En önemli organımız gözlerimizle ilgili, görüşümüzü engelleyecek ya da farklı sorunlara yol açacak göz hasarları en yeni teknoloji ve yaklaşımlarla tedavi ediliyor. Lazer teknolojisi göz hastalıklarının tedavisinde uzun yıllardır kullanılıyor. Farklı göz hastalıkları için farklı lazer teknolojileri tercih ediliyor. Excimer Lazer teknolojisiyle miyop, hipermetrop ve astigmat sorunları düzeltilebiliyor.

Lasik nedir?

18 yaşını dolduran ve son 1 yılda gözlük numarasında değişim olmayan hastalar lasik için uygun adaylar arasına giriyor. Lasik uygulanabilmesi için gözdeki kırılma kusurunun ve gözün yapısının tedaviye uygun olması gerekiyor. Bu yüzden de tedavi öncesinde ayrıntılı bir göz muayenesi ve belli tetkikler yapılıyor. Dünyanın hemen hemen her ülkesinden bu operasyon yapılıyor.

Ameliyatın riskleri var mıdır?

Oldukça güvenilir olan ameliyat ile opti-lasik sistemi sayesinde gözlük ve kontakt lens sorun olmaktan çıkıyor. İki cihazın birleşiminden oluşan sistemle, göz kusurlarına son derece hızlı, güvenli ve kesinlikle acısız çözüm getiriliyor.

WaveLight EX500 Excimer Lazer ve Wavelight FS200 Femtosecond Lazer isimli iki cihazın birlikte kullanıldığı OPTILASIK sistemi sayesinde gözlük ve lenslerden kurtulmak ve pek çok göz kusurunun düzeltilmesi mümkün oluyor.

Uzun dönemde LASIK tedavisinin herhangi bir negatif sonucu var mı?

Eğer uzmanlarca yöntem uygulanır ve gerekli korunma önerilerine uyulursa negatif bir sonuç olma olasılığı minimum oluyor. Bu teknolojilerle gözün yapısı hiç bozulmuyor, yüzde yüz doğallık korunuyor.

Ameliyat ne kadar sürüyor?

Ameliyat öncesi kesinlikle parfüm sürmemeniz, makyaj yapmamanız gerekiyor. Bu operasyon için ayrılması gereken süre 3 ya da 4 saat oluyor.

Lasik ameliyatı çok basit gibi görünse de aslında çok ciddi teknolojiler ve o teknolojileri kullanacak ehil ellere ihtiyaç duyuluyor.

Argon lazer

Sinir dokusunda oluşan rahatsızlık için de lazer tedavisi uygulanabiliyor. Gözün sinir tabakasında oluşan yırtıkların, deliklerin, damar sorunlarının tedavisinde argon lazer kullanılıyor. Tedavi genelde 1-2 seans ile tamamlanıyor. Seanslar yaklaşık 10-15 dakika sürüyor.

Ameliyat öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Ameliyat öncesi yemek yenmesinde bir sakınca bulunmuyor. Ameliyatlar ortalama 3-4 saat sürüyor. Operasyon sonrası güneş gözlüğü kullanılması öneriliyor çünkü ışığı ekstra duyarlılık olabiliyor. Tedavi sonrası mutlaka ertesi gün kontrole gelinmesi gerekiyor. Tedavi sonrası uygulanan yönteme göre bazı damla ve ilaçların kullanılması gerekebiliyor.

Ameliyat sonrası ilk 24 saatte göze ekstra özenli yaklaşmak gerekiyor. Ovalamak, kaşımak gibi baskı oluşturacak eylemler tehlikeli olabiliyor. Yine ilk 24 saat gözü yıkamamak da gerekiyor.

 

Lensler ve gözlükler artık göz sorunlarını çözen yöntemler sayesinde sadece estetik amaçlı kullanılmaya başlayacak gibi duruyor. Göze lazer uygulamaları sayesinde miyop, hipermetrop gibi göz kusurları tedavi edilebiliyor. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.