Uzun yıllardır gözlük kullanıyorsunuz ve artık gözlük takmaktan sıkıldınız. Lens kullanmak da hoşunuza gitmiyor ya da bir alerjiniz var. O zaman yapmanız gereken bize başvurarak gözlükten kurtulmak için yapılan lazer cerrahisi operasyonları öğrenmek olmalıdır.

Tıpta yaşanan en büyük teknolojik gelişmelerden biri de özellikle göz ameliyatlarında yaygın olarak kullanılmakta olan lazer teknolojisidir. Göz bozukluğu olanların büyük çoğunluğu, lazerle ameliyat yaptırıp gözlük ve kontak lens kullanmaktan kurtulurken, bir kısmı halen bu yönteme şüpheyle yaklaşıyor. Ne de olsa göz, en hassas organlarımızdan biridir. Oysa tecrübeli doktorlar ve gelişmiş teknolojilerle bu ameliyatlar hem çok basit hem de çok konforlu olmaktadır.

Nazlı Hanım’ın hüzünlü hikâyesi ve büyük değişimi

Uzaktaki bir nesneyi net olarak göremiyordum ve yıllarca gözlük kullanmaya mahkûm bir hayat yaşamaktaydım. Bu ameliyatla hayata bakışım değişti. Şimdi gözlük kullanmadan daha mutlu, daha özgüvenli bir insan oldum. Bu kadarını beklemiyordum.

Lazer cerrahisi dediğimiz zaman

Lazer cerrahisi dediğimiz zaman miyop hipermetrop ve astigmat gibi kişinin gözlük takmasına sebep olan bazı rahatsızlıkların üstesinden gelecek bazı cerrahilerin sınırlı bir kısmından bahsediyoruz. Bu cerrahilerin tümüne Refraktif Cerrahi denilmektedir. Bununla birlikte lazer cerrahisi günümüzde dünyada en fazla uygulanan cerrahilerden biri olduğu için gözlükten kurtulma yolu dendiğinde ilk akla lazer cerrahisi gelmektedir.

Lasik cerrahisi nedir?

Lazer cerrahisinde kullanılan yöntemlerden biri de lasik cerrahisi. Bu ameliyat şu an, dünyada en çok kullanılan yöntemdir ve kullanılan teknolojiler sayesinde  risk oranı neredeyse sıfıra yakın.

Öncelikle bu lazer cerrahilerinin gözün şeffaf kısmı olan korneada yapıldığını belirtmek gerekir. Lasik cerrahisinde ilk önce femtosaniye lazer dediğimiz bir cihaz yardımıyla bu şeffaf kısmından gözün küçük kapğı kaldırılıyor. Ardından bu kapağın altına excimer lazer dediğimiz ikinci bir lazer yardımıyla bir traşlama yöntemi uygulanıyor. Bu traşlama yöntemi el değmeden lazer yöntemiyle yapılan bir yöntemdir  ve korneaya tekrar bir şekil veriliyor yeni bir kırıcılık katılıyor. Ve ardından bu kapak su yardımıyla kapatılıyor. Ve hastanın ertesi günden itibaren iyi görmesi sağlanıyor.

Yüzey ambulasyonları  yöntemi nedir ?

Bir diğer lazer yöntemi ise yüzey ambulasyonları dediğimiz yöntemler. Yapılan uygulama  gözden bir kapak kaldırmadan gözün yüzeyindeki en yüzeysel tabaka temizlendikten sonra gözün direk yüzeyine lazeri uygulamaktır. Bu yöntemde de gözün görmesi yaklaşık olarak birkaç hafta zarfında iyileşiyor.

Lazer Cerrahisi kimlere uygulanırr ?

Lazer operasyonu olmak için 18 yaşını doldurmuş olmak ve son bir senede gözün yarım numaradan fazla ilerlememiş olması gerekiyor.

Ön koşulları sağlamasına rağmen bazı kişilere maalesef lazer cerrahisi uygulanamayabiliyor. Korneası çok ince olan kişiler eğer yüksek numaralı düzeltmeler  gerekiyorsa lazere uygun değil şeklinde değerlendirilmektedir. Bunun dışında kornea eğrilikleri yine bu düzeltilecek göz numarasına elvereşli olmayan kişilere maalesef yine bir ön bilgilendirme yapılmaktadır. Bu kişilere lazer yanlış merkezlerde yapılırsa göz numaraları düzeltilmesine rağmen görme kaliteleri bozulabilmektedir. Çünkü göz kuruluğu olan kişiler ve mesleği sebebiyle lazer cerrahisinden fayda alamayacak kişilerde uzun bilgilendirme konuşmaları yapılmaktadır. Sonrasında hastalarla ortak bir karar verilmektedir.

