Dünyada tüp bebek tedavisi ile yılda 400 bin bebek dünyaya geliyor. Yani buda demek oluyor ki doğal yolla bebek sahibi olamayan 400 bin aileler, kucaklarında sağlıklı bebeklerle evlerine gidiyor.

Peki kimler tüp bebek tedavisine başvurabilir? İşte bu sorunun yanıtını birlikte inceleyelim.

Kimlere tüp bebek tedavisi uygulanır ?

Kimler tüp bebek adayıdır, kimlere uygulanır veya kimlere uygulanmaz diye sorulacak olursa bir kısmı kendi arasında ayrılıyor. Şöyle ki tppi olarak jinekolojik olarak gebeliğe engel bir durum olmayan hastalara tabi ki uygulanır. Gebeliği engel bir durumu olan hastaların tüp bebek tedavisi yapması uygun değildir. Örnek verelim doğuştan ve sonradan uterus yani rahmi olmayan bir hastayla tüp bebek tedavisiyle dünyaya çocuk getirmeniz mümkün değildir. Bu gibi hastalarımıza tabi ki tüp bebek tedavisi uygulamayız. Onun dışında rahimde her hangi bir yapışıklık veya rahimde gebeliğe engel bir durum veya kardiyolojik dahiliye veya jinekolojik olarak gebeliğe engel bir durum olan hastalara kesinlikle tüp bebek tedavisi uygulanmaz.

Bunun dışında şeker ya da trioid bezi hastalıklarınız varsa kontrol altında  tüp bebek tedavisi olabilirsiniz.  Tüp bebek tedavisinde başarı oranını arttırmak için yapılan çalışmalar artık imkansız denilen durumlarda bile ailelerin bebek sahibi olmasını sağlıyor. Genetik teknolojiler kullanılarak sağlıklı bebekler dünyaya  getirmek artık mümkün.

Tüp bebek tedavisinin başarılı geçmesi için hastanın ne yapması gerekmektedir?

Tabi ki öncelikle başarı oranını artırmak ailelerde başlıyor. Kadın hastalarımızın stressiz olmasında fayda var. Erkek hastalarımızın da aynı şekilde ve ilaç tedavisinin mümkün oldukça dakik olarak ilaçların uygun zaman diliminde alınması gerekiyor. Hekimin önerisi dogrultusunda hareket edilmesi gerekiyor ve akabinde de jinekolojik muayenelerin de yine hekimin uygun gördüğü tarih ve zaman aralığında gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Başarı oranında aslında medikal sürecin oldukça büyük etkisi var. Medikal süreç ne kadar uygun ve titiz bir şekilde ilerletilirse başarı oranı da o kadar yüksek olmuş oluyor. Tabi ki bu bir etken, ikinci etken de tüp bebek tedavisine başlayacak olan annelerimizin mümkün oldukça tüm tetkiklerinin yapılması. Yani en basit enfeksiyon tetkiki bile gebelik sırasında düşüklere sebep olabiliyor. Embriyoların gelişimine, tutunmasına etkileyebiliyor. Dolaysıyla biz kurum olarak ailelerimizden tüp bebek tedavisi öncesinde tüm tetkik ve tahlilleri tamamlamalarını istiyoruz.

Tüp bebek tedavisinde sağlık merkezlerimiz

Tüp bebek tedavisinde sağlık merkezlerimiz, Avrupa ve Abd ile aynı başarı oranlarını yakalarken, ücretler konusunda ise onların neredeyse yarı fiyatına bu işlemi gerçekleştiriyor. Üstelik hem hamilelik öncesinde hem de hamilelik sonrasında 7/24 destek veriyor.

Pekala tüp bebek tedavisi olup da başarısız bir sonuç elde eden aileler tekrar tüp bebek tedavisi olabilir mi?

Tabi ki birden fazla deneme yapılabilinir ama bizim zaten istediğimiz sağlık merkezlerimizle mümkün oldukça tek denemede ailelerimizin mutlu bir şekilde evlerine veya ülkelerine dönmelerini sağlamaktır. Tabi ki birden fazla denemeler yapılabilir. Ama birden fazla yapılan denemeler sonrasında da bazı komplikasyonlar gelişebiliyor.

