Gelişen teknolojilerle birlikte klasik ameliyatların yerini çeşitli  modern yöntemler aldı. Artık ameliyatın ertesi günü hasta taburcu olabiliyor, bir kaç gün içinde normal hayatına dönebiliyor. Kadın hastalıklarında cerrahi yöntemlere özellikle jinekolojik hastalıklarda kullanılan ameliyat yöntemlerine hep birlikte bakıyoruz.

Kadınlar, kadın hastalıkları konusunda düzenli kontrolün şart olduğunu bilirler

Kadınlar, kadın hastalıkları konusunda düzenli kontrolün şart olduğunu bilirler. Ancak utanma gibi etkenlerden dolayı bu kontrolleri yaptırmazlar. Oysa, düzenli kontrollerle bir çok kadın hastalığı erken teşhis edilebiliyor ve başlangıç aşamasında tedavi edilerek hastanın en az şekilde etkilenmesi sağlanıyor. Kadın hastalıklarında, en sık uygulanan tedavi yöntemi de cerrahi.

Şimdi jinekoloji de cerrahi gerektiren hastalıkları öncelikle kanser olmayanlar ve kanser olanlar diye ikiye ayırarak incelemekte yarar var. Kanser olmayan ve halk arasında miyom diye bilinen, yumurtalık kistleri diye bilinen, idrar kesesi sarkması ya da fazla kanama ile düzensiz kanama ile giden düzensiz hastalıklar olabilir. En sık rastladığımız kanser olmayan ameliyat nedenleri cerrahi nedenleri genelde yumurtalık kistleri, miyomlar ve rahim alınmasını gerektiren rahim hastalıklarıdır.

Sağlık merkezlerimizde bu ameliyatlar bir çok şekilde yapılıyor. Uzun yıllardır yapılan açık ameliyatların yanı sıra, küçük kesilerle ameliyat da mümkün. Türkiye’de 20 yıldır uygulanan laparoskopik cerrahi yönteminin hastaya bir çok avantajı var.

Hastaya herhangi bir kesi uygulanmadan

Hastaya herhangi bir kesi uygulanmadan küçük yarım santimlik ya da bir santimlik kesilerden kamera girerek diğer iki kesiden de diğer üç kesenin ikisinden de bizim ameliyatı yapmamıza yarayan cerrahi aletleri girerek ameliyatı içeride yapabilmekteyiz. Hastanın karnının içini gazla şişirdikten sonra kamera ile girdiğimizde biz içerideki bütün organları ameliyat edebilecek netlikte görüyoruz. Ve yapmak istediğimiz ameliyatı hastanın karnının dışından aletler kullanarak gerçekleştiriyoruz.

Bunun yararı hastalara getirdiği konfor şu, hastanın karnında iyileşmesini beklediğimiz büyük bir yara, fıtık oluşma ihtimali, yaranın açılması, hastanın hayatından bir hafta on gün geri kalması, evde yaranın iyileşmesini beklemesi gibi sakıncaları olmuyor. Bu hastaya getirdiği konfor aynı zamanda ertesi sabah hastayı taburcu edebiliyoruz laparoskopik cerrahide. İşine gücüne dönmesi de aynı oranda çabuk oluyor. Biz ertesi sabah hastayı taburcu ettiğimizde hasta belki ikinci üçüncü gününde hiç bir şey olmamış gibi ameliyat olmamış gibi işine evine dönebiliyor. Efor kapasitesi kısıtlanmıyor.

Robotik cerrahi, günümüzde en yaygın kullanılan ameliyatlardan biri

Robotik cerrahi, günümüzde en yaygın kullanılan ameliyatlardan biri haline geldi. Kalp hastalıklarından ürolojiye, genel cerrahiden tiroide, kulak burun ve boğaz hastalıklarından jinekolojiye dek robotik cerrahi ile ameliyatlar giderek artıyor.

Robotik cerrahi de robotun konsol dediğimiz ve cerrahın başında oturduğu ünitesinin başında oturup üç boyutlu olarak içeriyi görerek kamera yoluyla yaptığımız her el hareketini içeriye birebir yansıtan ve küçük eller şeklinde içeride fonksiyon gören robotun kolları var. Dolayısıyla halk arasında elinin mahareti denilen, tecrübe denilen, beceri denilen şeyi hastanın ameliyatına yansıtma olanağımız çok daha fazla. Buna göre de komplikasyon oranı, hastanın konforu hepsi laparoskopik cerrahiden daha iyi konuma gitmiş durumda oluyor.