Lazer bu kadar güvenilir bir ameliyatsa göz doktorları niye gözlük takar

Bu soru herkesin zaman zaman aklına gelebilen bir soru olmakla birlikte çok basit bir açıklaması var. Bunun iki sebebi var. Birincisi her göz lazer ameliyatı olmaya uygun olmayabilir. Korneanın inceliği, ameliyata engel olabilmektedir. İkincisi de bazı insanların kendine gözlüğü yakıştırmaları. Sadece imaj için numarasız gözlük takanlar var.

Dünyada  40 milyon insan lazer ameliyatıyla gözlükten ve lensten kurtulmuş durumda

lazer cerrahisiBu ameliyat çok güvenilir bir ameliyat. Eliniz hastaya değmeden, tamamen bilgisayar ortamında yapılıyor. Buda sıfır risk demektir. Şu an dünya da  40 milyon insan lazer ameliyatıyla gözlükten ve lensten kurtulmuş durumda. Ama şunu unutmamak gerek. Ameliyat öncesi doğru tetkikler, o tetkikleri doğru yorumlayacak tecrübeli doktorlar ve gelişmiş bir teknoloji gerekiyor. Bunlar yan yana gelirse dünyanın en kolay ameliyatlarından biri lazer ameliyatlarıdir. İşte bu  noktada bizim hedefimiz  çok tecrübeli bir ekiple sizi buluşturmaktır. Tetkikleri tek bir doktor değil, bir çok göz doktoru bir araya gelerek inceliyor ve asla hataya yer bırakmak istemiyoruz. Türkiye’de kullanılan teknolojimizin dünyadaki en iyi ve en yeni teknoloji olduğunu da belirtmek gerekmektedir.

İçiniz rahat olsun!

Lazer ameliyatlarında birçok yanlış bilgi halk arasında dolaşır. Bunlardan ilki uzun yıllar lens takan bir hastanın lazer ameliyatı olamayacağıdır. İçiniz rahat olsun! Uzun yıllar lens taktıysanız bile rahatlıkla bu ameliyatı olabilirsiniz. Bir başka yanlış bilgi de lazer ameliyatı olanın katarakt ameliyatı olamayacağıdır.

Eğer lazer cerrahisi geçirdiyseniz ve  katarakt ameliyatı olacak iseniz

Eğer siz lazer cerrahisi geçirdiyseniz ve katarakt ameliyatı olacak iseniz  bunu ameliyat olmadan önce doktorunuza söylemeniz muayene olmanız yeterli. Göz rahatsızlığınızın farkında olmasanız da sorun değildir. Çünkü tecrübeli bir doktor tetkikler sonrasında elimizde bulunan teknolojiler sayesinde herhangi bir rahatsızlığınızın olup olmadığını, lazer tedavisine ihtiyacınız olup olmadığını anlar. Bu ameliyat ülkemizde 40 yıldır yapılıyor ve her türlü incelemeden, araştırmadan ve deneyimden geçti.

7/24 size özel hizmet

Lazer ameliyatı olmaya karar verdiğiniz andan itibaren 7/24 size hizmet verilmeye başlanıyor. Üstelik yabanc ı ülkelerden gelen hastalarımızda tercümanlık hizmeti ile birlikte sizin dilinizi konuşan tercümanlar aracılığı ile bu hizmet yapılıyor. Yine ayrıca yolculuktan konaklamaya tüm seyahatiniz ayrıntılı bir biçimde size sunuluyor. Size sadece sağlığınızı düşünmek kalıyor.

Tıp Merkezlerimize başvuran hastalar gerek yurt içi ve gerek yurt dışından olsun, bu ameliyata uygun iseler muayene oldukları gün ameliyat olabilirler. Ertesi gün kontrolleri yapılır ve ülkelerine veya yaşadıkları şehre dönmek için hiç bir engel kalmaz. Sadece seyreden 3 hafta boyunca kadar ilaç kullanmaları gerekmektedir.

Sizde gözlük ya da lenslerden kurtulmak istiyorsanız

Sizde gözlük ya da lenslerden kurtulmak istiyorsanız www.visittobetreated.com adresinden bize başvurun. Uzmanlarımız sizinle bağlantıya geçecek ve size uygun bir bütçe ile tedavi planınızı hazırlayacaktır. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece ”Formu doldurmanız yeterli.”