Artık mükemmel bir gülüşe sahip olmak için kusursuz dişlere, dudaklara ve dişetine doğuştan sahip olmak gerekmiyor. Diş hekimi tarafından yapılacak iyi bir analiz sonucunda herkesi kıskandıracak kadar güzel bir gülüşe sahip olunabiliyor.

Gülüş estetiği yaptırmak basit midir?

Gülüş estetiğinde sağlıklı ve estetik görünen bir diş, ağız, çene bütünlüğü sağlanıyor. Gülüş estetiğinde sadece dişler değil, diş etleri de önemli oluyor. Çünkü güzel bir gülüşte sadece dişler görünmüyor. Birçok farklı yöntemle diş etlerinde de estetik bir görüntü elde ediliyor. Üstelik bu işlemler bir gün içinde bitiyor.

Diş estetiğinde öncelik sağlık sorunlarını çözmek oluyor

Birden fazla diş eksikliğinde, geleneksel yöntemlerle, eksik dişler köprüyle veya hareketli protezlerle tamamlanabiliyor. İmplant uygulamasında ise mevcut dişlerin kesilmesine gerek kalmadan kişi hem sabit protez kullanıyor hem de estetik olarak güzel bir görüntüye sahip olabiliyor

Adım adım kişiye özel “Hollywood Smile” gülüş estetiği

İyi ve rahatça gülebilmek için kişiye özel gülüş estetiği yapılıyor. Bunun yapılabilmesi için öncelikle hastanın fotoğrafları ve videoları çekiliyor. Ortaya çıkan görüntüler üstüne kişinin nasıl bir dönüşüm istediği detaylı şekilde konuşuluyor. Neticede ortaya diş hekiminin de yönlendirmesiyle en uygun ağız tasarımı çıkıyor. Gelişen teknoloji sayesinde kaplama yapılacak yeni dişler 1 günde bile hazırlanıp, uygulanabiliyor. Gülüş estetiğinde Da Vinci oranları kullanılıyor ancak kişinin yüz yapısına özel bir bütünlük sağlanmasına da dikkat ediliyor. Diş etlerinin olabildiğince az görünmesi ve açık pembe yapıda olabilmesine özen gösteriliyor.

Diş estetiğinde en çok kullanılan yöntemler

Lamine porselenler diş kaplamaları arasında en çok kullanılan malzemeler arasında yer alıyor. Kısa sürede yapılabiliyor ve dişlerin üzerine çok diş kesimi yapılmadan uygulanabiliyor. Tüm üst çene 1 günde bile lamine porselen ile kaplanabiliyor.

Diş beyazlatma basit bir yöntem midir?

Dişler beyazlatma yöntemi ile klinikte 40 dakika gibi kısa bir süre içerisinde dişler birkaç ton açılabiliyor. İşlem esnasında dişlere özel bir ilaç sürülüyor ve ışın tedavisi uygulanıyor.

Diş estetiği yöntemleri en çok hangi nedenlerden dolayı yapılıyor?

Dişte çapraşıklık olanlar, diş renginden memnun olmayanlar, gülünce diş eti fazla görünenler, dişleri ayrık olanlar, diş kayıpları olanlar en çok diş estetiğine başvurunlar arasında bulunuyor. Tüm bu rahatsızlıklar diş estetiği yöntemleri sayesinde değiştirilebiliyor.

 

Artık 18 yaşından itibaren çoğu kişinin diş estetiğine ihtiyacı olabiliyor. Artık erkekler de kadınlar kadar dış görünüşüne önem veriyor. Gülüşünü iyileştirmek isteyenler diş estetiği yöntemlerine başvuruyor. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.