Tıp alanındaki gelişmeler en hızlı estetik alanında yaşanıyor. İnsanoğlunun genç görünme isteği sınır tanımıyor. Yurt dışından, özellikle de Arap coğrafyasından hastalar en çok estetik için Türkiye’ye geliyorlar. Bizde yeni teknolojileri, estetik cerrahi ile ilgili merak edilenleri sizin için araştırdık.

Türkiye’de sağlık sektöründe, son 10 yılda büyük atılımlar gerçekleştirildi. Yapılan bir dizi reform sayesinde sağlık sisteminin kalitesi ve verimliliği yükseldi. Türkiye; modern hastaneleri, yetişmiş insan gücü, alanında uzman doktorları, teknolojik altyapı ve tecrübe birikimi ile Avrupa standartlarında hizmet veriyor.

Hangi bölgelerde estetik cerrahi uygulanıyor?

Estetik cerrahi yüzün bütün olarak güzelliği, burun, dudaklar, kaşlar, göz kapakları, kulaklar,  yanaklar, alın bölgesini içeriyor. Bu alanlar yüz estetik cerrahisi alanıdır ve bunun dışında meme cerrahisi, memedeki büyüklük ve küçüklükle ilgili asimetri sorunları, vücuttaki yağlanmalar yağ birikmeleri ve germe ameliyatları da bu kapsamdadır. Örneğin karın ve kol ve vücutta olan sarkmalar, bunlara yönelik olan yapılan vücut estetik ameliyatları söz konusudur. Alt başlıklarda toplarsak; yüz estetiği, burun estetiği, vücut estetiği ve meme estetiği olarak tanımlayabiliriz.

Elbette estetik cerrahi bunlarla bitmiyor. Saç ekimi gibi bir çok farklı alanda estetik cerrahinin içinde yer alıyor.

Estetik cerrahide ameliyatsız tedavi seçenekleri var mı dır?

Biz hastaya her tür tedavi seçeneğini sunarız. Bunların arasında ameliyatsız tedavi seçenekleri de vardır. Örneğin yüz güzelliğinde yüz estetiğinde ameliyatsız yöntemleri tercih ediyoruz. Dolgular, botokslar, lazerler ve cilt bakımları gibi. Kişi için en uygun çözüm ne ise isteğine yönelik olan en uygun çözüm onu uygulamaktayız.

Sağlık merkezlerimiz çok tecrübeli, yurt dışında eğitim almış, çalışmış doktorlara sahip olmakla birlikte bu doktorlar estetik alanında hem çok iyi hem de kişiye özel tedaviler uygulamaktadır.

İnsanlar estetiğe neden önem veriyor ?

Güzellik günümüz insanları için ve eskiden bu güne kadar yaşayan herkes için çok önemli bir olgudur. Herkes daha güzel görünmek istemeye çalışıyor. Bu da doğal bir şey. Bu kişinin içinden gelen bir şey. Eğer kişi kendisini rahatsız eden burnunda bir eğrilik ya da kulağında kepçelik, vücudunda bir fazlalık ya da eksiklik, göğüslerinde irilik, karnında sarkıklık gibi durumlar kendisini rahatsız ediyorsa bize başvuruyor. Biz de eğer tedavi edilebilir bir talep varsa ona müdahele ediyoruz. Bazen de kişiler gerçekçi olmayan beklentilerle bize başvururlar ve biz onlara yönelik olarakta gerekli bilgilendirmeyi yaparız. Burada amaç kişiyi rahatsız eden sorunu çözümlemektir. Bunu çözdüğümüzde kişi kendini daha rahat öz güvenli hissetmekte, sosyal ilişkilerinde daha rahat davranabilmekte ve bu onun bütün sağlığını ve psikolojisini olumlu olarak etkilemektedir.

Söz konusu güzellik olunca mesafeler dert değil

Söz konusu güzellik olunca mesafeler dert değil. Estetik ve tatil nedeniyle en çok Almanya, Hollanda, Orta doğu ülkelerinden hastalar Türkiye’yi tercih ediyor. Vize muafiyetleri, tatil ve kaliteli sağlık hizmetlerinin bir arada verilmesi ve verilen bu hizmetlerin Avrupa’ya göre düşük ücretli olması nedeniyle hastalar Türkiye’yi tercih ediyor.

Size estetik için gelen kişiler en çok hangi bölge için başvuruyor?

En çok yüz gençleştirme ameliyatları talep ediliyor. Burada göz kapakları,burun estetiği, dudaklar, alın ve yanak bölgesine yönelik girişimler en çok karşılaştığımız hasta grubunu oluşturuyor. Bunun dışında bayanlarda ve erkeklerde meme problemleri sırayı takip ediyor. Bayanlarda memenin küçüklüğü veya olmaması ya da aşırı iri olması ya da asimetriler; erkeklerde de ise jinekomaks dediğimiz meme iriliği bize çok başvuran hasta grubunu oluşturmaktadır. Bunlara ek olarak vücuttaki yağlanmalar ve sarkmalar deformasyonlar da üçüncü sıklıkta karşımıza çıkmaktadır. Yine erkeklerde en çok saç ekimi başvurusu olmaktadır ve yine erkeklerde meme iriliği jinekomaksi giderek artan şekilde estetik ameliyatı için başvurulmasına neden olmaktadır.

