Saç dökülmesi genelde erkeklerin muzdarip olduğu bir sorun olarak bilinmesine rağmen durum hiçte öyle değil. Nadiren kadınlarda bu sorunla karşı karşıya kalıyor. bize başvurarak sağlık merkezimizde traşsız saç ekimi yaptıran Zehra İlmen’in hikayesine gelin hep birlikte bakalım.

Evet saç ekimi denildiği zaman akla genellikle erkekler gelse de saç dökülmesi yaşayan kadınlarda farklı arayışlar içine girerler. Kadınlar arasında da traşsız saç ekimine ilgi gün geçtikçe artmaktadır.

Kadınlarda saç dökülmesinin nedeni nedir ve kadınlara saç ekimi nasıl yapılır?

Kadınlarda saç dökülmesi mevzu bahis olunca ardında çok çeşitli nedenler olabilir. Bu sebeplere bakacak olursak bunlardan bazıları ırsî sebepler, yeterli beslenmeme, stres veya hormonal dengesizlikler olabilmektedir.

Kadınlar için saçları dış görünümleri açısından çok önemlidir. Bu nedenle bir kadın aşırı derecede bir dökülme yaşadığında yaşadığı bu durumdan hem estetik hem de psikolojik olarak olumsuz  etkilenir. Günümüzde gelişen tedavi yöntemlerine bakıldığında bu seçenekler bakımından saç ekimi, kadınlar için de en doğru bir seçenektir. Kadınlarda yaygın olarak erkek tipi saç dökülmesi olarak bilinen androgenetik alopesi sebebiyle saçın alın çizgisinden gerilemesiyle sonuçlanan saç kaybı görülmektedir. Bu tip dökülmede ve tepe bölgesinde bir dökülme söz konusu olduğunda kadınlar da saç ekimi gerçekleştirilebilir.

Traşsız saç ekimi hastalar açısından daha konforlu hale gelmiştir

Saç ekimi operasyonu, son yıllarda hastalar açısından daha konforlu hale gelmiştir. Saç ekimi işleminde önce donör bölgeden saç kökleri alınır. Ve saçların dökülme yaşadığı bölgeye ekilir. İlk bakışta saç ekimi kadınlar için korkutucu olabilmektedir. Zira erkekler için saç ekimi gerçekleştirilen işlemlerde olduğu gibi saçların kazınacağı düşünülür. Fakat kadınlarda genellikle saçın arkasında ense bölgesinde, belirlenen bir alandan alım yapılır ve  saçlarının tamamının kazınması gerekmez. Ayrıca görüntü açısından herhangi bir değişiklik olmaz. Bu nedenle kadınların çekinmesine gerek kalmaz. Saç ekimi kadınlar tarafından da günümüzde gelişen tedavi yöntemleriyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Fue yöntemi

Fue yöntemi ile ekilecek saçlar alınacak bölgeden toplanarak saç dökülmesinin olduğu alanlara teker teker ekilmektedir. Bu şekilde estetik açıdan güzel bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Saç ekimi gerçekleştikten hemen sonra hasta evine geri dönebilmektedir. 2 gün pansuman için merkezimize gelen hastalarımız üçüncü gün saçlarını tarif edildiği şekilde yıkamaya başlarlar. İlk hafta alında hafif bir şişlik, alım yapılan ve ekim yapılan yerlerde hafif  kızarıklık ve kabuklanma görülmesi normaldir. Bu durum çok zaman geçmeden düzelir ve hastalar normal rutin faaliyetlerine geri dönebilir.

Traşsız saç ekim yöntemi

DHI saç ekim yöntemi olarak adlandırılan ve FUE yönteminin geliştirilmiş hali olan bu saç ekimi yöntemi ile kadınlara traşsız saç ekimi yapılmaktadır. Burada traşsız saç ekimi derken anlaşılması gereken donör alanın değil, ekilecek alanın traş edilmemesidir. Kadınların saçlarının erkeklere göre daha uzun olması nedeniyle bu yöntemin uygulanması çok daha kolaydır. Bu yöntemle artık kadınlarda kolaylıkla saç ekiminden faydalanabilirler ancak dökülmenin sebebinin iyi teşhis edilmesi gerekmektedir.

Zehra İlmen, 30 yaşında emlakçılık yapıyor

Zehra İlmen, 30 yaşında emlakçılık yapıyor. Hem işi gereği hem de kendine olan öz güveninden dolayı saç ekimine karar verdi. Küçük bir araştırma sonrasında bizimle tanışarak sağlık merkezimize geldi ve saç ektirmeye karar verdi. En büyük korkusu saç ekim kısmının traş olmasıydı. Ancak sağlık merkezimizde traşsız saç ekimi gerçekleştirileceğini öğrenince çok mutlu oldu.

Zehra hanım’a 2700 greft ile ön çizgi oluşturuldu.Yapılan tedavi sonrasında Zehra Hanım hem saçlarına hem de estetik olarak çok güzel bir görünüme kavuştu.

İster kadın , ister erkek olsun saç, sakal, kaş ekimi konusunda  hizmet veren merkezlerimiz

İster kadın , ister erkek olsun saç, sakal, kaş ekimi konusunda  hizmet veren merkezlerimiz, yurt dışından gelecek olan hastalar için ulaşım, organizasyon, konaklama ve tercüman desteği vererek hastaları ağırlıyor. Hastalar 8 saat süren operasyon sonrasında istedikleri yerde tatillerini yapabiliyorlar.

Farklı illerde 50’den fazla farklı ülkeden saç ekimi için gelenlere hizmet veriyor

Saç ekimi gibi bir karar aldığınızda bu uygulamayı en ehil ellerde yaptırmanız gerekir. Saç ekim merkezlerimiz tecrübesi ve kullandığı teknolojilerle fark yaratıyor.

Sağlık merkezlerimiz farklı illerde 50’den fazla farklı ülkeden saç ekimi için gelenlere hizmet veriyor. Özellikle yurt dışında saç ektirip memnun kalmayanlar, sağlık merkezlerimize gelerek yeniden saç ektiriyor.

Eğer siz veya bir yakınız hem traşsız saç ekim kararı aldıysanız

Eğer siz veya bir yakınız hem traşsız saç ekim kararı aldıysanız size en doğru merkezi bulmamız için http://www.visittobetreated.com adresinden bize ulaşın. Uzmanlarımız uygun bütçe ve tedavi planlaması ile size dönüş yapacaktır. Visit to be treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece ”Formu doldurmanız yeterli.”