Günümüzde dünya üzerinde bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin %15’inin doğal yollarla çocuğu olamıyor. Çocuğu olmayan bu çiftler için tüp bebek tedavisi kaçınılmaz. Embriyo dondurma ve çözme işlemlerini gelin birlikte inceleyelim.

Yaklaşık 25 yıldır kullanılmakta olan embriyo dondurma ve çözme işlemleri ile geliştirilen son teknikler kullanılarak gebelik oranları gittikçe artmakta ve yüz güldüren sonuçlar elde edilmektedir. Embriyo dondurma ve çözme işlemi, tüp bebek tedavisinde önemli bir yer tutmaktadır.

Embriyo dondurma işleminin avantajı nedir?

Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerde oldukça önemli olan embriyo dondurma programı özellikle çiftlerin tüp bebek tedavisi için başvurularından sonra tüp bebek tedavisini izleyen zamanlarda 2. denemeleri veya herhangi bir başarısızlık veya şansızlık durumunda tekrar aynı işlemleri tekrarlamamak adına embriyo dondurma programı oldukça avantajlıdır. Süregelen işlemler bebek sahibi olmak isteyen fakat olamayan çiftleri hem fizyolojik olarak hem de psikolojik olarak yıpratmaktadır.

En önemlisi embriyo dondurma işlemi gelişmiş laboratuvar ve uzman bir ekip eşliğinde yapılmalıdır. Dondurulan embriyoların ileride çözülerek transfer edilebilmesi, çiftlere maliyeti çok daha düşük olan tekrar deneme şansı sunmaktadır. Ayrıca tekrar denemelerde, uzun süreli ilaç kullanımına da gerek kalmamaktadır.

Peki embriyo dondurma işlemi nasıl oluyor ve nasıl kullanılıyor?

Embriyoların dondurulması oldukça önemli yani iyi muhafaza edilebilmesi için iyi koşullarda dondurulması gerekmektedir. Bizim çalıştığımız kurumlarda tüm donanıma sahip olarak embriyoları en iyi şekilde dondurma programına alabiliyoruz. Yine oldukça önemli olan laboratuvar çözümlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle tüp bebek tedavi aşamasından sonra en iyi kalitede olan embriyoların dondurulması tabi ki en doğru ve uygun olanıdır. Çünkü embriyoların mevcuttaki kaliteleri yeterli değilse, dondurma sırasında veya çözülürken bir takım kalitede veya miktarında azalma yaşanabilmektedir.

Bu gibi durumlarda en mükemmel derecede, embriyo dondurma programına uygun embriyoların özel olarak muhafaza edilmesi önemlidir. Yine çiftlerimiz en az bir yıllık olmak üzere 1 yıl ile 10 yıl arasında embriyo dondurma programını gerçekleştirebiliyorlar. Yani kısacası dondurulmuş mevcut embriyoları varsa istedikleri zaman veya tarihte anne baba olabiliyorlar.

Laboratuvar çözümleri neden önemlidir?

Aileler tekrar çocuk sahibi olmaya karar verdikleri zaman çözülme esnasında tabii ki burada laboratuvar çözümleri çok önemlidir. Özellikle laboratuvar da kreo odası dediğimiz embriyo dondurma programına uygun muhafaza edebilecek cihazların olması ve azot tankların yer edinmesi oldukça önemlidir ki sonrasında 10 yıla kadar iyi bir şekilde muhafaza edilsinler.

Tüp bebek tedavisinde 25 yılı aşkın süredir uygulanan embriyo dondurma ve çözme işlemindeki gelişen teknolojiler; daha yüksek oranda gebelik şansını da beraberinde getiriyor. Aynı zamanda yapılan araştırmalar dondurulmuş embriyo bebeklerinin klasik tüp bebeklerine oranla ortalama 253 gr daha ağır ve yarım hafta daha geç doğduğunu ortaya koyuyor.

Peki dondurulmuş embriyo ne kadar korunabiliyor?

Tabii ki embriyoları dondurma programına alabilmek için embriyoların gelişimini en iyi şekilde tamamlaması oldukça önemlidir. Dolayısıyla en başta iyi koşullarda ve iyi kalitedeki embriyoları dondurmak önemlidir. Bunun en büyük sebebi de kalitesinden herhangi bir miktar azalma yaşamadan ve fresh yani taze embriyo gelişimi nasılsa dondurulmuş embriyoların transferinde de başarı oranını etkilememek için iyi kalitede embriyo dondurmak önemlidir. Dolayısıyla iyi bir kalitede ki embriyonun tabii ki yıllık olarak bakımları da mevcut olarak 1 ile 10 yıl arasında dondurulma imkanı vardır.

Tüp bebek tedavisi olmak isteyenler neden bizi tercih etmeli?

Öncelikle tüp bebek tedavisinde yakaladığımız başarı oranı ile yurt dışından gelen hastalara verdiğimiz ekstra özel hizmetlerle öne çıkan bir kurum konumundayız.

Tabi ki yurt içinden ve yurt dışından gelen hastalarımıza en üstün teknolojiyle en iyi kalitede tüp bebek tedavisi aracılığı yapmaktayız.  Tüp bebek tedavilerinde tabi ki burada güvenilirlik çok önemli olduğu gibi ailelerin kendilerini profesyonel ellere teslim etmesi de oldukça önemlidir. Biz de bu konuda çok iyi kurumlara aracılık etmekteyiz ve ailelerimizin üstün memnuniyette ülkelerine tekrar geri dönmelerini sağlamaktayız. Tabi ki Türkiye, birçok avantajı yanında barındıran bir ülke konumundadır. Bekleme sıraları yok, tüp bebek tedavilerinde başarı oranlarımız oldukça yüksek ve aynı zamanda profesyonel bir ekibe sahibiz. Burada tüp bebek tedavisi boyunca tedavi esnasında görebileceğiniz ilgi, alaka ve bilgilendirme ile çiftlerimize olumlu olarak birçok katkıda sağlıyoruz. Dolayısıyla ailelerin bizi tercih etmelerinin en büyük sebeplerinden birkaç neden budur.

Araştırma yapıldığı zaman da Türkiye, tüp bebek tedavileriyle ilgili en iyi hizmeti veren ülkeler sıralamasında açıkçası ilk başlarda yer alıyor. Dolayısıyla bizde memnuniyetle ailelerimizi çocuk sahibi yapmakla hükümlü oluyoruz.

Eğer siz veya bir yakınınız embriyo dondurma tedavisi ile bebek sahibi olmak isterseniz

Eğer siz veya bir yakınınız tüp bebek tedavisi ile embriyo dondurma yöntemi ile bebek sahibi olmak isterseniz sizlere en doğru merkezi bulmamız için http://www.visittobetreated.com adresinden bize ulaşın. Uzmanlarımız uygun bütçe ve tedavi planlaması ile size dönüş yapacaktır. Visit to be treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece ”Formu doldurmanız yeterli.”