Estetik yaptırmadan önce doğru doktoru bulmak ve ona güvenmek büyük önem taşıyor. Çünkü yapılan işlemlerin çoğunda geri dönüş olmuyor. O yüzden de en iyi hastaneyi, en iyi doktoru bulmak ve onlarla birlikte karar vererek bir işlemi yaptırmak en sağlıklısı oluyor. Hamilelik sonrası estetik işlemler için de aynı durum söz konusu oluyor.

Hamilelik sonrası yapılan estetik işlemler

Kadınların estetiğe en çok ihtiyaç duyduğu zamanlar hamilelilik sonrası vücutta yaşanan deformasyonlardan dolayı oluyor. Kilo alıp vermeden kaynaklanan karın bölgesinde sarkmalar, memelerde oluşan bozukluklar kadınları çok rahatsız ediyor. Hamilelik sonrası estetik işlemler sayesinde hamilelik öncesi vücuda kavuşmak mümkün oluyor.

Karın bölgesini düzeltmek için eğer kişi çok kilolu değilse karın germe ameliyatı yapılıyor. Özellikle sezaryenden sonra deformeler olabiliyor. Karın germe ameliyatında göbek deliği ile sezaryen izi arasında kalan çatlak doku, buruşuk doku tamamen çıkartılıyor. Ameliyattan sonra gergin ve dümdüz bir karın ortaya çıkıyor.

Ek olarak bel bölgesine de liposuction uygulanıyor. Böylece bel girintisinin tekrar ortaya çıkması sağlanıyor. Emzirme dönemi sonrası memeler dikleştirilebiliyor ya da silikon protezlerle dolgunlaştırılabiliyor.

Liposuction ile yağlardan kurtulabilirsiniz

Liposuction en sık yapılan estetik işlemler arasında yer alıyor. Liposuction özellikle vücudun değişik bölgelerindeki anormal yağ birikimlerini, fazla yağ birikimlerini azaltmak için kullanılıyor. Örneğin karın bölgesinde, sırt bölgesinde, bel bölgesinde, bacaklarda, kollarda, çene altında ve yanaklarda aşırı yağlanma varsa bunları liposuction ile azaltmak mümkün oluyor.

Liposuction genel anesteziyle ameliyathanede gerçekleşiyor. Yağ dokusunu parçalamak için küçük deliklerle sıvı enjekte ediliyor ve 15 dakika o sıvının etkisi bekleniyor. Ardından da işleme geçiliyor.

Bir seferde yaklaşık 5-10 litreye kadar yağ almak mümkün oluyor yani kişi ameliyata girdikten sonra, karın bölgesindeki, bacak bölgesindeki, belindeki yağların hepsini bir seansta, bir ameliyatla aldırabiliyor. Bu işlemi yaptıktan sonra ameliyattan uyanmadan önce kişiye bir korse giydiriliyor. Bu korsenin en az 3 hafta kullanılması gerekiyor. Böylece vücut yeniden şekilleniyor, karın dokusu yapışıyor ve düzgün bir karın ortaya çıkıyor. Alınan yağlar, hasta isterse ve ihtiyacı varsa vücudun değişik yerlerine enjekte edilebiliyor. Örneğin, yanak doldurmak için kullanılıyor.

Brezilya Poposu

Son zamanların moda estetik uygulamaları arasında Brezilya Poposu bulunuyor. Vücudun farklı yerlerindeki yağlar alınıyor ve popoyu şekillendirmek için, daha diri ve daha genç bir popo yapmak için kullanılıyor. Bu işlemin süresi yani ameliyatın süresi kişinin vücudundaki yağların miktarına bağlı olarak, kaç bölgeye liposuction yapılacağına bağlı olarak değişiyor. 2 saat ile 4 saat arasında süren bir işlem oluyor. Hastanın bir gece kalması ve dinlenmesi öneriliyor. 2 gün sonra bir kontrol yapılıyor ve ondan sonra kişi normal hayatına dönüyor.

 

Tıptaki gelişmeler, hastalıkların teşhis ve tedavisinde kullanılan yeni yöntemler sayesinde insan ömrü gittikçe uzuyor. Sağlıklı, genç ve güzel görünmek kadın, erkek birçok kişi için daha da önem kazanıyor. Özellikle kadınlar hamilelik sonrası vücutlarında oluşan deformeleri düzeltmek için estetik uzmanlarına başvuruyor. Hamilelik sonrası estetik dokunuşlar hanımları baştan yaratıyor. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.