Meme estetiği ameliyatları kadınları en mutlu eden estetik operasyonların başında geliyor. Dünyanın birçok ülkesinden kadınlar meme estetiği olmak üzere doktorlara başvuruyor. Uzmanlar için kadınların göğüslerinin büyüklüğünde değişiklik istemesi oldukça sık rastlanan bir durum oluyor. Meme dokusunun yeteri kadar gelişmemesi, gelişmiş olan meme dokusunun kilo verimini takiben küçülmesi ya da belli bir yaştan sonra sarkması kadınların yaşadığı en büyük sorunlar arasında yer alıyor.

Meme estetiği denince akla ilk gelen operasyon olan büyütme ameliyatı nasıl yapılıyor?

Meme estetiğinde kullanılan meme protezleri sayesinde memeler büyütülebiliyor. Meme sadece bir beden büyütülecekse yağ dokusu enjeksiyonuyla da meme büyütme yapılıyor ancak bu yöntem tıp dünyasında hala tartışılan konular arasında yer alıyor.

Silikonların insan sağlığına zararı var mı?

1962 yılından bu yana yapılan meme protezleriyle ilgili birçok tartışma hala sürüyor. Ancak gerek bağımsız kuruluşlarında gerek Amerikan Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan araştırmaların sonuçlarına göre silikon protezlerin insan sağlığını zararı bulunmuyor.

Silikon protezle ilgili yapılan bütün araştırmalar sonucunda silikon protezde büyük aşamalar kaydediliyor. Eskiden meme protezlerinin 15 yılda bir değiştirilmesi gerekebiliyorken, bugün kullanılan protezlerle hasta ömrünün sonuna kadar herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadan hayatına devam edebiliyor.

Meme büyütme ameliyatından sonra iz kalır mı?

Meme estetiğinde en çok yapılan uygulamalar arasında bulunana meme büyütme ameliyatlarından sonra hemen hemen hiç iz kalmıyor. Yalnız tüm estetik operasyonlarda az da olsa iz kalma durumu bulunuyor. Uzman doktorlar bu izi vücut kıvrımlarının en görünmeyecek kısmına denk getirerek, izin en az rahatsızlık verecek alanda olmasına özen gösteriyor. Ameliyattan sonra bir süre özel bir sütyen kullanılıyor. 3-7 gün arası kişiler işine dönebiliyor.

Meme küçültme ameliyatı sonrası süreç nasıl ilerliyor?

Meme küçültme ameliyatında sonra bir bandaj yapılıyor. İçeride biriken sıvıyı dışarı atmak için küçük silikon drenler kullanılıyor. Bu drenler 2-3 gün sonra çıkarılıyor. 7. ve 15.  günlerde dikişler alınıyor. Eğer doktorun tavsiyelerine uyulursa hiçbir sorun çıkmıyor.

Meme estetiği hangi nedenlerle yapılıyor?

Kadınların memeleriyle ilgili şikâyetleri sadece küçük olması ile ilgili olmuyor. Büyük memeleri olan kadınlar da meme estetiğine ihtiyaç duyuyor. Bu kişiler sadece estetik açıdan değil, sağlık açısından da birçok problem yaşıyor. Büyük memeler boyun fıtığı gibi rahatsızlıklara neden olabiliyor. Bu durum sağlık açısından da meme ameliyatlarını zorunlu kılıyor.

Kadınlar neden meme estetiğine ihtiyaç duyuyor?

Kendilerini daha çekici ve daha güzel hissetmek isteyen kadınlar, göğüsleri istedikleri büyüklüğe ve şekle kavuştuğu zaman kendilerine olan güvenlerinin arttığını, sosyal yaşantılarının daha iyi olduğunu, daha konforlu bir yaşama kavuştuklarını söylüyor.

Meme estetiği ameliyatları sonrası emzirmede sorun yaşanır mı?

Meme estetiği ameliyatlarında süt kanallarına ve meme başına zarar gelmezse emzirmede sıkıntı yaşanmıyor. Ancak meme yapısı ve kullanılan ameliyat yöntemlerine göre bazen ameliyat sonrası emzirme mümkün olmayabiliyor. Bu konuda doktorlar sağlıklı iletişim kurmak büyük önem taşıyor.

 

Meme estetiği uygulamaları günümüzde kadınların en çok başvurduğu estetik yöntemler arasında yer alıyor. Hem göğüs görünüşünden rahatsızlık hem de ortaya çıkan sağlık problemleri meme estetiği sayesinde aşılabiliyor. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.