Gülümsemek, bizi pozitif yapan başlıca etkenler arasında yer alıyor. Gülümseyerek hayata daha farklı pencerelerden bakabiliyoruz. Eğer diş ve ağız yapısında sorunlar varsa bu hem fiziksel hem psikolojik olumsuzluklara neden olabiliyor. Gülüş estetiği bu noktada devreye giriyor. Gülüş tasarımıyla her açıdan çok daha sağlıklı, pırıl pırıl dişlere kavuşmak mümkün oluyor.

Gülüş estetiği nedir?

Gülüş estetiği, diş hekimliğinin ve sanatın birlikte uygulanarak yüze özel ideal gülüşü sağlayabilmek anlamına geliyor.

Hollywood Smile

Hollywood Smile olarak da isimlendirilen mükemmel gülüş görünümünü yakalamak için Da Vinci oranları kullanılıyor. Ancak kişinin doğal yüz hatları ile de uyumlu bir gülüş oluşturulmasına dikkat ediliyor.

Kimler gülüş estetiği yaptırıyor?

Gülüş estetiği için daha çok kadınlar ve iş adamları başvuruyor. Bir gün gibi kısa bir sürede gülüş tasarımı doğal ve sağlıklı olarak yapılabiliyor.

H26angi yöntemler kullanılıyor?

Dijital alanda ve teknolojideki gelişmeler diş hekimliği alanına da yansıyor. Özellikle görüntülemedeki gelişmeler sayesinde eskiden olduğu gibi kaşıkla ağız içinden ölçü almak gibi yöntemler yavaş yavaş terk ediliyor. Bunların yerine kameralarla dijital görüntüler elde ediliyor ve diş hekimleri ölçümleri daha hızlı şekilde yapabiliyor. Dijital görüntüleme alanında kullanılan CEREC sistemi en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. CEREC ile 10 gün sürecek ölçüm, teknisyenlik işleri 1 günde gerçekleşebiliyor. E-max –zirkonyum –laminate veneer gibi porselen uygulamalar CEREC gibi cihazlarla çok kısa sürede yapılabiliyor.

En çok nelere dikkat ediliyor?

Gülüş tasarımı yapılırken; dudak yapısı ve dolgunluğuna, diş boylarına ve rengine, diş eti boyuna ve rengine, gülünce diş etlerinin görünme oranına ve tüm ağız bileşenlerinin birbiri ile uyumuna bakılıyor.

Diş eti estetiği nedir?

Pembe estetik olarak da adlandırılan diş eti estetiği uygulamalarında diş eti seviyelerinin değişimi sağlanabiliyor. Bu daha çok lazer uygulamaları ile gerçekleştiriliyor.

Beyaz estetik nedir?

Gülüş tasarımının en önemli ayağı diş estetiği oluyor ve bu da beyaz estetik olarak adlandırılıyor. Beyaz estetik dahilinde; porselen kaplama, dişlerde varsa çentiklerin, kırıkların düzeltilmesi (bonding), beyazlatma ve dolgu gibi işlemler yapılıyor.

Gülüş estetiği ne kadar sürede yapılıyor?

Kişinin durumuna ve yapılacak işlemlerin sayısına göre gülüş estetiği 1 günde yapılabildiği gibi birkaç hafta da sürebiliyor.

 

Dudak, diş eti ve dişlerin bir bütün olarak düşünülerek estetik kriterler doğrultusunda kişinin yüz yapısını en doğal ve mükemmel şekilde tamamlaması adına gülüş estetiği işlemleri yapılıyor. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.