Bünyemizdeki sağlık merkezlerinde 17-18 yaşın altındaki hastalara estetik operasyon uygulanmıyor. Bunun dışında en önemlisi yapılan işlem sonrası doğal görünüme çok önem veriliyor. Tüm branşlarda olduğu gibi kullanılan teknolojiler en yeni ve en son teknolojiler olarak hastalarımıza hizmet veriliyor.

Estetik bölümünde hangi yöntemler kullanılmaktadır ?

Hastanelerimizde tüm estetik ameliyatlar en üstün teknolojik cihazlar kullanılarak yapılmaktadır. Burada endoskopları özellikle yüz ve alın bölgesinde, alın germekte ,kaş kaldırmakta, yanak kaldırmakta yoğun olarak kullanmaktayız. Bunun dışında diğer ameliyatlarla ilgili mesela meme protezi yerleştirmeyle ilgili yine aynı şekilde bir takım özel kullandığımız endoskopik cihazlar bulunmaktadır. Ayrıca yağ almak için vücuttan yağı liposuction dediğimiz yöntemle almak için kullanılan bir takım teknolojik cihazlar bulunmaktadır. Bunlarda hastanelerimizde mevcut ileri teknolojik imkanlar dünyada ne ise bizim hastanelerimizde de bunlar tam teşekkül olarak mevcuttur.

Estetik yaptıracağınız sağlık merkezini doğru seçmeniz gerek

Estetik yaptıracağınız sağlık merkezini doğru seçmeniz gerek. Bir  operasyon bir kez yapılmalıdır. Yurt dışında estetik operasyon olan ve memnun olmayan bir çok hasta sağlık merkezlerimize gelerek istediği görünüme kavuşuyor.

Yabancı hastalar neden tedavi için Türkiye’yi tercih etmeliler?

Türkiye estetik ve plastik cerrahi konusunda çok ileri seviyede. Estetik cerrahi plastik cerrahinin bir alt alanıdır. Hem plastik ve konstrüktif hem estetik cerrahi uzmanlarımız bulunmaktadır. Sağlık merkezlerimiz de vücuttaki doku nakilleri, kopan parmakların yerine dikilmesi gibi çok ince ameliyatlar da gerçekleştirilmektedir.

Dolayısıyla estetik cerrahi yaparken de en hızlı ve en güvenilir yöntemleri kullanmaktayız. Bu konuda en gelişmiş cihazlar ve teknik imkanlar ile uzman doktorlarımız, personelimiz, yardımcı sağlık elemanlarımız ile estetik cerrahi alanında çok hızlı ve güvenilir çözümler sunmaktayız.

Plastik cerrahinin bir alt alanı olan estetik cerrahi konusunu sadece estetik ameliyatlar olarak düşünmemek gerekir. Biz çok daha zor ameliyatları çok daha başarıyla gerçekleştiren bir ekibe sahip olmakla birlikte çok ince parmak kopmaları, doku nakilleri, yüz nakilleri gibi ameliyatları yapabilme becerisine sahibiz.

İyileşme süreci çok kısa

Dolayısıyla bizim yapacağımız estetik ameliyatlardan sonra iyileşme süreci çok kısa olmakla beraber örneğin bir burun ameliyatından sonra yüzde şişlik, morluk olmuyor. Çene ameliyatlarında herhangi bir şişlik olmuyor. Basit bir botoks enjeksiyonu bile ekibimizin elinde çok ciddi farklılıklar yaratabiliyor. Dolayısıyla özellikle yurt dışından gelen hastalar için bu çok önemli. Yani hızlı ve güvenilir çözümleri sunuyoruz.

Sağlık merkezlerimizde yapılan bir çok başarılı operasyon yurt dışında konferanslarda gösteriliyor. Bu başarıların yanı sıra konforlu hizmet anlayışları ve en son teknolojileri kullanmaları ile fark yaratıyorlar.

Biz yurt dışı kongrelerde oradaki meslektaşlarımızla birlikte olduğumuzda çok net görmekteyiz ki ülkemizde çok iyi plastik cerrahlar var. Ve Türkiye’de alanında en iyi ekipleri kullanmaktayız. Türkiye’de plastik cerrahi de çok ileri durumda.

En zor ameliyatlar en başarılı şekilde yapılmakta ve bize dünyanın bir çok yerinden hasta akışı olmaktadır. Bunun en önemli sebebi de bizdeki konfor, cerrahi teknikler, cihazlar ve hasta memnuniyeti en üst seviyede ve buna karşılık fiyatlar ise onlara göre çok daha makul durumdadır.

Eğer sizin ya da bir yakınınızın estetik operasyona ihtiyacı varsa

Eğer sizin ya da bir yakınınızın estetik operasyona ihtiyacı varsa sizlere en doğru merkezi bulmamız için http://www.visittobetreated.com adresinden bize ulaşın. Uzmanlarımız uygun bütçe ve tedavi planlaması ile size dönüş yapacaktır. Visit to be treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece ”Formu doldurmanız yeterli.”