Yukarı Çık

اضغط على الزر لتفتح في الواتساب

Visit To Be Treated 0090 (530) 870 83 83

شد الذراع الساق | Visit To Be Treated

Kaldırın kollarınızı ve mutluluğu yakalayın!

Aşırı kilo verme ve yaş ilerlemesi sonucu cilt elastikiyetini kaybetmekte ve özellikle orta yaş ve üstü kadınların kollarında sarkmalar olabilmektedir.

Çoğu zaman düzenli spor, bakım ve kilo kontrolü kollardaki bu deformasyonu durdurmaya yetmez. Kollarındaki gevşeme ve sarkmadan rahatsız olan hastalara, kol germe işlemi yapılabilir. Kol germe; özellikle kadınlarda dirsek üstünde oluşan gevşeme ve sarkmaları tedavi amacıyla, bölgedeki deri fazlalığı giderme işlemidir. Ameliyatta amaç kolu sadece inceltmek değil, aynı zamanda daha gergin bir hale getirmektir.

Hastalıklar - Kol Bacak Germe

Kol germe ameliyatları kimlere yapılır?

40 yaş üstü, kollarında deri fazlalığı ve sarkma görülen hastalara yapılabilir.

Kol germe ameliyatları nasıl yapılır?

İşlem, kolları kalın olan hastalarda liposuction ile başlar. Daha sonra koltuk altından başlayıp dirseğe inilerek “L” şeklinde bir kesik yapılıp fazla deri alınarak kol gerginleştirilir.

Kol germe ameliyatlarında süreç nasıldır?

Anestezi: Ameliyathane ortamında, genel anestezi ya da sedasyon altında gerçekleştirilir.
Ameliyat süresi: Yaklaşık 1 saat
Hasta kalış: Aynı gün hasta taburcu edilir.
İlk 3 hafta aşırı kol hareketlerinden kaçınmak gerekir.
6. haftan itibaren hareket etmek serbesttir.

Kol germe ameliyatı sonrası iz kalır mı?

Kol germe ameliyatlarından sonra, izler kol içinde kaldığından dolayı fazla görünmezler. 6 ay sonrasında izler azalır ve silikleşir, ancak kaybolmazlar. Bazı hastalar, dövme yaparak iz problemini çözmeyi tercih ederler.

Kol germe ameliyatlarının sonucu kalıcı mıdır?

Germe işlemi sonrasında kollarda yaşlanma devam ettiğinden bir gevşeme olabilir, ancak ilk haline dönüş görülmez.

Bacak Estetiği

Hastalıklar - Kol Bacak Germe

Bacaklarınıza güvenin!

Uzun ve düzgün bacaklar kadına çekicilik katar. Estetik cerrahi bacakların kemik eğriliklerini düzeltemez veya bacakları uzatamaz. Ancak, bazı tekniklerle daha düzgün görünmesini sağlayabilir.

Bacak estetiği:

Bacağı güzelleştirmek için başvurulan bazı cerrahi girişimlerdir. Bacak estetiği, kilolu bacakların bazı kısımlarından fazla yağı almak ve çok zayıf görünen bacaklarda, protezle kalçadan ayak bileğine tüm bacağın görünümünün daha güzel olmasını sağlamak hedefiyle yapılır.

Bacak estetiği işlemleri kimlere yapılır?

Bacağının şeklinden memnun olmayan hastalara Bacaklarda yağlanma olanlara (basenlerde, uyluk içlerinde, diz içlerinde yağlanması olan hastalar) Diz altı ve ayak bilekleri kalın olan Diz altları aşırı ince olanlar (protezle daha dolgun bir görünüm kazandırılabilir) Bacak konturunda eğrilik olanlar (yağ enjeksiyonları veya Macrolane uygulamaları ile görünüm düzeltilebilir)

Bacak estetiği ameliyatları nelerdir?

Bacağın yapısına göre bacak estetiğinde pek çok uygulama yapılabilir.

  • Liposhaping: Basen, uyluk içleri ve diz içlerinde oluşan yağın liposuction uygulanarak alınması, bacakları daha ince ve uzun gösterir. Diz altı ve ayak bileği çevresi, istenirse ince kanüllerle inceltilebilir. Sonrasında, bacağın düzgün görünmesi için gereken yerlere (diz altlarına ve baldırlara…vb) alınan yağlar enjekte edilir.
  • Kalf protezleri: Çok ince bir bacak, estetik görünümden uzak olabilir. Çok ince bacakların dizaltında silikon kalf protezleri uygulanabilir. Bu protezler sayesinde bacaklar daha kalın ve adaleli görünürler.
  • Uyluk germe: Uylukların iç tarafındaki ince deri, yaş aldıkça alınıp verilen kilolar nedeniyle sarkar ve esnekliğini kaybeder. Sarkan deri alınır, daha genç ve sıkı bir görünüm meydana gelir.
  • Dolgu uygulamaları: Hastanın vücudundaki yağ yeterli değilse hyaluronik asit ile dolgu yapılarak bacak dolgunlaştırılır ve eğrilik giderilir.
Bacak estetiği ameliyatlarında süreç nasıldır? Anestezi: Genel anestezi ya da sedasyon altında Operasyon süresi:1-4 saat arası


Operasyon sonrası:

Hasta aynı gün taburcu edilir veya 1 gün kalır. Liposhaping sonrasında 3 hafta korse kullanılır. Diz altına liposhaping işlemleri ve kalf protezlerinden sonra, 3 hafta varis çorabı giyilir. İlk haftalar fazla ayakta kalmamak gerekir. 6. haftadan sonra günlük yaşama dönülür. Ameliyat sonrası, hastanın ödem atması için doktor tavsiyelerini uygulaması gerekir.

Bacak estetiği ameliyatlarının sonucu kalıcı mıdır?

Elde edilen şekil kalıcıdır. Hastaların sonucu koruyabilmek için kilolarına dikkat etmeleri gerekir. Macrolane enjeksiyonlarının etkisi 1 yıldır ve tekrarlanması gerekir.

ŞİMDİ BAŞVUR