Estetik girişimler, sağlıkla bağlantılı olarak düşünülmeli. Hele burun ameliyatı gibi hayati bir organla ilgili bir estetik yapılacaksa hastane ve doktor seçimi çok iyi yapılmalı.

Burnunuzdan memnun değilsiniz ve estetik yaptırmak istiyorsunuz. Güzel bir buruna sahip olmak elbette hakkınız, ancak bu ameliyatı yaptırırken burnun koku alma gibi fonksiyonlarını kaybetmemesi çok önemli.

Fonksiyonel burun ameliyatı nedir?

Fonksiyonel burun ameliyatında aslında en önemli faktör burun fonksiyonları. Fonksiyonel burun ameliyatı deyince aklımıza ne geliyor? Tabii ki burnun en önemli fonksiyonu, nefes almak. Fakat bunun yanında burnun bilmediğimiz bir çok fonksiyonu da var.  Bunun yanında burnun ısıtma fonksiyonu da vardır. Aldığımız nefesi ısıtarak içeriye verir. Dışarıdaki artı 50, eksi 50 derecedeki ısıları burun 31-37 derece arasına getiren fonksiyonları mevcut. Bunun yanında koku alma işlevi de oldukça önemli. Bildiğiniz gibi burnumuz çok iyi koku alan bi organımız. Burundan eğer koku alamazsak yediklerimizin tadını bile alamıyoruz. Koku alma, aynı zamanda çevremizle irtibatımızı, kendi çevremizin de farkına varmamızı sağlıyor. Mesela bir yangın kokusunu almak gibi…  Onun için burun fonksiyonlarını ve fonksiyonel burun ameliyatlarını önemsemek gerekiyor.

Burnunuzda sonradan ya da doğuştan fonksiyon bozukluğu olabilir. Günümüzde estetikle burun fonksiyonel ameliyatlarını bir arada yapılması mümkün. Bu sayede güzellik ve sağlığı birlikte bulabilirsiniz.

Böyle bir ameliyatın süresi ne kadar oluyor?

Bu ameliyatların süresi ameliyathanede 2 saati geçmiyor. Yapılan tüm işlemler de bu ameliyat dahil. Yani estetik ameliyat da dahil, fonksiyonel ameliyat da bu süreye dahil oluyor. Bazen bu fonksiyonel ameliyatlara hastanın sinizütü varsa bunu da eklemek mümkün. Sinüzütini de bu ameliyat ile tedavi etmek oldukça kolay. Ameliyattan sonraki dönemde hasta anestezi aldığı için biraz istirahat etmesi gerekiyor. Hasta ilk gün istirahat ediyor. 2. gün bütün fonksiyonları yerine geliyor. Günlük hayatına devam edebiliyor. Ameliyattan sonra her şeyi yiyip içebiliyor hastalar. Hiçbir ağrı ya da acı olmuyor. 2. günden sonra eğer burun içine destek koyulduysa destekler alınıyor. 2. günden sonra da artık yolculuk yapılabiliyor.

Ameliyattan 3-4 saat sonra yemeğinizi yiyebiliyorsunuz, anestezinin etkisi de geçmiş oluyor o sürede. Ağrı, sızı hissetmeden 2.gün normal hayatınıza dönüyorsunuz.

Diğer burun estetiği ameliyatı yöntemleri neler?

Gelişen teknoloji ve gelişen cihazlarla kısa sürede acısız ve ağrısız ameliyat yapmak mümkün oldu. Ses cerrahisi adı verilen, ses üreterek burun ameliyatını sağlayan cihaz ile, operasyon oldukça kolay şekilde tamamlanıyor. Ameliyattan sonra da hasta için oldukça konforlu geçiyott. Komplikasyonlar ortadan kalkıyor. Burun ameliyatlarından sonra en sık karşılaşılan problem olan nefes darlığı sorunu meydana gelmiyor. Burnun şekli bozulmuyor.

