Günümüzde estetik ameliyatların kolaylaşmasıyla estetik operasyon yaptıran kişilerın sayısı hayli arttı. Geçirilen estetik operasyonların en yaygınlarından biri ise meme büyütme operasyonu. Kimi kadın verdiği kilolardan sonra memelerinin küçüldüğünden şikayetçi, kimisi ise bu durumla doğum sonrası karşılaşıyor. Farklı sebeplerden dolayı göğüslerinin küçüklüğünden şikayetçi olan kadınlar meme büyütme operasyonunu sıklıkla  tercih ediyor.

Göğüslerin vücut duruşunda çok büyük bir etkisi olduğu bir gerçek. Güzel ve biçimli göğüslerle vücudun duruşu çok daha estetik olacaktır. Bu yüzden kadınlar meme büyütme operasyonu olmak istiyorlar. Gelişen teknoloji ve ameliyat yöntemleri nedeniyle kadınlar artık korkusuzca meme büyütme operasyonu geçirmeye karar veriyorlar.

Meme Büyütme 

Meme büyültme ameliyatları silikon denen materyalin memenin altına konmasıyla yapılıyor. Bu işlem genellikle memenin altından yapılan 4 santimetrelik bir kesiyle meme dokusuna hiç dokunulmadan memenin altına konup daha sonra açılan insülisyonu kapatarak bu cerrahlar bu ameliyatı bitiriyorlar.

Meme Büyütmede Protez mi Yuvarlak Protez mi?

Bu durum hastanın tercihine bağlı. Damla protezde işlem seçilen proteze göre değişebiliyor. Seçeceğiniz proteze göre daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Yuvarlak protezde ise altı da üstü de eşit dolgunlukta  ve dekolte bölgeniz daha dolgun istiyorsanız o zaman yuvarlak protezi tercih edebilirsiniz.

Çoğu kadın hayatı boyunca dik ve dolgun memelere sahip olmak ister ancak birçok kadın ya genetik olarak küçük göğüslere sahiptir ya da doğum sonrası meme dokusunu emzirme sebebiyle kaybetmektedir. Meme küçüklüğünün en uygun ve sağlıklı çözümü ise silikon meme protezi.

Meme Büyütmenin Riskleri

Silikon tamamen güvenli kabul edilen bir malzeme. Ameliyat sonrası hiçbir sıkıntı yaratmıyor, hatta aynı malzeme vücudun başka bölgelerinde örneğin parmak eklemlerinin implantlarında da aynı malzeme kullanılıyor. Yani tek kullanıldığı bölge burası değil vücutla tamamen uyumlu hiçbir sıkıntı yaşanmıyor.

En çok merak edilen sorulardan biri de meme büyütme operasyonundan sonra kadının çocuk emzirip emziremeyeceği. Sanılanın aksine meme büyütme operasyonundan sonra çocuk emzirebilirsiniz. Çünkü yapılan operasyon meme dokusunun iki kat altına yerleştirilen bir protezle yapılıyor. Yani meme dokusuna hiç dokunulmuyor. Ancak burada önemli olan bu operasyonu yaptıracağınız sağlık kuruluşu ve o kuruluşun sağladığı olanaklar.

Operasyon Sonrası

Bütün estetik ameliyatlardan sonra cilt kestiğiniz bütün ameliyatlardan sonra mutlaka bir iz kalır ama iyi bir estetik cerrahı bu izleri gizleyecek bir mutlaka yer bulur. Cerrahlar meme büyütme ameliyatında da aynı şeyi yapıyorlar. 3-4 santimetrelik bir kesi açıyorlar ciltte, memenin altından protezi buradan koyuyorlar ve o kesilen yer tam meme altı katlantısına denk geldiği için gözle çok zor seçici bir halde oluyor. Bir iz elbette ki oluyor ama bunu görmek çok zor oluyor.

Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılan bir ameliyat olduğu için hastaların bir gece hastanede istirahat etmesi öneriliyor ancak ertesi gün taburcu oluyorlar. Kişiden kişiye değişmekle beraber normal hayata dönüş süresi de 5 gün ile 1 hafta arasında değişiyor.

box tekniği

Görüldüğü üzere meme büyütme operasyonu artık herkesin kolaylıkla uyguladığı bir estetik operasyon haline geldi. Siz de meme büyütme operasyonuyla hayalinizdeki dolgun ve biçimli göğüslere çok kısa bir sürede sahip olabilirsiniz

Eğer siz de meme büyütme ameliyatı olmak istiyorsanız veya muayene olmak istiyorsanız Türkiye’ye gelip en iyi şekilde hizmet alabilirsiniz www.visittobetreated.com adresinden bize başvurun. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece “Formu doldurmanız yeterli”.