Güzel kadınlar; ekranlarda, gazete ve dergilerde, reklamlarda, internette… kısacası hayatımızın her alanında karşımıza çıkıyor. Estetik görünüşleri ile bu kadınlar güzellikleri ile kıskandırıyor, onlar gibi olma isteği uyandırıyor. Neticede de kadınlar güzellik uğruna milyonlarca dolar harcıyor ve çekinmeden bıçak altına yatıyor. Estetik yöntemler sayesinde vücudun her bölgesini şekillendirmek mümkün oluyor.

Bir kadının ideal fiziği nasıl olmalı?

İdeal kadının silüetini net hatlarla belirlemek mümkün olmuyor. Ancak estetik uzmanları kadınlarda bedene uygun bir göğüs çıkıntısı, ince bir bel ve onu takip eden kalça çıkıntısıyla beraber aşağıya doğru inen düzgün bacakların hoş görünümün önemli parçaları olduğu konusunda birleşiyor.

Bel çevresi kalça çevresine oranlandığında bu oran 0.7 ve aşağısında çıkıyorsa sonuç daha estetik görünüm açısından avantajlı görülüyor. Göğüslerin çok büyük ya da çok küçük olması da pek tercih edilmiyor. Bacaklardaki eğrilikler, dizlerin fazla çıkık olması gibi konularda kadınları estetik açıdan kaygılandıran özellikler arasında yer alıyor.

Kadınların en çok tercih ettiği estetik yöntemler neler?

Sürekli kilo alıp verme, hamilelik gibi durumlar karın bölgesinde çatlaklara ve sarkmalara neden oluyor. Bu yüzden kadınların en çok başvurduğu estetik yöntemlerinden biri karın germe ameliyatları oluyor.

Karın germe ameliyatları oldukça ileri bir teknolojiyle yapılabiliyor. Özel olarak sadece ince tünellerden yapılan ameliyat sayesinde ameliyat sonrası kan ve sıvı birikimlerini minimum seviyede oluyor.

Karın germe ameliyatından sonra yapılan işlemin büyüklüğüne bağlı olarak kişi 2-3 hafta sonra normal hayatına dönebiliyor. Uzmanlar eğer kişi çok zayıflamayı düşünüyorsa bu ameliyatın zayıfladıktan sonra yapılması gerektiğini söylüyor. Hamile kalma planı varsa yine ameliyatın hamilelik sonrasına ertelenmesi gerekiyor.

Kalça estetiği nedir?

Bir dönem kadınlar arasında sıfır beden modayken, şimdilerde kadınlar Jeniffer Lopez kalçalarına sahip olmak istiyor. Aslında özetle çoğu kadın dolgun kalçalı ve ince belli olmak istiyor.

Kalça estetiğinde kalçalar dolgunlaştırılabiliyor. Çeşitli cihazlar kullanılarak bel bölgesinden alınan yağlar, kalça ve bacakların uygun yerlerine düzgün bir şekilde yerleştiriliyor.

Eskiden plastik cerrahlar vücut güzelleştirmede sadece fazla yağları alırken artık güzellik anlayışı değiştikçe onlar da adeta bir heykeltıraş gibi çalışıyor.

Vücut estetik ameliyatları nasıl yapılıyor?

Genellikle vücut estetiği ameliyatlarında yağ dokusu ile işlemler yapılıyor. Özel kliniklerde fazla yağlar sıvı nitrojen içerisinde dondurularak saklanıyor ve başka işlemler gerekirse yine kullanılabiliyor. Yağ alma ve verme operasyonları küçük bir delik açılarak yapıldığı için dışarıdan bir yara görünmüyor. Böylece çok kısa süre sonra hasta günlük yaşamına devam edebiliyor.

Ameliyatın ertesi günü kişinin duş yapmasına izin veriliyor. Bandaj veya korsevari koruyucuları bir süre giyen kadınlar bunların üstüne normal şekilde giyinebiliyor. Kişi yara bakımına ihtiyaç duymuyor. Bir yağ alma ve verme işleminden sonra bazı morluklar olabiliyor ama bunlar genellikle 1-2 hafta içerisinde tamamen kayboluyor.

Yağ alma ve verme işlemleri için ultrason dalgaları, ısıtma, su püskürtme, titreşimli kanüller kullanma gibi pek çok farklı yöntem kullanılabiliyor.

 

Kadınlar güzel görünmek için ellerinden geleni yapıyor. Bunun için uygulanan estetik yöntemler de neredeyse, vücutta hoşa gitmeyen her noktanın değiştirilebilmesine olanak sağlıyor. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.