Üç ana cerrahi tekniği kullanıyoruz

Şu anda dünya üzerinde eski açık cerrahi, laparoskopik kapalı cerrahi ve robotik cerrahi uygulanıyor olmak üzere üç ana cerrahi tekniği kullanıyoruz.

Artık açık ameliyatlar zorunlu olmadıkça kullanılmıyor. Ameliyatların yüzde 80’i kapalı ya da robotik cerrahi ile yapılıyor. Robotik cerrahi sadece hasta konforu sağlamıyor elbette, tıbbi olarak da bir çok faydası var.

Örneğin, robotik cerrahi de ya da laparoskopik cerrahi de açık cerrahide rahmini almadan uterusunu tamamen almak zorunda kalmadan tedavi edemeyeceğimiz bazı hastaları laparoskopi ve robotik cerrahi sayesinde organı koruyabiliyoruz.

Mesela hasta 35  yaşında hiç doğum yapmamış, gebe kalmasını engelleyen veya bebeğin olmasını engelleyen miyomları var. Yani urları var rahminde. Bunları çıkarmak için açık cerrahi de ya da laparoskopi de sağlayamadığımız yararlılığı robotikte ki detaylı ve ince cerrahi sayesinde başarabiliyoruz.

İkincisi ameliyatla ilgili konfor düzeyini arttırıyor. Bu ne demek; hasta eski açık cerrahi de basit bir miyom ameliyatında gelerek ameliyatını yapacağız. En az iki üç gün hastanede yatacak ondan sonra taburcu olduktan sonra da uçak yolculuğunu ya da normal hayatına ülkesine dönmesini engelleyen de en iyi şartlarda bir beş günlük bir süreç olurdu.

Fakat laparoskopik cerrahide hasta bugün geliyor ameliyatını yapıyoruz. Ameliyattan çıkıyor karnında kesilmiş ağrıyan bir yer yok, akşamüstü yürümeye başlıyor. Ve ertesi gün sabah taburcu ediyoruz.

Hastanın konforunu da arttırıyor

Dolayısıyla hastaya da bir sonraki gün de uçağınıza binip ülkenize gidebilirsiniz. Kanama riski yok, uçakta oturdum, fıtık oldum, yaram açıldı gibi riskler yok. Hastanın konforunu da arttırıyor.

  • Sağlık avantajı var, ameliyatı çok daha detaylı ve güzel oluyor.
  • Normal hayatından yoksun kaldığı gün sayısı azalıyor.
  • İleriye dönük sağlık avantajı var. Çünkü içerideki her şeyi daha yakından görerek büyüterek kameralar sayesinde ve detaylı yaptığımız için komplikasyon oranı da çok azalıyor.

Bütün bu ameliyatlar, en son teknolojilerle yapılıyor sağlık merkezlerimizde. Özellikle Arap ülkelerinden ve Kuzey Afrika’dan bir çok hastayı tedavi eden hastane, üniversite hastanesi olmasından dolayı doktorların aynı zamanda öğretim üyeliği yaptığı ve hasta memnuniyeti odaklı bir hizmet anlayışı ile hareket ediyoruz.

Ülkemiz bazında konuşursak iyi bir tıp eğitimimiz, iyi bir doktor kadromuz var ülkemizde. Son teknoloji dünyada şu anda ilerleme olarak tıbbi ilerleme olarak ne varsa bütün ekipman parkımız var. Ameliyathane olsun, yatılı servisler olsun, polikliniklerimiz de ki ultrasonlarımızdan tutun görüntüleme aletleri vb bütün donanımımız var. Hastanemizde şu anda şu alet olmadığı için biz şunu yapamıyoruz dediğimiz dünya ile yarışamayacağımız bir konu yok. Artı bunun üstüne de yetişmiş bir ekip ve iyi bir çalışma düzeniyle yurt dışından gelen hastalara şöyle bir vaadimizi çok rahatça bulunabiliyoruz.

Hastalığınız her ne ise kanser olsun, kanser olmasın

Hastalığınız her ne ise kanser olsun, kanser olmasın, ameliyat gerektirsin, küçük müdahaleler gerektirsin, uzun süreli tedavi gerektirsin ya da bir gün de çözümlenebilir bir şey olsun. Bunların hepsini son teknolojiyle hastanın yararına  olacak şekilde halledebiliyoruz.

