Metabolik cerrahi ameliyatı ile şeker hastalığından kurtulmak, kaliteli bir yaşama kavuşmak, insülin ya da ilaç kullanmadan yaşamak mümkün. 

Metabolik Cerrahi ameliyatını kimler olabilir?

  • Tedavi görmesine rağmen kan şekerini kontrol altına alamayan hastalar
  • Bazı organlarında göz, kalp, böbrek, karaciğer, ayaklar gibi organ hasarı bulguları yaşamakta olan hastalar
  • Obezite hastaları

Şeker hastalığı, kontrolü zor ve organ hasarlarına neden olan bir hastalık. Tip1 ve tip 2 olarak ikiye ayrılıyor. Metabolik cerrahi ameliyatı sizi şeker hastalığından kurtaran bir ameliyat. Ve bu ameliyat  dünyada çok az ülkede yapılıyor ve bunlardan biri de Türkiye.

Metabolik cerrahi , sadece diyabetin kontrol altına alınmasını sağlamakla kalmaz; ayrıca diyabetin getirdiği hipertansiyon, ellerde ve ayaklarda yanma ve karıncalanma, ayak ülserleri, böbrek sorunları, uyku apnesi, kalp damarlarındaki ve karaciğerdeki hasarlar, kolesterol ve trigliserid yüksekliği gibi sorunları da tamamen yok eder ya da büyük oranda düzeltir.

Ameliyatlardaki başarı yüzdesi 95’e yakın

Türkiye’de belli başlı sağlık merkezlerinde yapılan bu ameliyatlardaki başarı yüzdesi 95’e yakın. Bu inanılması zor bir başarı.

Öncelikle ameliyat için başvuran adaylara yapılan check-up çok ayrıntılı olması gerekiyor. Öyle ki daha önce tespit edilememiş bir çok hastalık bu kontroller sırasında ortaya çıkıyor. Eğer şeker dışında bir hastalık ya da organ hasarı ortaya çıktıysa önce onun tedavisi yapılıyor .

Metabolik Cerrahi kanıtlanmış obeziteyi tedavi etmenin en etkili yollarından biri

Bariton ve Metabolik Cerrahi, son yıllarda kanıtlanmış obeziteyi tedavi etmenin en etkili yollarından biridir.Cerrahi müdahale, metabolik rahatsızlık problemini çözer, sürekli kilo kaybı sağlar, eşlik eden hastalıkları ortadan kaldırır, obeziteye bağlı mortaliteyi azaltır ve yaşamı tehdit eden sorunları önler.

Metabolik Cerrahi tedavisi Tip 2 Diyabet, hipertansiyon, osteoporoz ve eklem hastalıkları, uyku apnesi gibi ikincil hastalıkları ortadan kaldırır.

Operasyonlar modern laparoskopik ve endoskopik cerrahi yöntemlerle

Bariatrik cerrahi büyük kilo kaybı sağlar. Operasyonlar modern laparoskopik ve endoskopik cerrahi yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Prestijli sağlık merkezlerimizde modern laparoskopik ve endoskopik cerrahi yöntemler kullanılarak en son teknolojilere dayanan operasyonlar gerçekleştirilmektedir.

Metabolik Cerrahi ameliyatını tanımlarken,  “İnsanların çok fazla yeme alışkanlığını yitirdikleri, 40 dakikadan bir saate kadar tam anestezi uyguladıkları ve daha sonra hastanın belirli bir diyet ve egzersiz yapması gereken bir cerrahi yöntem sunuyoruz” demekte mümkündür. Bu operasyonla midenin bir kısmı alınacağı için, bu yüzden iyileşmek için iki hafta boyunca sıvı bir diyete gitmeniz gerek. Ayrıca, iştahın büyük ölçüde kaybolduğu mide boşluğunda üretilen açlık hormonunu sınırlanarak kontrol altına alınır.

Amacımız hastalara aşırı sağlıklı yaşam hakkı sunmak, yeme alışkanlıklarını değiştirmek ve yaşam kalitelerini yükseltmektir.

Eğer siz veya bir yakınınız tip 2 diyabet hastasıysa

Eğer siz veya bir yakınınız tip 2 diyabet hastasıysa,şeker hastalığından kurtulmak ve tedavi olmak isterseniz sizlere en doğru merkezi bulmamız için http://www.visittobetreated.com adresinden bize ulaşın. Uzmanlarımız uygun bütçe ve tedavi planlaması ile size dönüş yapacaktır. Visit to be treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece ”Formu doldurmanız yeterli.”