Gülbeden B. dişlerinin görüntüsünden rahatsızdı. Rahat gülemiyor, rahat yemek yiyemiyordu.  Rahat ve kendine güvenli bir gülümseme hem kendinize güveninizi arttırır hem de karşınızdaki insanı etkilemenizi  sağlar.

Gülbeden Hanım 37 yaşında. Sosyal bir hayatı var. Başarılı bir iş kadını. Onun işinde ve sosyal hayatında kendine güvenli olmak çok önemli.  Bunun neticesinde de Gülbeden Hanım, Visit to be Treated aracılığı tedavisi için başvurdu. Ve Gülbeden Hanım’ın istekleri doğrultusunda, hem estetik hem de sağlıklı dişler yapıldı. Sonuç gerçekten de muhteşemdi.

Dişlerinizin sağlıklı olması çok önemli. Ama aynı zamanda estetik olmasını da istemez misiniz? Estetik, sağlıklı ve çekici bir gülümsemeye, iyi bir gülüş tasarımı ile sahip olabilirsiniz.

Gülüş tasarımı, sosyal çevrede önemli bir iletişim aracı olarak ön plana çıkar. İyi, sağlıklı ve estetik bir gülümseme hem insanların size olan güveni artar. Sağlıklı ve beyaz bir gülümseme, statüyü belirlerken, kişinin kendine olan güvenini arttırır. Gülüş tasarımı, Diş hekimliğinde en fazla tercih edilen tedavilerden biridir. Kişinin yüzüne uygun estetik ve ideal olan gülüşünü kazandırabilmektedir. Sağlık ve doğallığı da birleştirerek sağlıklı bir gülüşe sahip olmak artık çok kolay.

Gülüş estetiği nedir?

Gülüş tasarımı, kişinin istediği gülüşe sahip olması için yapılan tedavilerin bütünüdür. Gülüş tasarımı her isteyen insana yapılabilir. Gülüş tasarımını uygulamak için belirli bir yaş sınırlaması yoktur. Yani 18 yaşın üzerindeki herkese yapılabilir. Gülüş tasarımında dikkat edilecek bazı unsurlar vardır. Bunlardan birinci ve en önemli olanı; diş etleridir. Çünkü diş etleri de gülüş tasarımının çok önemli bir unsurudur, yüzün genel görünümüdür. Aynı zamanda yüz ve diş etleri ile dişler bir bütün olduğu için hepsini bir bütün olarak değerlendirip gülüş tasarımını buna göre dizayn ediliyor.

Gülüş tasarımının sağlanması için başvuran hastanın yalnızca bir gününü ayırması yeterli oluyor. Öncelikli olarak hastanın dijital ortamda ölçüleri alınıyor. Bu işlem klasik, geleneksel ve hastayı rahatsız edecek kaşıkların ağza sokulduğu ölçülerle yapılmıyor. Dijital olarak, oldukça konforlu şekilde ölçü alınıyor ve bilgisayar ortamına aktarılıyor. Daha sonra hastaya en uygun bir tasarlama yapılıyor. Güzel dişler tasarlandıktan sonra da üretim aşamasına geçiliyor ve aynı gün içerisinde hastanın dişleri takılabiliyor. Hasta iş gezisi için, seyahat için ya da günü birlik olarak gelmiş olsa bile, aynı gün içinde işlem tamamlanabiliyor.

Gülüş tasarımı aynaya baktığımızda kendimizi nasıl görmek istediğimizle ilgilidir. Burada sadece dişler değil, dudak yapısı , burun ve yanaklarla bir arada düşünerek bir tasarım yapmak gerekiyor. Bu da bir sanatçı inceliği istiyor.

Gülüş estetiği nasıl yapılır?

Gülüş tasarımı lamine porselenler ile zirkonyum kronlar ile, diş beyazlatmayla ve ortodontik tedaviyle yapılabilir. Gülüş tasarımı yapılırken öncelikle dijital olarak hastadan tam bir ölçü alınıyor. Dijital ölçü, bilgisayar ortamına aktarılıyor ve burada hastanın yüzüne uygun olarak hesaplamalar yapılıyor. Ardından dişlerin boyutları, şekilleri, renkleri bile bilgisayar ortamında seçiliyor ve hasta kendisine uygun olan dişleri bilgisayar ortamında görebiliyor. Ondan sonra üretim aşamasına geçiliyor. Aynı gün içerisinde hastanın dişleri porselen fırınlarında yapılıyor, hazırlanıyor ve estetik olarak uygulanıyor. Tüm bu aşamalardan sonra ise hasta istediği gülüşe sahip olmuş oluyor ve gülüş tasarımı tamamlanıyor.

Gülüş tasarımı aşamasında dişlerin oluşturduğu bölgenin estetiği (beyaz estetik) ve diş etlerinin oluşturduğu bölgenin estetiği (pembe estetik) mutlaka değerlendirilmeli. Bu amaçla ilk olarak fotoğraf üzerinde dişetlerinin hangi seviyede olması gerektiği belirlenir. Ardından hangi dişlerin tasarıma dahil edileceğine karar verilir. Bu aşamadan sonra ise dişlerin diş-dişeti-kemik seviyeleri klinik ve radyografik olarak değerlendiriliyor. Son aşama olarak ise tedavi planı netleştiriliyor.

Gülüş tasarımı işleminde sağlıklı dişler de şartlar uygunsa korunuyor. Sağlıklı komşu dişler, gülüş estetiğinde zarar görmüyor. Her zaman dişlerin kesilmesi ve kaplama yapılması gerekmiyor. Çoğunlukla kompozit laminalar, bonding, recontouring ya da diş beyazlatma gibi daha kolay ve koruyucu yöntemlerle estetik beklentilerin karşılanması oldukça kolay bir şekilde mümkün oluyor.

Gülüş tasarımı yaparken hastanın istekleri ile doktorun önerileri bir araya getirilerek en doğru tasarım bulunuyor. Herkese aynı gülüş tasarımı uygulanmıyor. Kişiye özel uygulamalar yapılıyor. Gülüş tasarımının sağlanması için başvuran hastanın yalnızca bir gününü ayırması yeterli oluyor. Öncelikli olarak hastanın dijital ortamda ölçüleri alınıyor. Bu işlem klasik, geleneksel ve hastayı rahatsız edecek kaşıkların ağza sokulduğu ölçülerle yapılmıyor. Dijital olarak, oldukça konforlu şekilde ölçü alınıyor ve bilgisayar ortamına aktarılıyor. Daha sonra hastaya en uygun bir tasarlama yapılıyor. Güzel dişler tasarlandıktan sonra da üretim aşamasına geçiliyor ve aynı gün içerisinde hastanın dişleri takılabiliyor. Hasta iş gezisi için, seyahat için ya da günü birlik olarak gelmiş olsa bile, aynı gün içinde işlem tamamlanabiliyor.

Gülbeden Hanım, dişlerinden şu an çok memnun. Siz de dişlerinizden memnun değilseniz, dişlerinizle ilgili sorunlar yaşıyorsanız, formu doldurmanız yeterli. Visit to be treated aracılığı ile arzu ettiğiniz güzel gülüşe sahip olabilirsiniz.