Basılı ve görsel medyada son dönemlerde sık sık haber konusu olan “Şeker Hastalığı Ameliyatı”‘ olarak ta bilinen bir ameliyat varlığından sıklıkla bahsedilmektedir. Halk arasında yaygın olarak şeker hastalığı olarak adlandırılan tip 2 diyabet hastalığından kurtulmak artık bir ameliyatla mümkün.Her ne kadar ameliyat deyince bazı kişilerde kaygı durumu oluşsa da bu ameliyat risk faktörü yüksek olan bir ameliyat değildir. Şeker Hastalığı Ameliyatı, tıp literatüründe Metabolik Cerrahi uygulamaları kapsamında ele alınmaktadır.

Şeker hastalığı ameliyatı olarak bilinen ve tıp biliminde “ Metabolik Cerrahi” alanına giren bu operasyon dünyada 10 doktor tarafından gerçekleştirebiliyor.

Metabolik Cerrahi Ameliyatı Neden Önemlidir?

Tip 1 ve tip 2 diyabet tamamen ayrı hastalıklardır. Tip 1 diyabette insülin üretimi yoktur. Tip 2 diyabette ise vücut insülin üretir, ama bunu kullanamaz. Metabolik cerrahi vücudun kullanmadığı insülini kullanmasına yardımcı olan bir ameliyattır. Bu ameliyatı olmadan önce bir dizi check-up’dan geçmek gerekmektedir.

Obezite ve Metabolik cerrahi ameliyatları olmak isteyenlerin bilmeleri gereken en önemli hususlardan biri de kanunlar gereği tam donanımlı bir hastanede, 3 basamak yoğun bakım imkanları olan ve endoskopi ünitesi bulunan bir hastane ortamında ameliyat olmaları gerekmektedir. Gerektiğinde her türlü branşı bünyesinde barındıran bir hastane de en önemli tercih nedeni olmalıdır.

Check Up yaptırmak ne fayda sağlar?

Yapılan bu check-up , hastaları tepeden tırnağa kontrol ederek hastalardaki organ hasarının yanında , hastanın metabolik cerrahi ameliyatı olup olamayacağını da belirliyor.

Bu ameliyat sırasında tespit edilen hastalıklar önce tedavi ediliyor. Ardından ameliyat yapılıyor. Bu ameliyattaki başarı oranı yüzde 95’e yakın. Bu başarının en büyük nedenlerinden biri de ameliyat öncesi yapılan ayrıntılı check-uptır. Öylesine ayrıntılı ki, daha önce hasta doktora gitmesine rağmen, tespit edilememiş hastalıkları tespit edilebiliyor.

Sağlık merkezlerimizde bulunan uzmanlarımız uluslararası konferanslara katılıyor, merkezlerimizde yapılan ameliyatlar bir çok yurt dışı üniversitelerde canlı olarak yayınlanıyor.

Eğer siz veya bir yakınınız Tip 2 diyabet hastasıysanız

Eğer siz veya bir yakınınız Tip 2 diyabet hastasıysanız ve bütün kurallara uyduğunuz halde şeker kontrolü sağlayamıyorsanız, şeker hastalığından kurtulmak ve tedavi olmak isterseniz sizlere en doğru merkezi bulmamız için www.visittobetreated.com adresinden bize ulaşın. Uzmanlarımız uygun bütçe ve tedavi planlaması ile size dönüş yapacaktır. Visit to be treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece ”Formu doldurmanız yeterli.”