Karın bölgenizde aşırı şişmanlamaktan veya doğumdan kaynaklanan karın çatlakları varsa ve siz karın germe ameliyatı olamıyorsanız kişiye özel çözümler bulunuyor. Çatlak tedavisi uzman kişiler ve yenilikçi uygulamalar sayesinde artık mümkün oluyor.

Karın çatlaklarının nedenleri

Hızlı kilo almanın yanında yanlış spor yapma ya da ağır spor yapma da çatlaklara neden olabiliyor. Özellikle sporda ağır kaldırma yine deri gerildiği için bel kesiminde ve kollarda çatlaklar oluşmasına neden olabiliyor.

Çatlak tedavisi

Tedavi için önce nedenleri bilmek gerekiyor. Ardından da cildi tanımak ve ona göre uygulamalar yapmak iyi sonuçlar alma ihtimalini artırıyor. Sağlık ve güzellik merkezlerinde önce kişinin sağlık profili çıkarılıyor. Duruma göre farklı tedavi yöntemleri kullanılıyor.

Bazı merkezlerde ısıyla ya da mekanik yollarla cilt uyarılıp cildin kendini iyileştirmesi sağlanıyor. Buzlu terapide de benzer bir yöntemle ilerleme sağlanıyor. Böylece çatlaklar da düzeliyor ya da azalıyor. Ancak bu yöntemlerdense git gide daha yenilikçi uygulamalara geçiş oluyor. Son dönemlerin popüler yöntemlerinden birinde biyolojik olarak cilt uyarılıyor ve tekrar canlanma oluyor.

Lazer ve radyo frekans uygulamaları da çatlak tedavisinde kullanılıyor. Bu uygulamalar genelde 3-6 haftada bir ve 5-6 seans olarak gerçekleştiriliyor. Vücudun tepkisine göre daha az ya da daha çok seans uygulanıyor. Cildin hassasiyetine göre seanslardan sonra bir süre kızarıklık ya da kabuklanma olabiliyor. Lazer uygulamalarında leke kalmaması için kesinlikle güvenilir ve uzman kişilere başvurmak büyük önem taşıyor.

Önleyici yöntemler

Cilt çatlakları aslında derinin rahatça esneyememesi sonucu hassas alanlarda oluşuyor. Bunu önlemek için özellikle hamilelik gibi kilo alma ihtimalinin yüksek olduğu durumlar öncesi cildin elastikiyetini artıracak kremlerin kullanılması çatlakları önleyebiliyor. Sonrasında tekrar eski kiloya dönme evresinde de sıkılaştırıcı ve toparlayıcı kremlerin kullanılması öneriliyor.

 

Özellikle kadınların korkulu rüyası olan çatlaklar hamilelik dönemlerinde daha çok artıyor ve can sıkıcı bir hal alıyor. Neredeyse 3 kadından birinde çatlak ortaya çıkıyor. Gelişen kozmetik ve estetik alanları sayesinde farklı tedavi yöntemleri uygulanabiliyor. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.