Eski zamanlardaki gibi hastanın yurt dışına gidip bir hafta on gün otellerde kalması gerekmiyor. Geliyor teşhisi, hemen arkasından ameliyatı planlayıp ameliyatını en son teknolojik gelişmelerle yapıp bununda hastaya bütün sonuçlarını sunup ameliyatındaki ameliyat videolarına kadar, ne yapıldığını kendisininde ya da ülkesindeki doktorunda gösterebileceği şekilde dünyayla yarışan bir hizmet veriyoruz.

Ameliyattan sonra da 7/24 hizmet vermeye devam ediyoruz

Bütün bunların yanında hasta takibi ile de fark yaratıyoruz. Ameliyattan sonra da 7/24 hizmet vermeye devam ediyoruz.

Hastaya ben senin ameliyatını yaptım. Ameliyattan sonra takip zorunluluğu varsa mesela tekrar miyomları büyüyecek mi ya da tekrar yumurtalarında kist olacak mı bunları ülkesindeki meslektaşlarımızla iş birliği içinde oradaki tetkitlerin üç ayda bir yapılacak tetkikini bize dijital ortamda iletmesiyle telefonla konuşmakla oradaki meslektaşlarımızla paylaşarak buraya gelmeden bile takibini gerçekleştirebiliyoruz.

Yok illa burada olmasını gerektiren takipleri varsa ülkesinde olmayan ya da bize kendi kişisel olarak ilgilenmek istediğimiz şeyler varsa da yine gününü saatini planlayıp hastanın gerekiyorsa aynı gün ülkesine dönebilecek şekilde hayatını ve iş akışını aksatmadan sağlık hizmeti verebiliyoruz.

Sağlık merkezlerimiz uluslar arası hastaların konaklama, ulaşım dahil her türlü organizasyonunu yapıyor, kendi dillerinde konuşan tercümanlar eşliğinde tedavisini gerçekleştiriyor.

Coğrafi olarak tam ortadayız. Bizim yabancı hastalarımızın Avrupa ya da Amerika gelen hastalarımız var. Coğrafi olarak çok merkezi bir konumdayız. Dünyanın çoğu yerinden en uzak üç saat dört saatlik uçuşla Afrika’dan, Orta Doğu’dan, Asya’dan, Avrupa’dan buraya gelmek mümkün. Dolayısıyla ulaşım avantajımız var.

İkincisi Avrupa, Amerika’dan hiç geri kalmayan hatta çoğu konudan onlardan daha iyi olduğumuz bir tıbbi seviyemiz var. Ve dolayısıyla cerrahi olsun, cerrahi dışı tedaviler konusunda olsun bu hizmeti bahsettiğimiz yerlerden çok daha ekonomik bazen 3/1 i bazen 5/1 i fiyatına sunabiliyoruz. Ülkemizin imkanları çok fazla.

Üçüncüsü de özellikle Afrika ve Orta Doğu’dan gelecek hastalarımızla aynı dili konuşmasak kültürel olarak çok yakınız. Hayat şartlarımız standartlarımız birbirine çok yakın. Hastayla uyuşmak ve burada kendisini yabancı hissetmeyip kendi ülkesinde kendi şehrinde ameliyat olduğunu hissetmesi için ek imkanlarımız, merkezlerimizde tercümanlarımız, hava alanından hastamızı aldırıp uçağına bineceği zaman taburcu ettiğimizde tekrar uçağına kadar bırakmak gibi hizmetlerimiz var.

Her türlü sıcak ilişkiyi sağlayan imkanlarımız var. İyi bir teknoloji ve o teknolojiyi kullanan uzman eller ameliyatı kolaylaştırır ve başarılı bir sonuç alınmasını sağlar.

Eğer size ya da bir yakınınıza kadın hastalıkları teşhisi konulduysa,

Eğer size ya da bir yakınınıza kadın hastalıkları ile ilgili bir teşhis konulduysa, gördüğünüz tedavilerden bir sonuç alamıyorsanız, vakit kaybetmeden http://www.visittobetreated.com adresinden bize ulaşın ve bu son teknoloji ile tedavi olun. Uzmanlarımız en kısa zamanda sizinle iletişim kurarak uygun bir bütçe ile tedavi planlaması sunacaktır. Visit to be treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece ” Formu doldurmanız yeterli” olacaktır.