Salim Bakır. 23 yaşında. Lübnan’dan İstanbul’a geldi.  Visit to be Treated aracılığıyla tedavi oldu. Yemek yerken bile ciddi ağrı duyan Salim Bey, daha önce kendi ülkesinde yaptırdığı tetkikleri sonucunda tedavisinden memnun kalmadı ve iyi bir klinik arayışına girdi.

Diş estetiği açısından herhangi bir sorunu olmamasına rağmen, ağrıları sebebiyle yemek bile yiyemediğinden şikayet eden Salim Bey, yapılan muayeneler sonucunda birçok çürüğe sahip olduğunu öğrendi. Azılar bölgesindeki çürükler, Salim Bey’in yemek yemesini engelliyor. Bu sebeple de bu çürüklerin çekilmesi ve dişlerin temizlenmesi gerekiyor. Ardından çekilen dişlerin yerine implant tedavisi uygulanacak.

İmplant tedavisi kolay bir tedavi mi?

İmplant tedavisi çok yorucu ve sıkıntılı bir bir tedavi yöntemi değil. Hastaların korkması ve endişelenmesine asla gerek olmuyor. Bir implantın yapılış süresi en fazla 3 dakika… 3 dakika içerisinde implant rahatlıkla yapılıyor.

Salim Bey’in İstanbul’a gelme sebebi tamamen turistik. Daha önce de aynı amaçla gelmiş ancak gezilecek yerleri bitiremediği için ve İstanbul’u çok beğendiği için tekrar gelmiş. Gelmişken de diş ve diş eti problemlerini, alanında uzman kişilerle beraber çözmek istemiş. Özellikle de tedavi hizmetlerinin bir gün içerisinde ağrısız olarak bitirdiklerini görünce, tedavi olmaya karar vermiş.

Salim Bey’in bir gün içinde bitmiş olan tedavisinden ve sonuçlarından oldukça memnun. Tedaviden sonra rahatça yemek yiyebiliyor, ardından İstanbul’u gezerek üniversite araştırmalarına devam edecek.

Yurtdışından gelen hastalar Türkiye’de sağlığına kavuşuyor. Kaliteli hizmet anlayışı, Avrupa ve Amerika ile yarışan hastane  ve doktorlarıyla Türkiye sağlık sistemi  fark yaratıyor.  Salim Bakır’ın  İstanbul’a ikinci gelişi… Ancak İstanbul o kadar büyük ve tarihi açıdan o kadar zengin bir şehir ki , Salim Bey tekrar gelmek ve keşfetmek istedi. Bu sırada tedavisini de oldu.

İmplant tedavisinden sonra neler oluyor?

İmplant yapıldığı zaman çene kemiğine, kaybedilmiş ya da çekilmiş dişlerin yerine, diş kökü görevi gören titanyumdan üretilmiş bir metaryel uygulanıyor. Bu uygulama sağlıklı bir şekilde yapıldıysa belirli bir bekleme süreci var. Bu bekleme süreci; bazen 2 ay, bazen 2 aydan daha erken olabiliyor. Bu süreç yaşa ve şekle göre değişiyor. Daha sonra implantın üzerine yapılan dişler gayet sağlıklı ve zirkonyum esaslı dişler ise istenilen yemekler, güvenle tüketilebiliyor. İmplant dişler, hastanın kendi dişleri gibi kullanılabiliyor. Görünümü de doğal dişlerden farksız.

Salim Bey gibi hastalar hem Türkiye’de tatil yapıyorlar, hem de bir gün içinde ağız sağlıklarına kavuşuyorlar. Salim Bey’İn implantları yapıldı. 3 ay sonra tekrar gelecek ve implantların üzerine protez dişleri takılacak.

Diş implantı nasıl uygulanıyor?

Diş İmplantı, eksik olan dişlerin işlev ve estetiğini tekrar sağlayan bir yöntem. Çene kemiğine uygulanan ve Titanyum’dan yapılan yapay diş kökü aslında implant. İmplant uygulaması, diş eksikliklerinin tedavisinde bilinen en iyi ve en modern tedavi yöntemi olmakla beraber neredeyse yüzde yüz başarı oranına sahip. Günümüzde ağrısız, acısız ve oldukça kolay şekilde yapılabiliyor.

Peki, implant herkese uygulanabiliyor mu?

İmplant tedavisi genel olarak sağlık durumu elverişli olan herkese uygulanabiliyor. Ancak öncelikle hasta için çenesindeki kemik yoğunluğuna ve kemik miktarına bakılıyor. Bu ölçütlerin yeterli olduğu herkes bu tedaviyi uygulayabilmektedir. Yeterli olmadığı durumlarda ise çene kemiği için gerekli tedbirler alınıyor ve ardından implant tedavisine başlanıyor. Şeker hastalarında  durum kontrol altına alınmışsa ve hastanın hekimi de implant uygulamasına dair olumsuz bir görüş bildirilmemişse o kişilere de tedavi yapılabiliyor.  Her yaştan kadın ya da erkek herkese implant tedavisi uygulanabiliyor. İmplant tedavisi, kemik gelişimleri tamamlanması  açısından küçük çocuklara, hamile olan anne adaylarına, çeşitli hastalıkları olan kişilere ve hijyen konusunda yetersiz kişilere yapılamıyor. İmplant tedavisinde en önemli faktörlerden bir diğeri hijyen ve hastanın implantlarına bakımı… Bu aşamada da dikkat edilmesi gerekiyor. İmplant tedavisinde dikkat edilmesi gereken bu faktör; sigara ya da zararlı alışkanlıkların tedaviden önce bırakılması ve iyileşme süreci tamamlanana kadar kullanılmaması… Sigara ya da diğer tütün ürünleri, implant tedavisini olumsuz etkiliyor. İyileşme süreci uzuyor, enfeksiyon riski artıyor ve implantın başarı oranları düşebiliyor. Dişlerde lekeye sebep olacak besinlerden ya da içeceklerden uzak durulması ve doktor talimatlarına da harfiyen uyulması, süreci kısaltıyor.

Unutmayın, implant tedavisi ömürlük bir tedavi. Uzun vadede kalıcı olduğu için dişlerin doğal dişlere bakıldığı gibi bakılmalı. Düzenli olarak fırçalanmalı ve doktor kontrolleri aksatılmamalı.

İmplant tedavisinin avantajları nelerdir?

  • Daha iyi çiğneyebilme fonksiyonları,
  • Estetik açıdan hastaya güven sağlama,
  • Doğal dişlerden ayırt edilememesi,
  • Daha iyi estetik görünüm,
  • Özgüvenin geri kazanılması ile daha mutlu bir sosyal hayat,
  • Hayat kalitesinde artış,
  • Her şeyi yiyebilmeye bağlı olarak daha sağlıklı ve dengeli beslenme.

Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.