Kolay ulaşılabilir olma, gelişen teknolojiye ayak uydurma, hasta güvenliğini ve konforunu ön planda tutma vizyonu ile hareket etmekte uluslararası hastaların en çok tercih ettiği sağlık kuruluşları ile sizleri tanıştırmak tayız. Türkiye’de ciddi anlamda hizmet veren birçok tıp merkezi tıp dünyasındaki gelişmeleri anında takip ediyor ve uyguluyor. Akciğer ameliyatı operasyonlarında endoskopik yöntem son 10 yıldır sadece gelişmiş ülkelerde kullanılıyor.

Endoskopi bildiğimiz gibi

Endoskopi bildiğimiz gibi batın ameliyatlarında laparoskopi olarak adlandırılıyor. Toraks yani akciğer ameliyatlarında da torakoskopi olarak adlandırılır bunun kısa adı da vats olarak bilinir. Video assisted torakoskopik search yani video yardımlı akciğer ameliyatlarıdır. Bütün dünya da şu anda çok sık kullanılan bir ameliyat şeklidir. Akciğerler öncelikli olması ile beraber göğüs kafesi içerisinde bulunan farklı bir çok hastalığın gerek teşhisinde ve gerekse tedavisinde çok az, cüzi olarak doku hasarı ile yapılan kapalı operasyon şeklidir. Bu yöntemde açık ameliyatlarda olduğu gibi kaburga arasındaki bölge açılmıyor. Özellikle akciğer kanseri vakalarında bu yöntem tercih ediliyor.

Günümüzde teknolojik gelişmelerle

Günümüzde teknolojik gelişmelerle bütün akciğer hastalıklarında akciğer cerrahisinde torakoskopik ameliyatlar yapılmaktadır. En sık karşımıza çıkan akciğer kanseri hastalığıdır. Akciğer kanserlerinde bütün dünyada artık çok miktarda bu ameliyatlar gerçekleştirilmektedir. Türkiye’ de bu ameliyatı yaparak çok iyi sonuçlar alan hastanelerimiz var.

Ayrıca Pnömotorask (Akciğerde hava kaçağı) gibi iltihaplı akciğer sıvıları gibi bronşektazi gibi bronş hasarı olan farklı türlerde akciğer hastalıklarında cerrahi endikasyon olan hastalıklarda vats yani kapalı ameliyatlar uygulanmaktadır. Farklı ülkeler de yaşamakta ve bu hastalıktan dolayı ameliyat gerektiren bir teşhis konmuş bir hasta varsa, gönül rahatlığı ile Türkiye’ye gelip, hastanemizde ameliyat olabilirler.

Karşılaştırmalı araştırmalar mevcut

Araştırıldığında ilgili bir sürü yayın yapıldığı görülecektir. Sayıları binleri bulan vakalar konusunda karşılaştırmalı araştırmalar mevcuttur. Endoskopi yapılan hastalarda çok ciddi bir yaşam kalitesi artışı görmek mümkündür. Ameliyat süresi kısa ve hastanın hastanede kalma süresi çok az olduğu için hastalar iyileşme süreçlerini çok daha rahat atlatıyorlar ve günlük yaşamlarına, iş ya da sosyal hayatlarına dönmeleri çok daha kolay oluyor. Bu yüzden torakoskopik cerrahinin açık cerrahiye göre ciddi şekilde bir üstünlüğü vardır. Elbette bu ameliyatı yaptıracağınız hastane ve ameliyat ekibinin kim olduğu çok önemli. Eğer yanlış bir hastane ve ekip olursa sağlığınızdan, zamanınızdan ve paranızdan olabilirsiniz. Bu çok dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Bu ameliyatlar ilk yapıldığında maliyetleri yüksekti. Çünkü kullanılan teknolojiler ve ameliyat sırasında kullanılan malzemeler çok pahalıydı. Bu da hastaların açık ameliyatı tercih etmesine neden oluyordu. Ancak yıllar geçtikçe maliyetler düştü. Hastalara, sağlık ve konforun dışında mali açıdan da avantajlar sağladı.

Tam teşekküllü bir hastanede

Bu ameliyatlar teknoloji ile tecrübenin birleştiği ameliyatlardır. Dolayısıyla tam teşekküllü bir hastanede, kullanılan teknolojilerin de dünyanın en gelişmiş ülkelerindeki en iyi hastanelerle aynı olması tedavi görmekte olan hastanın avantajıdır. Diyelim ki, hastanız endoskopik yöntemle ameliyatı oldu ve kemoterapi ve radyoterapi görmesi gerekli olduğuna karar verildi. Bunlar için bir başka sağlık kuruluşuna gitmeniz gerekebilir. İşte burada doğru seçim hastanın tedavi ve iyileşme sürecini de hızlandırır.

