Ağız ve diş sağlığının önemini sürekli vurguluyoruz, genellikle ihmal edilse de ağız ve diş sağlığı vücudumuzun sağlığı için gerekli en önemli şeylerden. İhmal ettiğimizdeyse çoğu zaman geri dönüşü olmayan bir yola girmiş oluyoruz ne yazık ki. Kimi durumlarda ise tedavi olarak eski ağız ve diş sağlığımıza kavuşmak mümkün.

İmplant Nedir?

Ağız ve diş sağlığı genel sağlığımızın ayrılmaz bir parçası. Mevcut dişlerin bir kısmının veya tümünün kaybı sonucuyla; dişlerin kapanma özellikleri bozulur, çiğneme ve yutkunmada sorun yaratır, tükürük salgılanmasında ise yetersizlikler meydana gelir. Özellikle diş eksiklerinin yerine; implant uygulamaları sıklıkla tercih edilen tedavi yöntemleri arasında.

İmplant tedavisinde de tüm sağlık tedavilerinde olduğu gibi kalite çok önemli. Uzmanlar hastaların bir ömür boyu rahat ve sağlıklı bir şekilde dişlerini kullanabilmesi için kaliteli implant uygulamaları yapmaya çalışıyor. Hasta sonraki süreçte ve hayatı boyunca dişlerine iyi baktığı sürece implantlarınızı bir ömür boyu da kullanabilirsiniz.

implant tedavisi

İmplant; eksik dişlerin yerine konması amacıyla, çene içerisine yerleştirilen çoğunlukla vida şeklindeki yapay bir diş kökü. Çene kemiği titanyumu vücudun bir parçası olarak algıladığından, implantlar çoğunlukla titanyumdan yapılıyor ve implantların yüksek doku uyumu nedeniyle başarı oranı oldukça yüksek oluyor. Diş hekimliğinde çok yaygın kullanım alanı bulma nedeni; tek diş eksikliklerinden, hiç dişi olmayan hastalara kadar, çok geniş bir yelpazede uygulanabilir olması. Bu uygulama, komşu dişlere hiç müdahale edilmeden gerçekleştiriliyor. Gerek çiğneme hissinin normale en yakın olması, gerekse diğer dişlere müdahale etmeden tedavi imkanı yaratması, implantı diş ve ağız sağlığında en çok uygulanan yöntemlerden biri haline getirmiş durumda.

Kimler İmplant Yaptırmalıdır?

Diş eksikliği olan kişiler fonksiyonel ve estetik birçok sorun yaşıyorlar, bu nedenle diş eksikliğinde etkin bir çiğneme yapılamıyor. Diş kaybı, kapanışın da değişmesine neden olduğundan; çene ekleminde sorunlara neden olabiliyor. Ayrıca oluşabilen estetik problemler ve konuşma bozuklukları nedeniyle, kişilerin kendilerine güvenleri de bu durumdan kötü etkileniyor.

box

Dişlerin eksik olduğu bölgelerde zamanla çene kemiğinde erime meydana geliyor. Diş çekimini takiben implantın uygulanması bu erime miktarını önemli ölçüde azaltıyor. İmplant, komşu dişlerden destek almadığından geleneksel köprülere göre daha koruyucu bir uygulama. Çenelerde en sondaki dişlerin eksik olduğu durumlarda sabit bir protez yapılamadığında, hareketli bir protez tercih edilmediğinde ya da tamamen dişsiz ağızlarda çene kemiği silikleştiğinden total protez kullanımı zorlaştığında ve protezin ağız içerisinde oynamasını engellemek amacıyla da implant tedavisi uygulanabiliyor.

box

Eğer siz de diş ve ağız sağlığınız için tedavi olmak veya implant taktırmak için Türkiye’ye gelip en iyi şekilde hizmet alabilirsiniz www.visittobetreated.com adresinden bize başvurun. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece “Formu doldurmanız yeterli”.