Yaşadığımız olayların etkileri bazen uzun yıllar boyunca bizi etkileyebiliyor. Geçirdiğimiz kazalar sonucu vücudumuzdan silinmeyen izler farklı rahatsızlıklara da sebep olabiliyor, tıpkı Şerafettin Bey’e olduğu gibi. Şerafettin Bey 22 yaşında, çocukluğunda geçirdiği kaza nedeniyle birçok ameliyat oldu. Ancak bıyık ve sakal bölgesinde bazı izler yok olmadı. Daha sonra birçok saç ekim merkezinde saç, sakal ve bıyık için operasyonlar geçirdi ancak hepsi hayal kırıklığı ile sonuçlandı.

Tedavi Başlangıcı

Şerafettin Bey tedaviye başlarken morali çok bozuktu ve umutsuzdu, bir çözüm arıyordu. Son geçirdiği başarılı ameliyattan önce yedi operasyon daha geçirmişti. Bunlar genellikle kendisine önerilen balon tedavisiydi. Bu tedavi yöntemini daha önce deneyip memnun kalmadığı için başlarda tekrar saç ekimi yaptırmaya pek sıcak bakmıyordu çünkü bir netice alamamıştı ve çok zorlu işlemler geçirmişti.

Bahsedilen balon tekniği tıpta çok eskiden beri kullanılıyor, yaklaşık otuz kırk yıllık bir geçmişi var. Bu yöntem önceleri uygulanan tekniklerden geliyor ama şu anda mikro düzeyde alınan greftlerin dokusunda herhangi bir nekroze yoksa kesinlikle çıktığını gösteren bir çalışma bu. Hastaları hem zaman olarak hem estetik anlamda fazla yormadan çok kısa sürede  sonuca ve başarıya götürüyor, tıpkı Şerafettin Bey’de olduğu gibi. Bu işlem yaklaşık 12 saatte bitiyor ve 3 ay gibi kısa bir süre zarfında sonuç alabiliyorsunuz. Zaman içerisinde de daha çok sonuç vermeye başlıyor.

Türkiye’de Saç Ekimi

Türkiye’deki merkezler saç, sakal, bıyık ekiminde son teknolojiyi kullanarak ve bilimsel çalışmalardan faydalanarak kişiye özel tedaviler uygulayarak bu işlemi gerçekleştiriyor. 50 farklı ülkeden hastaya hizmet veriyor.

Şerafettin Bey’in Başarılı Operasyonu

Bu çalışmada sakal ekimi, saçın bir kısmı parsiyel ekimi, kaş ekimi, bıyık ekimi içerisinde komple on bir saat gibi uzun bir sürede gerçekleşiyor gibi gözükse de bu dört bölgeye ve yanık bölgesine, yani yanık iyileşmiş ve orada skatrizan doku oluşmuş. Bu dokunun içerisine saç köklerini yerleştirip özel bir bioteknik denilen bir uygulama ile de kök hücre desteği vererek saçın ekilen saçın sakal, kaş, bıyık ve normal saç bölgesinde birebir çıkmasını sağlanıyor. Yüzünüzde ya da saçınızda travma sonrası oluşan izleri yok etmek, estetik bir görüntü sağlamak için doğru merkezi bulmanız gerekiyor. Çünkü yara ve yanık oluşan deriye ekim yapmak ancak tecrübeli uzmanlar tarafından gerçekleştirilebiliyor.

saç ekim teknikleri

Şerafettin Bey’in geçirdiği operasyon başarılı bir çalışma oldu.  İnsanlar çeşitli ştedavi metotlarıyla karşılaşabiliyor. Balon tekniği, flep kaydırma denilen tedavi yöntemleri de var. Bütün bunlar bunun gibi yüz noktalarında risk taşıyan çalışmalar. Bu çalışmada ise uzmanlar deriyi hiç oynatmadan kök saç foliküllerini alarak oraya transfer ediyorlar. Sadece yapıldıktan sonra kök hücre desteği verecek özel bir uygulamayla orende bioteknik aplikasyonu dediğimiz yani o uygulamayla da bu desteği vererek birebir hiçbir saç folikülü kaybolmadan dört beş bölgesindeki kaybolmuş kıl foliküllerini tekrar yerine koyarak hastaları tedavi ediyorlar. Şerafettin Bey’in bu işlemden sonra hayatı değişti, şu anda aynaya bakmaktan çekinmiyor, eskisine göre çok daha pozitif hissediyor.

Şerafettin bey’e operasyonda 4600 greft uygulandı. Artık sakalını uzatabiliyor, tıraş olabiliyor. Türkiye’nin yurtdışındaki saç ekim merkezlerinden en büyük farkı; hızlı, uygun maliyetli ve doğal operasyonlar gerçekleştirmesi.

Eğer siz veya bir yakınınız saç ekim işlemi yaptırmak istiyorsa Türkiye’ye gelip en iyi şekilde hizmet alabilirsiniz. www.visittobetreated.com adresinden bize başvurun. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden ve estetik merkezlerinden  tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece “Formu doldurmanız yeterli”.