Saç dökülmesi sadece erkeklerin problemi değil. Kadınlarda da bir çok nedenden dolayı saç dökülmesi gerçekleşiyor.

Yaş ilerledikçe kadınlar kırışıklıklara hazır olurlar. Ancak saç dökülmesi hiç beklenmedik bir durumdur. Amerikan Saç Dökülmesi Konseyi’ne göre saç dökülme sorunu kadınları 30’lu yaşlarında, çoğu zaman da menopozdan sonra etkilemeye başlıyor. Bazen ergenlik döneminde başladığı bile görülebiliyor.

Kadınlarda saç dökülmesi sebepleri neler?

Kadınlarda da en az erkekler kadar yoğun şekilde saç dökülmesi oraya çıkabiliyor. Özellikle de hormonal sebeplerle saç dökülmesi sorunu yaşayan kadınlar, saç ekimi için araştırmalar yapmaya başlıyor.  Hemen moralinizi bozmayın. İlle de saçınız dökülecek diye bir kural yok. Ama dökülürse de çözümü var. Visit To Be Treated sayesinde saç ekimi için doğru tedavi merkezini bulabilir ve arzu ettiğiniz tedaviyi gerçekleştirebilirsiniz. Hem estetik bir görüntüye kavuşarak, hem de tatilin tadını çıkarmanız mümkün. Saçı kapalı kadınların da bu operasyonu yaptırabileceğini, herhangi bir enfeksiyon riski olmadığını belirtelim.

Saçlar kadın ve erkeklerin en önemli güzellik unsuru olarak başta geliyor. Bir erkeğin saçları döküldüğünde kel ve karizmatik olabilmesi mümkün. Ancak bu durum kadınlarda ne yazık ki bu şekilde işlemiyor.Bundan dolayı da saçları konusunda hassas olan kadınlar, erkek tipi saç dökülmeleri yaşadığında ciddi psikolojik sorunlar yaşayabiliyor. Yalnızca erkek tipi saç dökülme değil, genetik kökenli dökülmeler konusunda birçok uygulama ile saç kaybını azaltmak mümkün.

Saç ekimi, en etkili saç kayıplarını engelleme yöntemlerinin başındadır. Fakat bu aşamaya gelene kadar birçok kimyasal yöntem denenebiliyor. Ancak bu yöntemler saç dökülmesini daha da arttırabiliyor. Bu sebeple de güvenilir merkezlerde en doğru saç ekimi yöntemlerine başvurmak gerek.  Kadınlarda saç ekimi birçok kişinin tercih ettiği fue yöntemi ile daha başarılı sonuçlar elde ediliyor. Saç ekimi sonuçları oldukça kalıcı. Ancak kalıcı olması biraz da hastaya bağlı olarak ilerliyor, saç ekimi sonrası sabırlı olmayı ve gerekli uygulamalar yapıldığı zaman saç ekimi kalıcı olabiliyor.

Kadınlarda saç dökülmeleri genetik olabilir, menopoz ya da hamilelik kaynaklı olabilir. Özellikle de menopoz döneminde yaşanan hormonal değişimler, saç dökülmesini arttırıyor. Bazı kadınlarda ise geri dönüşü olmayan ciddi saç problemleri ortaya çıkabilir ve saç ekimi kaçınılmaz hale gelebilir.

Saç dökülmesine sebep olan diğer faktörler ise; stres, yaş, kullanılan ürünler, mevsim geçişleri, beslenme ve çeşitli hastalıklar da sayılabilir. Vitamin eksiklikleri, kadınlarda en yaygın karşılaşılan anemi (kansızlık) gibi problemler de kadınların saçlarının dökülmesine yol açan başlıca sebeptir.  Saç ekimi ile bu sorunlar kolaylıkla çözülüyor, kadının kendine olan güveninin artmasını sağlıyor ve kalıcı bir yöntem sağlıyor.

Saç ekiminden önceki işlemler neler?

Saç ekimine başlamadan önce ilk olarak yapılması gereken; iyi bir saç analizi yaptırmaktır. Saç dökülmesi tipinin belirlenmesi ve neden saçların döküldüğünü tespit etmek, saç tedavisi için oldukça önem teşkil ediyor. Saç dökülmesinin geçici mi, yoksa kalıcı mı olduğunun tespit edilmesi gerekiyor. Bu amaçla da kan testi dahil birçok test yaptırmak gerekli olabiliyor. Bu tahlillerin neticesi alındıktan sonra saç dökülmesinin hormonal bir sebepten kaynaklanıp kaynaklanmadığı tespit edilip, en doğru saç ekimi yöntemi belirlenebiliyor.

Saç ekimi nasıl yapılıyor?

Saç ekimi işlemi, gelişen teknoloji ve tıbbi ilerlemeler sayesinde, son on yılda yeni bir mükemmellik seviyesine ulaşmıştır. Hastalar açısından oldukça konforlu şekilde yapılabilen saç ekimi, pratik şekilde, kısa sürede tamamlanabiliyor. Saç ekimi işlemine başlamadan önce donör bölgeden saç kökleri alınıyor. Ardından, saçların dökülme yaşadığı bölgeye bu donörler ekleniyor. Çeşitli durumlarda, saç ekimi kadınlar için endişe verici olabilse de aslında oldukça kolay bir işlem. Dışarıdan anlaşılmaması ve oldukça doğal durması da estetik anlayışını tatmin ediyor. Erkeklere traş yöntemiyle uygulanabilen saç ekimi, kadınlarda böyle olmuyor. Kadınlarda genel olarak saçın ense bölgesinde bir pencere gibi, tespit edilen bir bölgeden yapılan alım sırasına, saçlarının tamamının kazınması gerekmiyor. Görünüm açısından herhangi bir değişikliğe bu sayede sebep olunmuyor. Bundan dolayı da saç ekimi kadınlar tarafından yaygın olarak tercih edilen bir yöntem.

FUE yöntemi sayesinde ekilecek olan saçlar toplanır ve saç dökülmesinin olduğu alanlara teker teker ekiliyor. Bu sayede de bu işlem sonucunda sonucunda estetik açıdan güzel bir görünüm elde edilebiliyor. Kadınlara saç ekimi işleminin neticesinde hasta evine geri dönüyor. Ertesi gün pansuman için yeniden tedavi merkezine gidiliyor. Gerekli kontroller yapılıyor. Üçüncü gün ise, tarif edildiği şekilde yıkanan saçlar, ilk haftada iyileşmeye başlıyor. İlk haftalarda şişlik, alım yapılan ve ekimin yapıldığı bölgede kızarıklık ve kabuklanma görülmesi de beklenen bir yan etki. Ancak bu durum kısa süre içinde ortadan kalkıyor ve hasta kısa sürede normal yaşantısına dönebiliyor. İşe gidiyorsa, sorunsuz şekilde işine gidebiliyor.

Sizin de saç dökülme problemleriniz varsa ve saç ekimi düşünüyorsanız Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezlerini Visit to be Treated aracılığı ile bulabilir, güvenilir merkezlerde arzu ettiğiniz tedaviyi kaliteli bir şekilde alabilirsiniz. Size en uygun fiyatla, estetik bir görüntüye kavuşmak için formu doldurmanız yeterli.