Saç dökülmesi günümüzde pek yok kişinin karşılaştığı bir problem. Çoğunlukla erkeklerde görülse de kimi kadınlar da seyrek saç ve saç dökülmesi şikayetiyle saç ekimi yaptırıyor. Yani saç dökülmesi ne kadar yaygın bir problemse saç ektirmek de bir o kadar yaygın ve popüler bir hale geldi. Saçlarımız yüzümüzü çehreleyen ve yüz ifademizi belirleyen en önemli etkenlerden biri. Dolayısıyla insanlar artık saç dökülmesi problemini kabullenip ömür boyu bununla mücadele etmek yerine saç ektirerek bu problemden tamamen kurtulmayı tercih ediyorlar.

Günay G. de saç dökülmesinden muzdarip sayısız insandan yalnızca biri. Günay 43 yaşında, evli ve bir çocuk babası. Genetik dökülmeye bağlı olarak saçlarını erken yaşta kaybetti ve eşinin cesaret vermesi ile saç ektirmeye karar verdi. Saçı dökülen pek çok insan gibi Günay bey de benzer şeylerden şikayetçiydi. Saçlarını taramayı özlüyordu, aynaya baktığı zaman rahatsızlık duyuyordu. Bu sebeple saç ektirdiği zaman daha mutlu olacağını düşünüp saç ektirme kararını aldı. Günay Bey’in bu süreçte en büyük destekçisi ise eşi olmuş.

Saç ektirme kararı almak kolay bir şey değil, fakat işler bu kararı aldığınız zaman bitmiyor. Öncelikle güvenilir ve iyi bir saç ektirme merkezi bularak gerekli tetkikleri yaptırmalı ve bu işlem için hazırlanmalısınız.

Günay Bey’in Saç Ektirme İşlemi

Günay Bey’in saçları genetik yapıya bağlı dökülme sonucu prontal bölge denilen alnın üst kısmından orta kısmına kadar dökülmüştü. Genellikle erkeklerde otuz beş yaşına kadar genetik yapıya bağlı dökülme başladığında saçın yaklaşık yüzde ellisi dökülmüş oluyor. Önce Günay Bey’in saçının dökülmesinin sebebi araştırıldı ve genetik yapısına bağlı olduğu tespit edildi. Doktorlar bu işlem için protokolleri saptadı ve Günay Bey’e aktardılar. Doktorlar işlemin lokal anestezi altında yapılması gerektiğinde karar kıldı, bu işlem için yaklaşık altı yedi saatlik bir süre belirlediler.

Günay Bey’in bu operasyon sonrası iyileşme süresi ise oldukça kısaydı. Bir haftada iyileşti ve üçüncü günde de yıkama yapabildi. Bu operasyonda yaklaşık üç bin beş yüz greft uygulandı. Günay Bey’in saç yapısı biraz farklı olduğu için yapılan işlemin doğal ve estetik durması için özel bir uygulama yapıldı. Bu özel uygulama ise smart slitin yöntemiydi.

Smart Stilin Nedir?

Smart Stilin kişinin kendi saç modeline ve saç yapısına uygun kanal açma yöntemidir. Günay Bey’in saçı da diğer saç tiplerinden farklı olarak paralel düzeyde uzuyordu. Bu sebeple uzman doktorlar Günay Bey’in işlemini yaparken smart stilin yöntemini kullanmayı uygun gördü.

Saç dökülmesi ne kadar yaygın bir problem olsa da artık saç ekimi de bir o kadar popüler hala geldi. Bunun sebebi Türkiye’deki uzman saç ekim merkezlerinin varlığı. Gerek Türkler, gerekse yabancılar saç, sakal, bıyık ve kaş ekimi için Türkiye’yi tercih ediyor. İnsanlar bir ömür boyu saç problemiyle boğuşmaktansa saç ekimi işlemiyle hayatlarında yeni bir sayfa açıyorlar.

Eğer siz veya bir yakınınız saç ekim işlemi yaptırmak istiyorsa Türkiye’ye gelip en iyi şekilde hizmet alabilirsiniz. www.visittobetreated.com adresinden bize başvurun. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden ve estetik merkezlerinden  tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece “Formu doldurmanız yeterli”.