına göre iki tipe ayrılır. Muayene sonrasında diş hekimleri tarafından ortodontik tedaviye (halk arasında tel tedavisi olarak adlandırılır) yönlendirilen buna rağmen ciddi derecede ısırma ve çiğneme sorunları olan hastalarda sadece ortodontik (tel tedavisi) tedaviyle yanıt alınması mümkün olmaz.

Bu hastaların ortognatik cerrahi adı verilen (çene kemiklerinin kaydırılması işlemi) ile tedavi edilmeleri gerekmektedir.

Bu yapılan ameliyatlar sadece estetik nedenlerle yapılan çene ucu ameliyatlarına göre daha kapsamlıdır. Yine bu hastaların iyileşme dönemi daha uzun olur. Gerek diş hekimleri ve gerek ortodonti hekimleri ile ekip olarak çalışmayı gerektirir. Ve sonuçlara bakıldığında oldukça çok hastaların yüzünü güldüren ameliyatlardır.

Isırmasında ve çiğnemesinde problemi olmayan hastalar ise

Isırmasında, çiğnemesinde problemi olmayan hastalar ise çenelerinin yüz harmonisini olumsuz etkilemesi nedeniyle estetik amaçlarla ameliyat olmak isteyebilirler. Bu ameliyatlar ise bakıldığında basit olmalarının yanı sıra iyileşme dönemleri de daha kısadır. Ameliyat süresi ortalama 15-20 dakika kadar sürmektedir. Ameliyat sonrası dönemde yemek yeme ile ilgili sorunlar veya herhangi bir problem yaşanmamaktadır. Bu ameliyatlara ise çene ucu estetiği denmektedir. Tıptaki ismi ise mentoplasti ya da genioplastidir. İki ameliyat arasında ki farka gelince çene kemiğinde kesi yapıp yapmama farkı vardır.

Güldüğünüz zaman üst dişleriniz ya da diş etleriniz çok görünüyorsa

Güldüğünüz zaman üst dişleriniz ya da diş etleriniz çok görünüyorsa, üst çeneniz çok uzun olabilir. Yine ağzınızı kapattığınızda üst ve alt dişleriniz aynı hizada kapanmıyorsa, bir problem vardır. Geniz eti sorunu yaşayanlarda olduğu gibi ağzın açık uyunması yani nefes alma problemlerinden dolayı alt çene geride kalmış olabilir. Ya da alt dişleriniz ve üst dişleriniz aralarında mesafe varsa çene kusurları olabilir.

Alt çenenizin en ön noktası yandan bakıldığında dudaklarınızdan çok geride veya ilerideyse alt çenenizde problem olabilir. Bu durum genellikle hastaların ya da yakınlarının kolaylıkla fark edemediği bir husustur. Profesyonel bir tecrübe gerektiren bir husustur.

Estetik çene ameliyatı yaptığımız birçok hastamız, ameliyat öncesindeki görüşmemize kadar böyle bir sorunları olduğunun farkında değillerdi. Ameliyat öncesi görüşmemizde çektiğimiz fotoğraflar ve bunlar üzerinde yaptığımız analizler bize oldukça yardımcı olmaktadır.

Çene ucu  estetiği sonrasında iyileşme dönemi nasıldır?

Estetik çene ucu ameliyatı sonrasında yaklaşık bir hafta boyunca çene etrafında şişlik, hafif gerginlik ve ağrı oluşabilir. Alt dudaklarda geçici süreyle hafif hissizlik olabilir. Bu ilk haftalık süre içinde ve sonrasında ısırmakta ya da yemek yemekte zorluk yaşanmaz. Ancak her zaman olduğu gibi ameliyattan sonra da yemek sonrası iyi bir ağız temizliği çok büyük önem taşır. Ağız içine yapılan kesi yerleri birinci haftanın ardından iyileşirler. Çene etrafındaki şişlikler ise bir hafta içerisinde hemen hemen tamamen yok olurlar.

Hem tatil hem sağlık derseniz

MİCHEAL HOGBURN İngiltere’den diş estetiği için Türkiye’ye gelerek sağlık merkezlerimizle tanıştı. Sizde onlar gibi hem tatil hem sağlık derseniz Türkiye’den daha iyi bir ülke bulamazsınız.

Eğer siz veya bir yakınınız diş tedavisi veya diş estetiği veya çene estetiği yaptırmak veya tedavi olmak isterseniz sizlere en doğru merkezi bulmamız için www.visittobetreated.com adresinden bize ulaşın. Uzmanlarımız uygun bütçe ve tedavi planlaması ile size dönüş yapacaktır. Visit to be treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece ”Formu doldurmanız yeterli.”