Türkiye’de birçok hastanemizde endoskopik ürünler son teknolojiyle üretilmiş ürünlerdir. Kamerasından kullandığımız cerrahi aletlere otomatik stopemlere kadar hepsi en son model aletler kullanılmaktadır.

Kapalı sistem ameliyatlar yani torakoskopik ameliyatlar önemli ve bu ameliyatları sayı olarak en fazla yapan ülkelerden biriyiz. Başarı oranlarımız da çok çok yüksek.

Siz kendinizi uzmanlara teslim etmenin huzurunu yaşıyorsunuz

Bu bir ekip işi. Tedavi öncesi teşhis sürecinde ameliyat kararı verildiyse ilgili hastanemizin ekip olarak kurduğu doktorlardan ve uzmanlardan oluşan bir kurul tarafından inceleniyorsunuz. Tedavinin aşamalarına bir değil birçok hekim karar veriyor. Ve siz kendinizi uzmanlara teslim etmenin huzurunu yaşıyorsunuz.

Peki, açık ameliyatlarla endoskopik ameliyatlar arasındaki fark nedir?

Evet, bu güzel ve önemli bir soru. Açık ameliyatlarda, hastalar ameliyat sonrası özellikle akciğer kanserlerin de ortalama 5-7 gün arasında hastanede yatıyor.

Endoskopik ameliyatlarda ise her şey normal giderse 3 – 4 günde en fazla 4 günde hastalarımız taburcu oluyor. Açık ameliyatlardan sonra hasta iş hayatına veya sosyal hayatına ortalama 2 hafta sonra başlarken kapalı ameliyatlardan sonra 1 hafta sonra rahatlıkla doğal yaşam standartlarına başlayabiliyor. Doku ve kan kaybı az oluyor. En önemlisi ameliyat sonrası hastanın ağrıları çok az oluyor. Doğal olarak hastanın yaşam kalitesi artıyor.

Hastaya tercüman, ulaşım, konaklama desteği

Türkiye’de birçok hastane uluslararası hastaların çok sık başvurduğu bir merkez konumundadır. Hastaya tercüman, ulaşım, konaklama desteği veriliyor. Hastanın herhangi bir sorunu olursa 7/24 ilgilenecek bir ekibe sahipler.

4 gün ile 6 gün arasında taburcu

Yurt dışından gelen hastalarımızın dosyalarını inceledikten sonra ortalama 1 – 2 gün önce çağırıyoruz.

Dilerse hasta hizmeti kendi ülkesindeyken almaya başlıyor. Yurt dışından gelen hastalarımızı ise yatırıyoruz mevcut tetkiklerini inceliyoruz, eksik tetkiklerini tamamlıyoruz. Ameliyatı yaptıktan sonra 4 gün ile 6 gün arasında taburcu ediyoruz. Bir hafta İstanbul’da kalmalarını istiyoruz. Gerekli kontroller yapıldıktan, dikişler alındıktan sonra da yolcu ediyoruz.

İnsan derdini en iyi kendi dilinde anlatır

Bu arada herhangi bir sorunları olursa hastanelerimizde mevcut dış ilişkiler bölümü her an onlarla temasta oluyor. Kendi dillerinde konuşan tercümanlar vasıtası ile iletişim kuruluyor. Hastaların kendi dillerinde konuşabilmeleri, dertlerini kendi dillerinde anlatabilmeleri çok önemlidir. Gerek doktor ve gerekse uzman kadromuz İngilizce, Almanca ve Fransızca gibi dillerden en az birini konuşabiliyor. Tabii hastaların kendi dillerinde isteklerini anlatması, tedavi ile ilgili bilgiler alması hastalar içinde çok önemli. Çünkü insan derdini en iyi kendi dilinde anlatır.

Akciğer çok ciddiye alınması gereken bir organımız

Akciğer çok ciddiye alınması gereken bir organımızdır. Hastalığınız ne olursa olsun size uygun sağlık kuruluşunu bulmanız gerekiyor. O yüzden biz varız. Size doğru seçenekleri sunuyor ve alternatifler yaratıyoruz. Seçimi size bırakıyoruz. Çünkü sağlığınızı önemsiyoruz.

Eğer size ya da bir yakınınıza akciğer kanseri ya da ameliyat gerektiren bir teşhis konulduysa

Eğer size ya da bir yakınınıza akciğer kanseri ya da ameliyat gerektiren bir teşhis konulduysa, endoskopik yöntem hem sağlığınız hem de konforunuz için ideal bir yöntemdir. Bu yöntem elbette doğru bir hastanede, doğru bir ekip tarafından ameliyat edilmek şartıyla önemlidir. www.visittobetreated.com adresinden bize ulaşın. Uzmanlarımız en kısa zamanda sizinle iletişim kurarak uygun bir bütçe ile tedavi planlaması sunacaktır. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece ”Formu doldurmanız yeterli.” .