Özellikle yurtdışından estetik için Türkiye’yi gelen hastalar burun estetiği için bu yöntemi tercih ediyor. Bunun nedeni gelişen teknolojilerin ve uzman doktorların kısa sürede ve ağrısız operasyonlar yapabilmesi. elbette fiyatların Avrupa ve Amerika’ya göre çok ucuz olması da bunda etken.

Ses cerrahisi ile burun ameliyatı nasıl yapılır?

Normal şartlarda guj ve çekiç ile, yumurta kabuğundan bir parçayı düzgün bir şekilde veya hatasız bir şekilde altındaki kısma zarar vermeden çıkarma olasılığı normalde yok. Fakat ses dalgasıyla çalışan bu tip cihazların en büyük özelliği; hem dışardaki kemik ve kıkırdak yapıya istediğiniz şekli verebiliyorsunuz ve müdahele edebiliyorsunuz. Onun altında hayati organın nefes alma ile ilgili olan fonksiyonel doku kısmına hiç zarar vermiyor. Yani aleti elinizle veyahutta herhangi bir dokuya tuttuğunuz zaman herhangi bir kesme etkisi yok. Elbette sadece teknolojinin iyi olması yetmiyor. Çünkü o teknolojiyi kullanan bir el var.

Kullanım açısından oldukça rahat olan bu cihazın yalnızca tecrübeli, profesyonel ve deneyimli ellerde kullanılması gerekiyor. Burna değmesine rağmen, herhangi bir dokuya zarar vermeden yalnızca işlem görmesi gereken alana uygulanıyır. Hiçbir dokuya müdahale etmeden hem estetik açıdan, hem de fonskiyonel açıdan hasta tatmini sağlanıyır. Ses yöntemi, kesi aletlerinde bir devrim olaraak kabul ediliyor.

Bu teknoloji, günümüzde burun estetiği için yeni bir çığır açtı. Burnun tamamına müdahale etmek yerine, yalnızca düzeltilmesi gereken alana operasyon yapılması, burun ameliyatı korkusunu da ortadan kaldırdı. Ameliyattan sonra kaliteli bir yaşam sürmek, şimdi çok kolay.

Ameliyattan sonraki süreç nasıl ilerliyor?

Burun kemik ve kıkırdak yapısına müdahele ederken kırma ve parçalanma denilen olaylar alttaki dokuların hiç birisinde bir zarar oluşturmuyor. Dolayısıyla ne bir damar, veyahutta bir sinir paketi bundan zarar görmüyor. Bu sayede d hastalar 2 gün içerisinde normal günlük fonksiyonlarına dönebiliyor. Rahatça nefes alıyor, işlerini ameliyat olmamışçasına halledebiliyor.  Herhangi bir şişlik ve morluk görülmüyor hastalarda. Dolayısıyla ağrı, şişlik ve morluğun olmaması 2 gün sonra normal işlerini yürütebilmeleri sağlıyor. Ameliyat sonrasında tampona ihtiyaç olmaması ve ameliyatın hemen sonrasında da ufak tefek hatalar denilen; küçük kemik çıkıntıları söz konusu olmuyor. Ameliyattan sonra hastayı rahatsız edebilecek küçük kemik artıkları söz konusu olmuyor. Hepsi de kullanılan bu cihaz sayesinde gerçekleşiyor.  Dolayısı ile hastalar açısından oldukça konforlu ve rahat bir süreç geçiyor. Bunun dışında ağrı ve şişlik, morluk olmaması bakımından hem de çok kısa zamanda işlerine geri dönmeleri bakımından sıkça tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. 2 gün içerisinde hiçbir tampon kullanmadan normal günlük fonksiyonlarına hastalar devam edebiliyorlar.

Siz de nefes almakta güçlük çekiyorsanız, burnunuzu estetik açıdan beğenmiyorsanız ve klasik burun estetiği yöntemlerinden korkuyorsanız, bu yöntem tam size göre. Türkiye’nin en kaliteli ve en iyi burun estetiği doktorları ile iletişime geçmeniz için yapmanız gereken tek şey formu doldurmak. Visit to be Treated aracılığı ile uzmanlarımız en kaliteli hizmeti, en uygun fiyata size sunuyor.