Örnek verelim yapılan denemelerde gebelikler belirli haftalarda sonlandığı zaman maalesef ki kürtajlar gerçekleşiyor. Bu kürtajlar sonrası rahimde yapışıklıklar oluşabiliyor ve bunu da bir sonraki denemelerde çok iyi takip etmek gerekiyor.

Tüp bebeği tedavisi olup ve başarısız sonuç elde eden kişiler tekrar tüp bebek tedavisine başvurmak isteyen ne kadar beklemeli?

Bu önemli bir durum. Yapılan denemenin başarısızlıkla sonuçlanması sonrasın da tabi ki başarısızlıkla sonuçlanma nedenlerinin araştırılması gerekiyor. Bu araştırmalar sonucunda başarısızlık sebepleri üzerine hekimin bir rapor hazırlayıp ve belki ekstra tetkik ve tahlillerle ailelerin tekrar işleme alınmasını sağlanması gerekiyor. Ve yumurtlama overasyon dönemi de oldukça önemlidir. Bizim ön gördüğümüz eğer aksi bir durum ortada yoksa, hem rahmin uterusun daha rahatlaması ve yumurta rezervinin, overlerin de toparlanması amacıyla 60 günlük yani 2 aylık bir bekleme periyotunu uygun görüyoruz.

Avrupa, Orta Asya ve Orta Doğu’dan pek çok çift tüp bebek tedavisi için Türkiye’yi seçiyor. Hem başarı oranı, hem sağlık turizminde Türkiye’nin başarıları gelmelerinde etken durumlardır. Ayrıca tüp bebek tedavisinde çiftlerin iyi zaman geçirmesi için,  gerek istanbul gerekse başka tatil yörelerimizde de  organizasyonlar yapılabiliyor. Böylece çiftler tedavi olurken tatillerini de yapıyorlar.

Sağlık merkezlerimizde yurtdışından gelen hastalara nasıl bir hizmet sunuyoruz?

Şöyle ki yabancı hastaları tabi ki vip hizmet vermek adına biraz farklılıklar sunabiliyoruz. Çünkü ayrıcalıklı olunması gereken bir alan olduğunu düşünüyoruz, tüp bebek tedavilerinde kendi ülkelerinden Türkiye’ye geldiklerini gel git yapmamaları için öncesinde kendilerine özel bir tedavi programıyla ilaç tedavilerini medikal süreçlerini kendi ülkelerinde rahatlıkla almalarını sağlamak için kılavuzluk yapıyoruz.

Onun dışında Türkiyeye gelen her hastamızla ilgili olarak sağlık merkezlerimizin hasta danışmanları bire bir ilgileniyor ve her hastanın gebelik sürecinde de hatta 9 aya kadar takiplerini bu ilgili danışmanlar gerçekleştiriyorlar. 7/24 ücretsiz konsültasyon hizmeti sunuyoruz. Hekimimizden direk olarak kendilerine özel bir tedavi programı, onun dışında yapılması ve yapılmaması gerekenlerle ilgili ayrıntılı bilgilendirme daha öncesinde gerçekleştirmiş oldukları denemeleri veya gebelik  öyküleri doğrultusunda bile detaylı analizler vererek ailelerimizin Türkiyeye geldiklerinde tedavi programlarını hızlı bir şekilde ve sorunsuz gerçekleştirmeleri ile ilgili yapılabilecek maksimum düzeyde tüm olasılıkları kendilerine sunuyoruz .

Eğer siz veya bir yakınınız doğal yollardan bebek sahibi olamadıysanız

Eğer siz veya bir yakınınız doğal yollardan bebek sahibi olamadıysanız ve tüp bebek sahibi olmaya karar verdiyseniz doğru merkezi seçmeli ve bu kararı verdikten sonra iyi araştırmalısınız. Evlat sahibi olmak için size en doğru merkezi bulmamız için http://www.visittobetreated.com adresinden bize ulaşın. Uzmanlarımız uygun bütçe ve tedavi planlaması ile size dönüş yapacaktır. Visit to be treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece ”Formu doldurmanız yeterli.”