Daha iyi görünmek için artık erkekler de estetik operasyonlara rağbet gösteriyor. Günün koşullarına uyarak, bakımlı olmak için erkeklerin gösterdikleri çaba, eskiye oranla hızla artıyor. Tıp bilimindeki ilerlemeler, ortalama yaşam sürelerini artırırken, insanlar kendilerini oldukları yaşa göre daha genç hisseder hale geliyor.  Bu da hissedilen yaşı dış görünüme aktarma isteğini doğuruyor.  Erkekler de kendilerini takvimsel yaşlarından daha genç hissettiklerinden, daha fit ve dinamik görüntüye sahip olmak istiyor. Estetik ve plastik cerrahi doktorları artık erkek estetik ameliyatlarının daha sık yapıldığını söylüyor.

Erkekler nasıl görünmek istiyor ve neden erkek estetik ameliyatları yapılıyor?

Aslında erkeklerde de kadınlara benzer bir estetik kaygı bulunuyor. Onlar da karşı tarafın onları daha çok beğeneceği bir dış görünüşe sahip olmak istiyorlar. Uzmanlar ayrıca erkeklerin fiziki görünüşlerinin güçlü ve kararlı duruşa destek olmasını arzuluyorlar. Bunun için de örneğin; adeleli bir vücut yapısı, kadınların daha çok istediği küçük ve kalkık bir burundan ziyade daha karakteristik bir burun istiyorlar. Güçlü bir çene görüntüsünün, kaşların bulunduğu kemiklerin çıkık olmasının, kaşların çok havaya kalkık olmamasının da kararlı duruşu desteklediği düşünülüyor.

Genele bakılınca, daha estetik olarak kabul edilen erkek vücudunda; geniş kalça istenmiyor. Üçgen vücutlu olmak yani omuz ve göğüs kafesinin geniş, bacaklar ve kalçanın dar olması gibi özellikler ön plana çıkıyor.

Eskiden estetik yaptırmak saklanacak bir durumken günümüzde artık bu tabu yıkılıyor. Aktif ve zinde bir yaşam için spor ve sağlıklı beslenmeyi yeterli görmeyen erkekler yakın çevrelerinin duymasından endişe etmeden estetik yaptırabiliyor.

Erkek estetik ameliyatları arasında en çok hangileri tercih ediliyor?

Hem kadınlarda hem de erkeklerde en çok istenen estetik ameliyatlar arasında meme ameliyatı bulunuyor. Jenekomasti denen erkekte memenin normalden büyük olması durumlarında erkek estetik ameliyatı olarak meme küçültme operasyonu gerçekleştiriliyor. Erkek estetik ameliyatları arasında en çok istenenler arasında göbeklerin küçültülmesi de bulunuyor.

Ayrıca erkekler; yüzdeki yaşlanma belirtilerinin giderilmesi için de estetik operasyonlara başvuruyor. Çene küçük ve gerideyse bu durum da estetik ameliyatla çözümlenebiliyor. Kırışıklıklar; iple yanak ve kaşlar asılarak düzeltilebiliyor. Bunun için tam bir ameliyat bile gerekmiyor, iğnelerle müdahale yapılarak işlemler gerçekleştiriliyor. Göz altı torbaları içinse kişinin kendi dokusundan alınan yağlarla destekleme yapılıyor ve ömür boyu sürecek kalıcı sonuçlar elde edilebiliyor.

Liposuction erkeklere de yapılıyor mu?

Yağların vakumla emilerek alınması yöntemi olan liposuction erkek estetik ameliyatları arasında kullanılan yöntemler arasında yer alıyor. Genellikle göğüs ve göbek bölgesinde bu yönteme başvuruluyor. Yağlanma çok küçük bir bölümdeyse küçük bir delikten giriş yapılarak, yağları eritip, vakumlama yapılabiliyor. Yağ eritimi yapılırken, erkeklerin yağları kadınlarınkinden daha sert olduğu için daha farklı uygulamalara ihtiyaç duyulabiliyor. Mesela; ses dalgaları kullanılan özel cihazlarla yağların ısıtılıp eritilmesinden sonra vakumlama yapılması tercih edilebiliyor. Spor yapmadan six pack karın görüntüsüne ulaşmasının bir yolu da yine liposuction’dan geçiyor. Karın bölgesi yağları özel yöntemlerle şekillendirilerek sanki six pack karın kası yapılmış görüntüsü elde edilebiliyor.

 

Görselliğin çok önem taşıdığı modern dünyada herkes estetik kaygılar taşıyor. Farklı tekniklerle fiziki görüntüyü değiştirmek oldukça kolay olabiliyor. Erkek estetik ameliyatları sayısı da günden güne artıyor. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.