Kaşlar, çok farkında olunmasa da görünümü tamamlayan en önemli detaylardan birisi. Özellikle kadınlar için güzel kaşlar vazgeçilmez bir detay. Ancak birçok kadın kaşlarının şeklinden ya memnun değil ya da yanlış makyaj uygulamaları nedeniyle kaşları olması gerekenden çok daha kötü durumda. Bu durumun çözümü ise kaş ekimi.

Kaş ekimi nedir?                        

Kaşlar, yüzde en dikkat çeken alan. Kaşların genetik ya da farklı sebeplerle dökülmesi, seyrelmesi ise yüz hatlarını değiştiren ve estetik olmayan bir görüntüye yol açan olumsuz bir durum. Kaş ekimi de bu aşamada kaşlarından memnun olmayanların imdadına koşuyor. Özellikle hiçbir iz bırakmayan, en yeni nesil teknolojilerle uygulanan kaş ekimi yönteminin başarı oranları ise oldukça yüksek.

Kaş ekimi, genelde kadınların gençlik dönemlerinde kaşlarına çeşitli şekiller vermek amacıyla oynamaları ve travmatize etmeleri sonucunda dökülmeye başlar. Çeşitli kimyasal ağırlıklı boyalarla şekil vermeleri, renk değişimlerine uğratmalarına bağlı olarak mevcut olan kaşlarını diğer dönemlerde tekrar farklı şekiller istemesini düşünmeden oradaki mevcut kaşları kaybedebilirler. Dolayısıyla kaş ekimi, bu sebepler dolayısıyla gerekli hale gelir. Kaş ekimi dışında kozmetik anlamda, geçici boyalar ya da dövme ile seyrelen kaşları kapatmaya çalışabilirler. Ancak bu yöntemler kalıcı yöntemler değildir. Ancak kaş ekimi radikal bir çalışmadır. Bu sayede de ömür boyu kişiye hizmet eden oldukça başarılı bir yöntemdir.

Kaş ekiminde kullanılan yöntemler nelerdir?

Her şeyde olduğu gibi kaş ekiminde de tecrübe çok önemli. Bu sebeple de kaş ekimi yalnızca profesyonel ve deneyimli merkezlerde uygulanmalı. Kaş ekiminde önemli olan donör bölge olarak karşımıza çıkıyor. Alınacak donör bölgenin kaşın bulunduğu bölgeye uyumlu saç kıllarıyla donatılması veya bu şekilde olması çok önemli. Dolayısıyla her bölgedeki her donör bölgedeki saç kılı kaşa uygun değildir. Bunun seçimi çok önem teşkil ediyor. Fue tekniğiyle ince şekilde tek tek alınarak, smart slit tekniğiyle de, lateral adı verilen yüzde 45 derece açıyla, o bölgede açılan kanallara beslenme bozukluğuna yol açmadan ama sık bir şekilde yerleştirme işlemi. Bu şekilde bir çalışmayla yaklaşık bir haftalık iyileşme döneminden sonra kişiler kalıcı olarak kaşlarına sahip olabiliyor. Konforlu ve aynı zamanda estetik anlamda memnun olacağı bir noktada kaşına kavuşmuş oluyor.

İyileşme sürecinde ortaya çıkacak olan görüntü  bir gözlükle kamufle edilebilir. Ancak yeni geliştirilen yöntemlerle uygulanan kaş ekimi sayesinde, bu süre hem çok kısa hem de görsel olarak rahatsız edici bir görüntü oluşmuyor kaş ekimi yaptıran hastada.

Mikro çalışmalarla, en minimum düzeyde travmatize ediliyor. Ekimden sonra travmatize olan bölgede morluk ya da herhangi bir şişlik, ödem çok minimum bir şekilde söz konusu oluyor. Kaş ekimi tatildeyken, 3 ya da 4 saat içinde  yaptırabileceğiniz bir işlem. Yani tatil ve estetik görünümü bir arada elde edebilirsiniz.

Kaş ekimi kalıcı mıdır?

Elbette kaş ekimi kalıcı bir işlem. Çünkü doğal bir çalışma yapılıyor. Kişinin kendi saç bölgesinden ve vücudun uygun alanlarından donör bölge olarak saç grefleri yani saç kökleri alınıyor. Ardından özenli bir şekilde ekilecek olan bölgeye açılan kanallar vasıtasıyla kaşlar yerleştiriliyor. Bu sayede de doğal süreçte, mevcut kaşlarla uyumlu olacak şekilde, aynı estetik ve güzellikte yeni kaşlar çıkıyor.

Kaş ekimini gerçekleştirdikten hemen sonra kişi ülkesine dönebilir. Uzman tavsiyelerine uyarak ve verilen ürünlerin kullanılmasıyla 3-4 günlük süreçte günlük hayatına döner. Özellikle de yurt dışından tatil için gelecek olan kişiler kaşlarından memnun değilse, 3-4 saat içerisinde hayalindeki kaşlara kavuşabiliyor.

Kaş ekimi nasıl yapılıyor?

Genel olarak ense yakın olan bölümlerde daha zayıf ve ince kıllar bulunur. Bu kıllar, kaş için daha uygundur. Genel olarak bu bölgeden alınan kıl kökleri, fue yöntemi ile ilgili bölümden alınır. Ardından kaş bölgesine özenli bir şekilde ekilir. İşlem smart slip yöntemi ile uygulanır. Bu sayede hiçbir iz söz konusu olmaz. Operasyon yaklaşık olarak 4 saatte tamamlanır. İşlemden hemen sonra, kişi günlük hayatına geri dönebiliyor.

Kaş, özellikle ilk göze çarpan alanlardan olduğu için estetik durması ve yüze yakışması oldukça önemli. Kişinin kaşları, direkt olarak yüz yapısını ortaya koyar. Bu sebeple de kaşın çıkma açısına uygun olarak, en estetik ve ideal kaşlara kısa sürede kavuşmak mümkün.

En ideal kaşlara, bir seansta bile kavuşmak mümkün. Kullanılan teknoloji ve gelişen yöntemler sayesinde, uzman ellerde birçok hasta bir gün içinde hayallerine kavuşabiliyor.

Yurt dışından kaş ekimi için gelecek olan bir hasta sabah Türkiye’ye gelip kaş ekimini yaptırabilir. Akşam uçağı ile de kendi ülkesine dönebilir. Siz de kaşlarınızdan memnun değilseniz, saç ya da sakal ekimi de düşünüyorsanız, formu doldurmanız yeterli. Visit to be Treated aracılığı ile uzmanlarımız en uygun bütçe ile en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır. Türkiye’nin en iyi saç, sakal ve kaş ekimi doktorlarına, en uygun bütçe ile tedavi olma şansını yakalayın.